توقیف یک نمایش بخاطر کلاه گیس قرمز؟!
۷۹۲۹۰۵
۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
۳۱۹۶
سرپرست شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی تاکید کرد: توقف اجرای نمایش «فاندو و لیز» با دستور این شورا صورت نکرفته و مدیر تماشاخانه مهرگان شخصا دراین‌باره تصمیم گرفته است.

ایسنا: سرپرست شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی تاکید کرد: توقف اجرای نمایش «فاندو و لیز» با دستور این شورا صورت نکرفته و مدیر تماشاخانه مهرگان شخصا دراین‌باره تصمیم گرفته است.

توقیف یک نمایش بخاطر کلاه گیس قرمز؟!

روز گذشته 12 آبان‌ماه گزارشی از توقف نمایش «فاند و لیز» به کارگردانی هوشمند هنرکار در تماشاخانه مهرگان منتشر شد که دلیل این توقف را مهدی علی‌نژاد استفاده بدون مجوز از کلاه‌گیس قرمز و توجه نکردن به نامه شورای نظارت و نیز پخش بدون مجوز تیزر اعلام کرد و البته این موارد از سوی کارگردان نمایش رد شد.

این اتفاق را که نشان از سخت‌گیری‌های احتمالی بابت تعهدات بیشتر مدیران سالن بود، از سرپرست شورای نظارت و ارزشیابی جویا شدیم و او دخالت شورا در توقف اجرا را رد کرد.

محسن امیری در گفت‌وگویی با ایسنا بیان کرد: این (توقف نمایش «فاندو و لیز») تصمیم مدیریت سالن بوده و نامه یا دستور مکتوبی از طرف ما برای توقف اجرا صادر نشده است، چون اصولا تذکر می‌دهیم تا اصلاح شود.

او در پاسخ به اینکه آیا استفاده از کلاه‌گیس در نمایش‌ها مانعی ایجاد می‌کند؟ افزود: باید ضرورت دراماتیک آن وجود داشته باشد، ضمن اینکه حتما حجاب و حدود شرعی هم باید رعایت شود. درباره نمایش «فاندو و لیز» هم خود مدیر سالن به ما اطلاع داد و نسبت به این مسئله اعتراض داشت و ابراز نگرانی کرد. ما هم تقاضا کردیم به گروه تذکر بدهند تا در خصوص رفع شبهه اصلاح شود.

امیری در پاسخ به اینکه آیا مدیر یک سالن تئاتری می‌تواند به این شکل ممیزی اعمال کند؟ گفت:‌طبیعتا صیانت اجرا برعهده مدیر سالن است و ایشان هم می‌تواند طبق قانون ممیزی‌های خود را داشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه آیا سخت‌گیری‌های شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی بویژه پس از حاشیه‌های اخیر برخی نمایش‌ها بیشتر شده است، به گفتن این جمله اکتفا کرد: ما فقط مطابق قانون و در چارچوب قانون کار اصولی و قانونی را انجام می‌دهیم، یعنی کارشناسان ما آنچه برعهده‌شان گذاشته شده را انجام می‌دهند.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1397/08/13
کاش اینقد که گیر به کلاه گیس قرمز میدن یه خورده هم با برخی تئاترها که بلیطشون دویست هزار تومنه برخورد می‌کردن
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1397/08/13
کلاه گیس................!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1397/08/13
واقعا حق داشتن توقیفشون کنن.من بارها تئاتر هایی رو دیدم که خیلی بدتر ازین بودن .خانمها فکر میکنن چون بازیگر تئاتر هستن هر ادا و اطواری بخوان میتونن از خودشون در بیارن.البته کارگردان های محترم از این خیلی به نفع خودشون استفاده میکنن و واسه پول بیشتر استفاده ابزاری میکنن از خانمها.کی میخوایم به خودمون بیایم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج