کیهان به ظریف: چرا بهانه دست دشمن می‌دهید؟!
۷۹۷۰۳۲
۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
۸۴۸۵
حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نوشت: برادر گرامی، جناب آقای ظریف! شما در جریان تصویب لایحه CFT در مجلس شورای اسلامی فرموده بودید که نه شما و نه رئیس‌جمهور تضمین نمی‌کنید که FATF و یا CFT مشکلات اقتصادی را حل کند ولی تاکید کرده بودید که تصویب آن یکی از بهانه‌ها را از دست آمریکا می‌گیرد! اگر سخن آن روز شما را بپذیریم که البته پذیرفتنی نیست، این پرسش باقی می‌ماند که پس چرا خودتان به دست دشمن بهانه می‌دهید؟!

حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نوشت: بعد از انتقاد به سخنان نسنجیده و سؤال‌برانگیز آقای ظریف که مانند چند نمونه دیگر، به نفع دشمنان تابلو‌دار ملت و نظام بود، بسیاری از مدعیان اصلاحات و رسانه‌های زنجیره‌ای تحت امر آنان به جای اعتراض به آقای ظریف و اظهارات خلاف منافع و امنیت ملی ایشان، به گونه‌ای ناشیانه تلاش کردند با تغییر صورت مسئله، روی این اظهارات نسنجیده سرپوش بگذارند! بخوانید!

۱- می‌گویند؛ آقای ظریف به وجود پدیده پلشت پولشویی در کشور ‌اشاره کرده است و مگر می‌توان این واقعیت را انکار کرد؟! که باید گفت: کسی منکر وجود پولشویی و یا احتمال وجود آن نیست ولی آقای ظریف در دفاع از ضرورت تصویب FATF به این موضوع پرداخته و از تصویب لوایح چهارگانه FATF به عنوان راه‌حل مقابله با پولشویی یاد کرده است و این، دقیقا همان خواسته بارها اعلام شده دشمنان بیرونی و تابلو‌دار ملت ایران است که موافقان آن از جمله وزارت ‌خارجه تا‌کنون درباره عواقب فاجعه‌بار آن که از سوی منتقدان مطرح شده است هیچ پاسخی نداشته و ندارند.

۲- لایحه مبارزه با پولشویی در سال۱۳۸۶ در مجلس شورای اسلامی تصویب و به قانون تبدیل شده بود و بعد از تائید شورای نگهبان، در تاریخ ۱۱ آذرماه ۸۸ آئین‌نامه اجرایی آن نیز تدوین و از سوی دولت وقت ابلاغ شده بود. بنابراین چنانچه دولت محترم اراده‌ای برای مقابله با پولشویی داشت و جناب ظریف دغدغه هزاران میلیارد تومان- به قول خودشان- پولشویی نگرانشان کرده بود به آسانی و بی‌آنکه نیازی به FATF باشد می‌توانستند با این پدیده پلشت مقابله کنند.

۳- پذیرش FATF شبیه واگذاری امور کشور به بیگانگان در دولت قاجار است. دولت قاجار نیز امتیاز بانک شاهنشاهی، امتیاز کشتیرانی در کارون، امتیاز انحصار احداث راه‌آهن و بهره‌برداری از کلیه معادن و جنگل‌ها و احداث قنات‌ها و اداره گمرک به یک یهودی انگلیسی به نام رویتر، امتیاز انحصاری توتون و تنباکو به انگلیسی‌ها، امتیاز خط آهن و شوسه به روس‌ها، امتیاز انحصاری استخراج و بهره‌برداری از چاه‌های نفت به انگلیس و... را به بیگانگان داده بود.

۴- کاش آقای ظریف به این سؤال پاسخ می‌داد که آیا برای مبارزه با تروریسم باید به سراغ سازمان‌ها و گروه‌هایی نظیر
«بلک واتر- BLACK WATER» برویم؟! یعنی عوامل حامی تروریسم را برای مقابله با تروریسم به کار بگیریم؟! سپردن مبارزه با پولشویی به FATF با سپردن مبارزه با تروریسم به بلک‌واتر چه تفاوتی دارد؟! مگر مدیران FATF همان‌هایی نیستند که آشکارا و به قصد براندازی، پرچم مقابله با جمهوری اسلامی ایران را بلند کرده‌اند؟!

۵- مگر دولت آقای روحانی که جناب ظریف وزیر خارجه آن است موظف به اجرای قانون مبارزه با پولشویی-مصوبه سال ۸۸- نیست؟! چرا مدعیان اصلاحات از ایشان نمی‌خواهند که عوامل پولشویی را معرفی و تحت تعقیب قرار بدهند؟! در قرارداد شرکت نفتی توتال چه کسانی رشوه‌خواری کرده‌اند؟! در ماجرای بانک سرمایه، شرکت ایران مارین سرویس، اختلاس کلان از صندوق ‌ذخیره فرهنگیان، تاراج دستکم ۱۸ میلیارد دلار از بیت‌المال در بازار آشفته ارز و... کدام دست‌ها آلوده بوده است؟! اگر در ادعای خود صادق هستید چرا از این موارد شروع نمی‌کنید؟!

۶- ممکن است آقای ظریف بفرمایند که از موارد یاد شده (در بند فوق) با خبر نیستند! که در این صورت باید گفت اگر نمی‌دانید چرا ادعا می‌کنید و اگر می‌دانید چرا پیگیری نمی‌کنید؟! ضمن آنکه اگر جنابعالی باخبر نیستید دوستان شما در دولت به خوبی از آن باخبرند! بسم الله! شروع کنید!

۷- اصلی‌ترین نقطه مورد اختلاف ما با FATF و به تبع آن با CFT، تعریف‌های متفاوت ما از مصداق تروریسم است و مدیران FATF با صراحت اعلام کرده‌اند که تعریف ایران از تروریسم را نمی‌پذیرند و تاکید دارند که «ایران باید به نحو مناسبی تامین مالی تروریست‌ها را جرم انگاشته و از جمله معافیت گروه‌های تحریم شده را که «در تلاش برای پایان‌دادن به ‌اشغالگری خارجی، نژادپرستی و استعمار هستند»، حذف نماید».

در بند دوم از شروط 9 گانه FATF نیز تاکید شده است که؛ منظور از مصادیق تروریست همان قطعنامه‌های سازمان ملل است و از ایران خواسته است اموال و دارايي‌های آنها را شناسایی و بلوکه کند و از انجام تراکنش‌های مالی توسط آنان خودداری ورزد!

برادر گرامی، جناب آقای ظریف! موضوع اصلی در FATF و لایحه زیر مجموعه آن یعنی مقابله با تامین مالی تروریسم- CFT- ماجرای تروریسم است و هنگامی که جنابعالی از انجام پولشویی‌های چند هزار میلیاردی در ایران خبر می‌دهید! برای حریف ماجرای پولشویی از نوع اختلاس و رشوه و حتی مواد مخدر در میان نیست بلکه حریف با توجه به موضوع اصلی FATF و CFT، اظهارات نسنجیده شما را به مفهوم و معنای کمک مالی ایران به تروریسم تلقی می‌کند! و این همان نکته عجیب و سؤال‌برانگیز در اظهارات اخیر جنابعالی است.

۸- و بالاخره این نکته نیز گفتنی است که شما در جریان تصویب لایحه CFT در مجلس شورای اسلامی فرموده بودید که نه شما و نه رئیس‌جمهور تضمین نمی‌کنید که FATF و یا CFT مشکلات اقتصادی را حل کند ولی تاکید کرده بودید که تصویب آن یکی از بهانه‌ها را از دست آمریکا می‌گیرد! اگر سخن آن روز شما را بپذیریم که البته پذیرفتنی نیست، این پرسش باقی می‌ماند که پس چرا خودتان به دست دشمن بهانه می‌دهید؟!

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1397/08/24
تو چرا اینقد حرص میخوری ؟؟؟ به خودت شک داری؟؟؟
پاسخ ها
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
ظریف یا هر کس دیگری اگر اتهامی مطرح کنند اولا متهم مشخص باشد ثانیا سند ارائه نمایند هر کس از هر جناحی(انقلابی یا لیبرال) اتهام مهمل مطرح کند باید مواخذه شود
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/08/24
به تو چه
پاسخ ها
حسین شریعتمداری
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
به تو هم چه
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1397/08/24
فقط میخواهین صورت مسئله ها رو پاک کنید بابا داخل کشورت که مردم از نارضایتی دارن منفجر میشن خوب اهمیت مشکلات داخلیتون درست کنید انطرف مرزها هرچی میخوان بگند اهمیتی نداره ولی متاسفانه از خود داخل کشورت مشکلها فراوانه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
آقای دکتر ظریف دشمن شناس خوبی هستند دشمن این ملت کسانی هستند که با تصویب مبارزه با پولشویی مخالفت میکنند جهت اطلاع شریتمداری
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1397/08/24
باهمین کلمه که ماایران دشمن داریم وبخاطراینکه دشمنان نفهمندشماها هرکاری نظیردزدی غارت بیت المال واختلاس وپولشویی انجام میدین کسی چیزی نگه
خوب درست هرگروهی راسازمان بین المللی اعلام کردترورسیم هستن نبایدبه آن گروه کمک کرد
درضمن چراهروقت یه نفرحرف جق میزنه شماهااینقدبرعلیه اش جبهه میگیرین گه دشمنان ازاین حرف سواستفاده میکنن آیاهمه دنیابادشمن است چرا دنیابادشمن است
پاسخ ها
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
اگر دکتر ظریف برای اتهاماتی که مطرح کرده اند سند ارائه نمایند ما دستشان را هم می بوسیم چرا جبهه بگیریم مگر مرض داریم که یک خادم را تخطئه کنیم اتهاماتی مطرح شده متهم نامشخص سند اتهام نامشخص!!؟
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1397/08/24
دمت گرم.حرف حساب جواب نداره.....
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1397/08/24
باز شروع کردی حسین آقا؟!؟
...
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1397/08/24
« بهانه دست دشمن ندهید» کیهان جالب بود ! سیستم مالی قمر در عقرب کشور شیطون رو سر کار میزاره چه برسه به FATF ، پس نگران چی هستید ؟
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1397/08/24
میشه تو حرف نزنی؟
پاسخ ها
حسین شریعتمداری
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
میشه تو هم حرف نزنی؟!؟
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1397/08/24
چرا پته ها رو ریختین رو اب؟
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1397/08/24
چرا بهانه به دشمن دادن مهمه براتون ولی اعتراضات مردمتون مهم نیست و اعتنای هم بهش ندارید خیلی خیلی عجیبه
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1397/08/24
خبر نداری بهانه را دادیم از دنیا عقب هستی
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1397/08/24
جناب شریعتمداری عزیز فقط شدید بمب انتقاد اگرواقعا
قدرت شق القمر دارید واگرازپس تفکرات قلدرمابانه خارجیها
برمیآئید خودتان وارد عمل شوید
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1397/08/24
آقای شریعتمداری یعنی به اصطلاح شما دشمن نمیدونه اینجا چه خبره ،برادر فراموش کردی که الان عصر ارتباطات هم.
پاسخ ها
حسین شریعتمداری
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
شما وارونه دریافت کردید
دشمن از همه چیز ما خبر دارد
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1397/08/24
آقای شریعت مداری شما چرا ؟ مردم می دانند FATF چیه شما هم لطف کنید در روزنامه تون آن را چنانکه هست توضیح دهید وخواهشا تفسیر به رای نفرمایید
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1397/08/24
راست میگه دیگه چرا دستشون رو میکنی ، بزار تا همینطور چپاول کنن
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1397/08/24
سلام، شما که هر تیتر که میزنید یک بهانه به دشمن میدید چی شده که برآشفته شدید نکنه پا تو کفش شما کرده....
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1397/08/25
شریعتمداری فکرمکنه فقط اون همه چیزومیفهمه . آخه تو چکاره ای که اینقدرحرص میخوری
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1397/08/25
همچین میگه دشمنان خارجی انگار نه انگار که مختلسین و کلاهبرداران همه داخلی هستن .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج