پرویز پرستویی و سحر قریشی در قاب تلویزیون
۷۹۰۸۴۸
۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۵
۱۰۰۰۴ 
سینمایی‌های سیما در اربعین حسینی
فیلم‌هایی چون «مهمان داریم» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور و بازی پرویز پرستویی و «مقصد» کار اصغر نعیمی و بازی سحر قریشی، سه‌شنبه ۸ آبان روی آنتن می‌روند.

خبرآنلاین: سه شنبه هشتم آبان، شبکه‌های مختلف سیما، با ۱۲ فیلم سینمایی ایرانی که مناسب روز اربعین هستند، میزبان مخاطبان خواهند شد.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «پرچم‌های برافراشته»، «مهمان داریم»، «کوچه هفتم»، «مقصد»، «گهواره»، «کربلا جغرافیای تاریخ»، «چتر عاشقی»، «ستاره لارا»، «نغمه»، «خاتم شیراز»، «یه خواب کوچولو» و «شجاع مرد کوچک»، سه‌شنبه ۸ آبان، مصادف با اربعین شهادت حضرت امام حسین و یارانش از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

پرویز پرستویی و سحر قریشی در قاب تلویزیون

جدا از فهرست بالا، مثل دیگر روزهای هفته، شبکه نمایش هم شاهد پخش چند فیلم سینمایی خواهد بود. این شبکه برای سه‌شنبه، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «چراغ روشن چراغ خاموش»، «هیهات»، «اتاق سبز»، «خاکستری»، «شکارچیان»، «طفلان مسلم ۲» و «شکار» را در ساعت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ پخش خواهد کرد.

شبکه یک

- فیلم تلویزیونی «پرچم های برافراشته» به کارگردانی بیان ترک، سه شنبه ۸ آبان ساعت ۹ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم مستند، درباره راهپیمایان اربعین حسینی تهیه شده است.

- فیلم سینمایی «مهمان داریم» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور، سه شنبه ۸ آبان ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «ابراهیم و فخری در خانه‌ای قدیمی زندگی می‌کنند و سه فرزندشان شهید شده و فرزند چهارم (رضا) جانباز قطع نخاعی‌ است که در یک آسایشگاه تحت مراقبت قرار دارد. رضا بعد از شهادت هم‌رزم‌اش (کمال)، پرخاشگر و عصبی شده و داروهایش را مصرف نمی‌کند، به همین خاطر ابراهیم و فخری تصمیم می‌گیرند او را به خانه آورده و خود از وی مراقبت کنند. محبوبه خواهر کمال به خانه آنها می‌آید و مایل است طبق قرار قبلی با رضا ازدواج کند، اما...

در فیلم سینمایی «مهمان داریم»، پرویز پرستویی، آهو خردمند و بهروز شعیبی ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه دو

- فیلم تلویزیونی «کوچه هفتم» به کارگردانی حسین تبریزی، سه شنبه ۸ آبان ساعت ‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

فیلم درباره سبحان پسرکی هفت ساله و بسیار با سر و زبان است که پدرش در بازار فرش باربری می‌کند. پدر سبحان مدتی است که به علت سرقت رفتن یک فرش عتیقه، در زندان است. صاحب فرش فروشی او را عامل سرقت می‌داند، اما سبحان که می‌داند پدرش بی گناه است، نذر می‌کند که تا اربعین بی‌گناهی پدرش اثبات و او از زندان آزاد شود، او به شیوه کودکانه خود و با استفاده از حلقه‌های فلزی، زنجیری دست ساز درست می‌کند و ...

سیاوش طهمورث، جعفر دهقان، نگین صدق‌گویا، مجید شهریاری و سعید نوراللهی در فیلم تلویزیونی «کوچه هفتم» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

- فیلم تلویزیونی «مقصد» به کارگردانی اصغر نعیمی، سه شنبه ۸ آبان ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «رضا به همراه پدر زنش که از ضریح‌سازان قدیمی است، نذر محله را که ساخت سقاخانه‌ای برای حرم امام حسین (علیه السلام) است، به انجام می‌رسانند، مریم همسر رضا که زندگیش را وقف خدمت به افراد معلول و سالخورده کرده است، بر اثر بیماری صعب‌العلاجی می‌میرد، رضا به هم می‌ریزد، پای رفتن به کربلا و بردن سقا خانه را از دست می‌دهد، اما ..

رامین راستاد، سحر قریشی و محمود عزیزی در این فیلم بازی کرده‌اند.

- فیلم تلویزیونی «گهواره» به کارگردانی نادر مقدس، سه شنبه ۸ آبان ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی محمود پاک نیت و بهنوش صبرکن خواهیم دید: «ربّعلی در مراسم تعزیه عاشورا، نوزادی را از دست زنی می‌گیرد و در مراسم برای ادا نذر می‌چرخاند اما پس از آن، مادر نوزاد ناپدید می‌شود. ربعلی، نوزاد را به نزد همسرش در امامزاده‌ای که متولی آن است می‌برد. او و همسرش که در سنین کهولت به سر می‌برند، فرزندی ندارند. خدیجه همسرش، می‌خواهد نوزاد را برای خود نگه دارد. اما ...»

شبکه سه

- فیلم تلویزیونی «کربلا جغرافیای تاریخ» به کارگردانی داریوش یاری، سه شنبه ۸ آبان ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این مستند در فاز نخست مروری مستندگونه بر حرکت حماسی امام حسین (ع) از ابتدا تا پس از شهادت در روز عاشورا دارد و در فاز بعدی چگونگی عزاداری در فرهنگ‌های مختلف در جهان را در ماه محرم بررسی می‌کند.

- فیلم تلویزیونی «چتر عاشقی» به کارگردانی نیلوفر شهیدی، سه شنبه ۸ آبان ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

این فیلم زندگی دختری جوان به نام ریحانه را روایت می‌کند که در آستانه ایام عزاداری امام حسین(ع) وارد خانه‌ای قدیمی می‌شود. با ورود وی به این خانه اتفاقاتی رقم می‌خورد که باعث اختلاف بین همسایه‌ها می‌ شود. در واقع این فیلم روایت انسان‌هاست که در برابر مشکلات صبوری به خرج می‌دهند و ...

جعفر دهقان، نازنین کریمی، اتابک نادری، سیروس همتی، داود شیرعلی و ساناز سماواتی در این فیلم بازی کرده اند.

شبکه پنج

- فیلم سینمایی «ستاره لارا» به کارگردانی پیت دی ریکر، سه شنبه ۸ آبان ساعت ۹ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «لارای هفت ساله به تازگی به همراه خانواده‌اش به شهری دیگر مهاجرت کرده‌اند و دخترک اوقات سختی را بدون داشتن دوست سپری می‌کند. شبی در حالی که لارا در کنار پنجره اتاقش نشسته است، ستاره‌ای را می‌بیند که از آسمان سقوط می‌کند. لارا به کمک ستاره ...»

- فیلم سینمایی «نغمه» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی، سه شنبه ۸ آبان ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «محمود یک مهندس کامپیوتر و جانباز شیمیایی است که یک شب وقتی کیف دختری به نام شیوا را دزد می‌زند، آن را پس می‌گیرد. دختر که دانشجوی همسر او نغمه است و در مورد طلاق تحقیق می‌کند، فردای آن روز او را در دادگاه می‌بیند که می‌خواهد همسرش را طلاق دهد. شیوا می‌خواهد هر طور شده بفهمد او که بیمار است چرا می‌خواهد همسرش را طلاق دهد او که نمی‌داند استادش همسر محمود است، تمام سعی خود را می‌کند ولی متوجه نمی‌شود تا ...»

حسین یاری، حمیرا ریاضی، فقیهه سلطانی، کامبیز دیرباز و مهتاج نجومی در این فیلم هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه شما

- فیلم تلویزیونی «خاتم شیراز» به کارگردانی ایمان افشاریان، سه شنبه ۸ آبان، ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «حاج محمود که استاد خاتم‌کاری است، قصد دارد برای حرمین عسکریین عراق، صندوق خاتم‌کاری بسازد. اما بیماری قلبی او را روانه بیمارستان می‌کند. بهروز پسرش به او قول می‌دهد کار صندوق را به پایان برساند. اما دایی او که دختری به نام پری دارد و قرار ازدواج او با بهروز گذاشته شده، دچار ورشکستگی مالی شده است، قصد دارد کار خاتم‌کاری را از دست بهروز و پدرش در بیاورد. اما بهروز ...»

زهرا سعیدی، مهدی فقیه، سلمان فرخنده، سوده شرحی در فیلم تلویزیونی «خاتم شیراز» بازی کرده‌اند.

- فیلم تلویزیونی «یه خواب کوچولو» به کارگردانی حسین عامری، سه شنبه ۸ آبان ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم درباره مسلم، جوان نوحه خوانی است که به همراه همسرش مینا سوار بر یک موتور در جاده با وانتی تصادف می‌کند. راننده وانت علیرغم جراحت سخت مینا و درماندگی مسلم می‌گریزد و مینا فوت می‌کند. از این پس، زندگی مسلم، رنگی از انتقام به خود می‌گیرد. مسلم جستجویی را برای یافتن ضارب آغاز می‌کند و در این سفر و مسیر با کسانی آشنا می‌شود که ...

ارسطو خوش رزم، علی رضا پور محمد، لیلا جوان و سعید آهویی در فیلم تلویزیونی «یه خواب کوچولو» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه کودک

- انیمیشن سینمایی «شجاع مرد کوچک» به کارگردانی صمد غلامزاده، سه شنبه ۸ آبان ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

این فیلم، داستان زندگی شهید محمدحسین فهمیده است. این نوجوان سلحشور الگو و سرمشق بزرگی برای مردم علی‌الخصوص کودکان و رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس بود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
United States
00:14 - 1397/08/09
از همین حالا معلومه چه فیلم چرتیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
خبر رو درست بخون بعد اظهار فضل کن
روز اربعین دو تا فیلم سینمایی پخش شد یکی پرویز پرستویی توش بازی میکرد که از شبکه یک پخش شد یکی سحر قریشی که از شبکه دو پخش میشد خدا شفات بده جیگر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج