رشد اقتصادی ایران در ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ منفی می‌شود
۷۹۶۵۶۰
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۲
۴۴۴۶ 
پیش بینی صندوق بین‌المللی پول؛
مدیر خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول در گفتگو با تلوزیون بلومبرگ گفت که این صندوق پیش‌بینی می‌کند تحت تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا، رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ منفی شود.

خبرگزاری مهر: مدیر خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول گفت که این صندوق پیش‌بینی می‌کند تحت تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا، رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ منفی شود.

جهاد ازعور افزود: در واقع بازگشت تحریم‌های ضد ایران بر رشد اقتصادی این کشور و همچنین پایداری کلی اقتصاد کلان آن تاثیری منفی خواهد گذاشت. هرچند هنوز خیلی زود است که بگوییم تاثیر این تحریم‌ها چه خواهد بود، اما ما مشخصا انتظار داریم که رشد اقتصادی کاهش یابد و همچنین انتظار داریم که قیمت‌ها در ایران بالا بروند.

او ادامه داد: پیش‌بینی‌های ما نشان می‌دهد که برای امسال و سال آینده ما شاهد رشد اقتصادی منفی در ایران خواهیم بود و قیمت‌ها بالا خواهند رفت و تورم می‌تواند بسته به سطح تحریم‌ها و تاثیر بر بخش‌های مختلف به ۳۵ تا ۴۵ درصد برسد.

مدیر خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول، در پاسخ به این سوال که آیا رکود در اقتصاد ایران به سایر کشورهای خاورمیانه هم سرایت خواهد کرد یا خیر، گفت: همان‌طور که می‌دانید اقتصاد ایران با اقتصاد منطقه خاورمیانه یکپارچه نیست و به هم پیوستگی زیادی ندارد.

حتی بعد از برجام هم جریان‌های کالا و جریان‌های مالی بین ایران و کشورهای خاورمیانه خیلی محدود باقی ماند و بنابراین ما انتظار تاثیر مستقیمی را نه از لحاظ تاثیرات تجاری و نه از لحاظ تاثیرات مالی، نخواهیم داشت.

این مقام مسئول گفت من معتقدم آن‌چه بیشترین تاثیر را در این زمینه خواهد داشت این است که ببینیم قیمت‌های نفت در ۶ ماه آینده با توجه به تحولات ژئوپولیتیکی منطقه، چگونه تغییر خواهند کرد.

وی همچنین با توجه به ارائه معافیت از تحریم‌های آمریکا به ۸ واردکننده بزرگ نفت ایران گفت: ما تنها چند روز از اجرای تحریم‌ها سپری کرده‌ایم و این معافیت‌ها هم برای شش ماه هستند. من معتقدم بخش بزرگی از آن‌چه که شاهد آن خواهیم بود، با سیاست‌گذاری‌های مقامات ایران تعیین خواهد شد.

اگر آنها اقدامات مناسبی برای هماهنگ‌سازی نرخ ارز در بازرا آزاد با نرخ رسمی انجام دهند و اقداماتی را برای توجه به تورم و نقاط ضعف بخش مالی خود به کار بگیرند، این به آنها کمک خواهد کرد تا فشار تحریم‌ها را از روی اقتصاد خود بردارند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1397/08/22
لعنت خدا بر ترامپ ظالم و جنایتکار و دارو دسته ش
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1397/08/23
این آقای مسئول آیا میداند هم اکنون تورم 45 درصدی را شاهد هستیم و باید بداند که وضع از بدتر بهتر نخواهد شد تا 1400 همین آشو همین کاسه س ربطی هم به نحریم ها ندارد
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1397/08/23
الکی نگو. به شکر خدا با وجود این مسئولین عزیز تحریمها هیچ تاثیری برروی کشور ما ندارد.
مملکت ما همش گل و بلبله.
دنیا حسودیش میشه.
ما دیگه بدنمون سر شده هیچی حس نمیکنیم
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1397/08/23
هر اتفاقی بیافتد ما مقاومت میکنیم دشمنانمون رو شکست میدهیم امریکا را زیر پا میگزاریم تا آرمانهای امام تحقق یابد و بانگ الله اکبر از بام همه ی خانه های دنیا به گوش برسد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
نفست از جای گرم بلند میشه یکم واقع بینانه باش لطفا
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1397/08/23
مگه از اقتصاد دیگه چیزی هم مونده که بخواد منفی بشه
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1397/08/23
فقط خداکندچیزی دست این اخبارداغ نیفتد چون نودونه درصدنوشته های ماراسانسورمیکندبخدامن چیزهای بدی هم نمی نویسم ولی همه اش راسانسور میکند وای به کسانی که شایدچیزی بنویسندفقط اسم داغی برای خودش انتخاب کرده
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1397/08/23
اینا هیچ مدیریت تدبیر و راهکاری برا کاهش فشار اقتصادی ندارن
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1397/08/23
خدا خودش به فریادمون برسه،
...
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1397/08/23
سال 98 ایران منفجر میشه حالا ببینید این گوی و این هم میدان
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1397/08/23
نه انتظار داشتی مدالم بدم والا
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1397/08/23
کجاش شما مثبت دیدی ک نظرسنجی منفی یکی دوسال بعد میکنی حداقل بزن تا قیامت ما راحتر باور میکنیم
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1397/08/23
دنیا روز به روز پیشرفت میکنه،، چه اصراریه که یا درجا بزنیم یا عقب گرد؟؟!!
از وقتی یاد دارم تو فشار و تحریم و نیستی بودیم
بسه دیگه ، اینهمه جوون بیکار، نا امنی شغلی، استرس، ورشکستگی اقتصادی برای کارهای کوچک ،، والا ملت خسته شدن اگه آقایون مسئول خسته نشدین ،، شکم سیر از گشنه خبر نداره
تحمل و صبر هم حدی داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج