خانم ها از این ابتکار متنفرند! +عکس
۷۹۲۰۸
۰۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۷
۱۹۶۷۵ 
محققان هلندی با استفاده از پوسته بدن سوسک های مرده، پلاستیک زیست تخریب پذیری توسعه داده اند که می تواند به کاهش حجم زباله های پلاستیکی در مراکز دفن زباله کمک کند.
ایسنا: محققان هلندی با استفاده از پوسته بدن سوسک های مرده، پلاستیک زیست تخریب پذیری توسعه داده اند که می تواند به کاهش حجم زباله های پلاستیکی در مراکز دفن زباله کمک کند.
 
«پلاستیک حشره‌یی» زیست تخریب پذیر با استفاده از ذوب پوسته «سوسک سیاه» (darkling beetle) تهیه می شود.
 
سوسک ها سه تا چهار ماه پس از تخم گذاری می میرند و می توان از پوسته این سوسک های مرده حاوی پلیمر کیتین – نوعی پلاستیک طبیعی – برای ساخت ماده زیست تخریب پذیر موسوم به «کلئوپاترا» (coleopatra) استفاده کرد.
 
برای تهیه یک ورق نازک از پلاستیک کلئوپاترا – در زبان یونانی به معنای سوسک – پوسته دو هزار و 500 سوسک مرده مورد استفاده قرار می گیرد.
 
با ذوب و فشردن پوسته ها به یکدیگر به وسیله حرارت طی شش ماه می توان یک قطعه 10 سانتیمتر مربعی از پلاستیک کلئوپاترا حاوی پلاستیک طبیعی کیتین (chitin)‌ تولید کرد.
 
طی یک فرآیند شیمیایی، کیتین به کیتوزان (chitosan) تبدیل می شود که با توجه به تغییر در ترکیب مولکولی، از پیوستگی بهتری برخوردار است.
 
با وجود روند پر زحمت تولید پلاستیک حشره‌یی زیست تخریب پذیر می توان با توسعه این روش، اقدام موثری برای جایگزین کردن پلاستیک های معمولی غیر قابل تجدید پذیر انجام داد.
 
در حال حاضر از این پلاستیک زیستی برای ساخت جواهرات و چراغ های زینتی استفاده می شود و محققان قصد دارند در ادامه تحقیقات، ویژگی های این ماده ساخته شده از مواد زائد و زیست تخریب پذیر برای استفاده در کاربردهای دیگر را مورد بررسی قرار دهند.استفاده از پوسته سوسک سیاه برای ساخت پلاستیک زیستیساخت پلاستیک زیستی کلئوپاتراساخت ورق نازک از پلاستیک کلئوپاترا با پوسته دو هزار و 500 سوسک مردهساخت جواهرات با پلاستیک زیستی کلئوپاتراساخت چراغ تزئینی با پلاستیک زیستی کلئوپاترا

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1392/09/09
اییییییییییی
چندشه!
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1392/09/09
عمراً منم دست به این ابتکار مسخره بزنم!!!
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1392/09/10
کلی سوسک جمع کردم . ببرم هلند بفرزشم به قیمت گزاف
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1392/09/11
واقعا این غربیها انسانیت رو فراموش کردند
پاسخ ها
زن ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۳
چه ربطی داره؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1392/09/13
چند وقت پیش یه جا خوندمرژلب های رنگ های تند مثل قرمز آتشی وبنفش جگری و اینابا له کردن یه نوع سوسکبه دست میاد البته کاملا پرورشی هستنو خیالمونو راحت کرده بود
پاسخ ها
دوست قدیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۳
شوخی میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج