روزنامه ولایتی: مخالفان فروغی، نزدیکان هاشمی‌اند
۷۹۳۲۰۰
۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸
۶۹۳۳ 
به نظر می‌رسد ریشه انتقادات به شبکه ۳ و شبکه‌هایی که مدیران جوان دارند، بیش از آن‌که فنی باشد سیاسی است شاید مدیران جوان جدید صدا‌و‌سیما رقیبان جدی برای ۲ تیم نزدیک به محمد هاشمی و علی لاریجانی باشند که سال‌هاست در صدا‌و‌سیما حکمرانی می‌کنند.

روزنامه فرهیختگان: اکثر انتقادها نسبت به عملکرد هر کدام از دستگاه‌های تقنینی، قضایی، اجرایی یا اطلاع‌رسانی کشور، دست آخر به این نقطه می‌رسند که «چرا ساده‌ترین راه‌حل‌ها هنوز بر زمین مانده‌اند؟ چرا کسی صدای انتقادها را نمی‌شنود؟ چرا وقتی اینقدر واضح است که بعضی رویه‌ها غلط هستند و راه‌حل درست‌شان هم جلوی چشم همه قرار دارد، یک نفر پیدا نمی‌شود و این روش غلط را برنمی‌چیند؟» واقعیت این است وقتی کار به دست جوانان نیفتد، وضع تا ابد به همین منوال خواهد گذشت.

روزنامه ولایتی: مخالفان فروغی نزدیکان هاشمی هستند

جوان‌ها جسارت تغییر دارند ولی مدیریت فرسوده کشور که سال‌ها با مشی محافظه‌کارانه‌اش در حال فرار از هر چالش و بحرانی بود، مرتب خنجر چالش‌ها را از پشت سر خورده است. در سال‌های اخیر این نکته نسبت به هر زمان دیگری بیشتر مشخص شده که محافظه‌کاری و فرار از ایجاد حاشیه‌ها، برعکس، به ایجاد حواشی بیشتر منتهی خواهد شد. تجربه مدیران مختلفی که در این سال‌ها در دستگاه‌های گوناگون به شیوه محافظه‌کارانه‌ای رفتار کردند، نشان داد هر کس قصد راضی کردن همه را داشته باشد، اتفاقا همه را ناراضی خواهد کرد.

چالش‌ها در هر حال سراغ هر مدیریتی خواهند آمد؛ چه آن مدیر آنها را زیر قالی مخفی کند و چه رو در روی‌شان قرار بگیرد، در چنین حالتی هیچ‌چیز به اندازه ترس یک مدیر باعث زیان دیدن مجموعه‌اش نخواهد شد. وقتی حجم قابل توجهی از انرژی و توان مدیریتی در کشور ما صرف مخفی نگه‌داشتن چالش‌های درونی هر مجموعه‌ می‌شود، این چالش‌ها نه‌تنها حل نخواهند شد، بلکه در مخفیگاه‌شان قوی‌تر هم می‌شوند و وقتی مثل یک آتشفشان فوران کردند، بسیاری از بنیان‌ها را به شکلی غافلگیرانه زیر و رو می‌کنند.

چالش‌های اخیری که در مدیریت شبکه سوم سیما ایجاد شده‌اند را می‌شود نمونه واضحی برای توضیح این وضع به حساب آورد. چنین چالش‌هایی قبلا هم وجود داشتند، اما توسط مدیران قبلی مخفی می‌شدند و به‌طور مزمن، در حال محو کردن قابلیت‌های تلویزیون ملی ایران بودند. در صدا و سیما گروه‌های مختلفی وجود داشتند که هر کدام خود را صاحب سهمی از این مجموعه می‌دانستند.

در سال‌های متمادی، هر مدیری که در رأس هرم سازمان قرار گرفت، تعدادی از نزدیکانش را به این نهاد آورد، طوری که حتی با رفتن آن مدیر، همچنان می‌شد رد پایش را در مجموعه حس کرد. حالا از محمد هاشمی گرفته تا علی لاریجانی و عزت‌الله ضرغامی و پس از او محمد سرافراز، هر کدام از گروه‌های منتسب به این افراد، یک شاخه از این درخت را متعلق به خودشان می‌دانند و مصالحه این گروه‌های مختلف با همدیگر، معنای معامله بر سر ظرفیت‌‌های اصلی مجموعه را می‌دهد.

دو جریان پرقدرت مدیران صداوسیما که در دوره‌های محمد هاشمی و علی لاریجانی صاحب نفوذ شدند و همچنان در بخش‌های مختلف سازمان همچون سریال‌سازی، برنامه‌سازی و حتی واحد بازرگانی حضور دارند، به سادگی اجازه عرض‌اندام به جریان جدید مدیریتی نمی‌دهند.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1397/08/14
اینکه بهتره...نزدیکان شما کیا هستند ضدزن ترین ادمهای دنیا...
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1397/08/14
خوب که اعتراف میکنید مطمئن باشید خود ولایتی هم تو هر جا باشه آشناهاش هم هستند. همه تون سرو پا یک کرباسید. پس نمیخواد جانماز آب بکشید.
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1397/08/14
همین الانش شما هم عرض اندام میکنید چون فروغی از نزدیکان شماست
United States
09:23 - 1397/08/14
تغییر خوب است اخوی
خیلی خوب است
اما تغییر به سمت بهتر شدن
نه تغییر به سمت بدتر شدن
تغییر که هدف نیست
بهتر شدن هدف است
اگر یک جوان که تنها شایستگیش فامیل فلان مقام بودن است را مدیر جایی کنیم و ایشان بین همه خرابی ها تنها نقطه آباد را کلنگ بردارد و خراب کند این که حماقت است اخوی .
جوان گرایی اگر به معنی جایگزینی جوان نادان به جای یک فرد مسن باشد که هنر نیست ،
شایسته سالاری هنر و هدف است
حال اگر این فرد شایسته جوان هم بود که نورعلی‌نور
و الا این راه که میروی به ترکستان است .
شجاعت هم به معنای رفتن تخت گاز به ته دره نیست اخوی
اسم این کار شجاعت نیست ،
حماقت است .

خداوندا
ما را خودت از دست دوستان نادان و خائنین دانا حفظ بفرما .
United Arab Emirates
09:37 - 1397/08/14
از جوونای مردم استفاده کنید ، بسه دیگه اینهمه بال و پر دادن به اطرافیانتون....بقیه هم آدمهای باهوش و فهیمی هستند....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
اونم اطرافیان بدرد نخور
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1397/08/14
همتون با هم هستین فرقی نمیکنه هاشمی یا هر کس دیگه
United Kingdom
12:18 - 1397/08/14
خود تو هم از طرف یک باند حرف می زنی .شماها و باندهایتان هستید که مردم را بد بخت کرده اید داداشمن!!!
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1397/08/14
بله کاملا موافق جوانهای مستعد و تحصیلکرده هستیم....اما شدیدآ با رانت خوران و سفارش شده های نالایق مخالفیم...شایسته سالاری ..نه سفارش سالاری
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1397/08/14
مثل آدم بنویس روزنامه فرهیختگان نه روزنامه ولایتی!
پاسخ ها
بدون نام
France
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
روزنامه فر ریختگان درست تره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج