سیگنال‌های مثبت برای ترمیم دستمزد کارگران
۷۹۶۸۸۸
۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸
۱۰۲۷۰ 
نماینده کارگران در شورای عالی کار با تشریح جزئیات جلسه شورای عالی کار از نظر مثبت وزیر کار برای ترمیم دستمزد و اختصاص بسته حمایت غذایی به کارگران خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: نماینده کارگران در شورای عالی کار با تشریح جزئیات جلسه شورای عالی کار از نظر مثبت وزیر کار برای ترمیم دستمزد و اختصاص بسته حمایت غذایی به کارگران خبر داد.

ابوالفضل فتح ‌الهی ـ با تشریح جزئیات نشست امیدوار کننده شورای عالی کار اظهار کرد: در این جلسه که با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،‌نمایندگان کارگران و کارفرمایان و نمایندگان وزارتخانه‌های امور اقتصاد و دارایی و صنعت، معدن وتجارت برگزار شد، موضوعات و مباحث مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. البته به بحث ترمیم دستمزد کارگران هم ورود کردیم و گزارش کاملی هم از نحوه تعیین مزد و آمار و ارقام مربوط به آن از سالهای گذشته تا کنون و اتفاقاتی که برای دستمزد کارگران افتاده توسط معاون روابط کار به وزیر و اعضای شورا ارائه شد.

وی از برگزاری کمیته دستمزد شورای عالی کار در هفته آینده خبر داد و گفت: درخواست ما این بود که جلسه آتی شورای عالی کار منحصرا به بررسی دستمزد کارگران بپردازد و مقرر شد تا در اسرع وقت گزارشی از تمام جلساتی که در ماههای گذشته در خصوص ترمیم و افزایش دستمزد کارگران تشکیل شده و همچنین ارقام مربوط به سبد هزینه و معیشت کارگران تهیه و در جلسه آتی شورا ارائه کنیم.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با تاکید بر این که نمایندگان کارگری خواهان تشکیل جلسه‌ای منحصرا برای ترمیم مزد و به روز شدن موضوع دستمزد بودند، ابراز امیدواری کرد: با توجه به عقب افتادگی مزدی کارگران و افزایش فاصله بین سبد معیشت کارگران و تورم موجود، اتفاقات خوبی در خصوص ترمیم دستمزد کارگران بیفتد.

فتح الهی درعین حال درباره برنامه وزیر کار برای بهبود معیشت و ترمیم مزد کارگران که پیشتر در دیدار خود با نمایندگان تشکل‌ها خبر داده بود، گفت: وزیر درک بالایی از شرایط امروز و وضعیت کارگران دارد و اعلام کرده که کارگران هم از سبد حمایت غذایی دولت بهره‌مند خواهند شد ولی صرفنظر از این قضیه که معتقدیم اقدامی به جا و ارزشمند است، جامعه کارگری توقع ترمیم مزد را دارد و این خواسته منطقی و معقول است.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تصریح کرد: نوسانات نرخ ارز و افزایش هزینه‌ بسیاری از کالاها که در ابتدای سال جاری در بسیاری از بخشها و بازارها ایجاد شد، عملا تصمیماتی را که سال گذشته در شورای عالی کار برای دستمزد کارگران گرفتیم، بی اثر کرد؛ از این رو امیدواریم با توجه به نگاه مثبتی که وزیر کار به بحث افزایش قدرت خرید خانوارهای کارگری دارند، در جلسات آتی شورا حرکتهای رو به جلو و گام‌های موثر و مثبتی را برای ترمیم دستمزد و ارتقای قدرت معیشت کارگران شاهد باشیم.

به گزارش ایسنا، دویست و هفتاد و هفتمین نشست شورای عالی کار همانطور که شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وعده داده بود با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در شورای عالی کار تشکیل شد.

این نشست با سیگنال‌های مثبتی برای ترمیم مزد کارگران و بهبود معیشت خانوارهای کارگری همراه بود و وزیر کار شخصا پیشنهاد تشکیل کمیته دستمزد شورا را به منظور بررسی ابعاد ترمیم دستمزد و سبد هزینه معیشت کارگران مطرح کرد.

نمایندگان کارگری برگزاری این نشست را که با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های اقتصاد و دارایی و صنعت، معدن و تجارت همراه بوده مثبت ارزیابی کرده و نسبت به برگزاری جلسات آتی شورا خوشبین هستند.

در این جلسه وزیر کار از پیش‌بینی توزیع بسته‌های حمایت غذایی دولت به کارگران خبر داد تا جامعه کارگری نیز در کنار کارمندان و بازنشستگان از مزایای بسته‌های غذایی بی نصیب نمانند.

اگر چه دستور کار جلسه شورای عالی کار بررسی آثار شرایط اقتصادی بر بازار کار بود و در ابتدا به آثار تحریم‌های خارجی بر اقتصاد، صنایع و بنگاهها و تولیدکنندگان پرداخت ولی پس از آن گزارشهایی درباره میزان اشتغال و بهره‌مندی کارگران از بیمه بیکاری و همچنین روند برگزاری جلسات کمیته دستمزد از گذشته تاکنون به وزیر کار و اعضای شورای عالی کار ارائه شد و در نهایت شورای عالی کار به این نتیجه رسید که تشکیل کمیته‌های مزدی را در هفته‌های آینده به منظور به روز شدن مباحث مزدی از سر گیرد و گزارشی از آخرین وضعیت معیشت کارگران و سبد هزینه‌ خانوار به شورا ارائه شود.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در اولین دیدار خود با نمایندگان تشکل‌های کارفرمایی و کارگری برگزاری جلسه شورای عالی کار را خبر داده و گفته بود که امکان ترمیم دستمزد کارگران براساس شرایط کنونی وجود دارد.

او عقب‌ماندگی مزد کارگران را تایید کرد اما گفت که فاصله ۸۰۰ هزار تومانی مزد کارگران با سبد هزینه معیشت باید بررسی شود.شریعتمداری همچنین گفته بود که نیمی از جمعیت ایران از بسته حمایتی دولت بهره‌مند می‌شوند و توزیع آن در اولین فرصت و پس از جمع آوری اطلاعات لازم برای توزیع بسته‌های حمایتی آغاز خواهد شد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1397/08/23
اقایون انقدسرشون شلوغه دوماهه امروزفردامیکنن الانم باز میگن هفته بعد..انقدامروزفردامیکنن تابازبه شب عیدبرسه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
به خدا شرکت های خصوصی کوچک توان پرداخت همین هزینه ها رو ندارن چه برسه به حقوق بیشتر ما الان شاهد هستیم که به خاطر نبود مشتری و گرانی کالاها شرکتها نیروها رو نصف کردن و الان در حال برشکستگی قرار داریم باید دولت فکری به حال گرانی و نبود مشتری و تقاضا باشد و بعد افزایش حقوق این برای شرکتهای دولتی خوبه نه خصوصی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
هر کی میاد برای اینکه خودشو خوب نشون بده یه حرف مفتی میزنه ولی اقدام عملی صفر
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1397/08/23
چشمون اب نمی خوره همش حرف و وعده
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1397/08/23
ای خدا نابودتون کنه که کارگران وبازنشسته ها رو نابود کردید. 40 ساله که دارید سیگنال میفرستید. اینم وضع کارگرو کارمند وبازنشسته. دروغگوهای کثیف
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1397/08/23
بشنو باور نکن مجلس نمیزاره چون همشون کارفرما هست
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1397/08/23
این هم بعداز سال ۱۰۰تا ۲۰۰تومان روی حقوق اضافه می کنند دوباره اجناس دوباور گران می شه هیچی به هیچ دوباره کارگران سرشان بی کلا ه می ماند باید شرمنده زن بچه باشدخدا شره.این پیمان کاران را از سر کارگران کوتاه کنه که هرچی بدبختی دارن کارگران از دست این پیمان کاران بی خداست که مثل زالو خون کارگران را می مکند
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1397/08/23
ای بابا اول سال 180تومن حقوق اضافه شدمیگرفتیم1400000 با دلار4000تومن،الان دلار شده16000تومن،حقوق کارگری شده 1/4
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1397/08/23
انشالله ک اول سال ۹۸اونم ۱۵ درصد نزدیک ۳ ماهه دارین حرفشو میزنین بابا
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1397/08/23
خاک عالم بسرتون !!!!!!!
۴ماهه بسته حمایتی !!!!!!کمک هزینه دستمزد!!!!!!!!جلسه !!!!جلسه !!!!!!جلسه !!!!!!!!
دولتی ک ۴ماهه نمیتونه تصمیم بگیره با اینکه همه اجناس صد در صد گران شده
چطوری کمک کنه ب کارمندان و بازنشستگان و سایر مردمش
باید بمیره !!!!!!ای دولت عرضه اداره یک خانواده رو نداره چ برسه
ب کشوری عزیز ی مث ایران !!!
خاک عالم بسرتون !!!!!!
با ۳۰ سال کار یک میلیون ۲۰۰ آیا حق منه بازنشست اینه !!!!!!!
همه همه مردم چ? کارمند چ گارگر چ شغل آزاد ? چ بیکارا'''
دارن نان آغشته ب خون میخورن !!!!!!
ننگ بر شما ننگ بر شما !!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1397/08/23
اگر ،زود برای این کارگران فکری نکنید، تا چند سال آینده همه کارگران مهاجرت می کند و دیگه کارگری وجود ندارد که بخوای برا ش مزد تعیین کنید
امیدوارم نوش دارو پس از مرگ سهراب نباشه
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1397/08/23
دست شما درست ولی همیشه حرف حرف ..............در عمل خبری نیست
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1397/08/23
درک وزیر چقدر بالاست که گفته به کارگرها هم بسته حمایتی میدیم
طوری که انگار داره منت میزاره
پدر آمرزیده بسته حمایتی مال کارگر جماعته نه کارمندی که تو ناز و نعمته
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1397/08/23
ای خدا واقعا میشه با۱۲۵۰۰۰۰ هزار تومان یک ماه را سر کرد ای نماینده که تو مجلس هستی ای اقای شعرتیمداری که شدی وزیر رفاه فقط یک ماه شما اقایان با این حقوق زندگی کنید تا درد کارگر را بفهمید
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1397/08/23
خوب با این حرفا یه امید الکی توی دل کارگرا درست کنید و بعدم هیچی به هیچی . تا کی میخواید مردم بدبخت را فریب بدید. بالاخره خدایی هم هست
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1397/08/23
جمع کنیدبریداستعفابده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج