ایرانی‌ها در نیمه اول سال چقدر مالیات دادند؟
۷۹۷۴۳۸
۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
۴۹۶۹ 
دولت در شش ماه ابتدای امسال ۵۰۳.۴ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی کسب کرده که این میزان حدود ۷۰ درصد رقم مصوب و پیش‌بینی شده در این دوره بوده است.

اقتصادآنلاین نوشت:‌ دولت در شش ماه ابتدای امسال ۵۰۳.۴ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی کسب کرده که این میزان حدود ۷۰ درصد رقم مصوب و پیش‌بینی شده در این دوره بوده است.

بررسی وضعیت بودجه عمومی دولت به استثنای درآمدها و پرداخت‌های اختصاصی در شهریور ماه امسال که از سوی بانک مرکزی منتشر شده نشان می‌دهد که ۶۳۴.۷ هزار میلیارد ریال از درآمدهای دولت به نسبت ۱۱۰۱.۷ هزار میلیارد ریال مصوب در شش ماهه سال ۹۷، محقق شده است. درآمدهای دولت در شش ماهه سال گذشته ۵۶۷.۸ هزار میلیارد ریال بوده که نشاندهنده رشد ۱۱.۸ درصدی است.

میزان درآمدهای مصوب مالیاتی در شش ماه ابتدای امسال ۷۲۴ هزار میلیارد ریال بوده که از این میزان، ۵۰۳.۴ هزار میلیارد ریال محقق شد. این در حالی است که دولت در شش ماهه سال ۹۶ معادل ۴۳۱.۲ هزار میلیارد ریال و در شش ماهه سال ۹۵ برابر ۴۳۳.۱ هزار میلیارد ریال درآمدهای مالیاتی داشته که حکایت از رشد ۱۶.۸ درصدی در سال ۹۷ دارد.

در بخش مالیات اشخاص حقوقی طی شش ماه ابتدای امسال ۲۰۷.۱ هزار میلیارد ریال درآمد مصوب شده بود که از این میزان ۱۲۲.۲ هزار میلیارد ریال محقق شد. همچنین از پیش‌بینی ۹۸.۸ هزار میلیارد ریال درآمد در بخش مالیات بر درآمدها نیز ۸۸ هزار میلیارد ریال نهایی شده است.

دولت در شش ماهه سال ۹۷ موفق به کسب ۱۷.۴ هزار میلیارد ریال مالیات بر ثروت شده و در عین حال پیش بینی درآمد در این خصوص به میزان ۱۷.۸ هزار میلیارد ریال بوده است. جمع مصوب مالیات‌های مستقیم در شش ماه نخست سال جاری به میزان ۳۲۳.۷ هزار میلیارد ریال بود که از این میزان، ۲۲۷.۶ هزار میلیارد ریال محقق شد. در بخش مالیات بر واردات نیز دولت ۱۴۸.۹ هزار میلیارد ریال درآمد پیش‌بینی کرده بود که در نهایت تا پایان شهریور ماه توانست ۷۳.۹ هزار میلیارد ریال از آن کسب کند.

برای شش ماه ابتدای امسال ۲۵۱.۵ هزار میلیارد ریال مالیات بر کالاها و خدمات پیش‌بینی شده بود که در نهایت به میزان ۲۰۱.۹ هزار میلیارد ریال محقق شد. جمع مالیات‌های غیرمستقیم در دوره مورد بررسی، ۴۰۰.۳ هزار میلیارد ریال مصوب بوده که در نهایت ۲۷۵.۹ هزار میلیارد ریال نهایی شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1397/08/25
بهتر است بفرمایید چقدر مالیات گرفتید
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1397/08/25
تمام این مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان را دولت محترم محبت کرده و فقط از کارمندان و کارگران و کارمندان بانک‌ها که درآمدشان روشن و مشخص است با نرخ ۳۵ درصد تلکه نموده و طبق معمول مشاغل آزاد و به ویژه بخش فئودال جامعه پشیزی مالیات پرداخت نکرده اند .
جالب تر اینکه این تازه ۷۵ درصد پیش بینی دولت است و جالب تر اینکه کارمند و کارگر نگون بخت هر کالایی که می خرد ، ۹ درصد جرینگی مالیات ارزش افزوده نییییییز می پردازد .
خداوند از سر تقصیرات بگذرد جناب روحانی !!!!
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1397/08/25
خوبه والله خون مردم بدبخت را بمکن بعنوان مالیات بجای تولید و اشتغال، در افکار خودشون هم فکر میکنن دارن مملکت میچرخونن بخدا اگه منابع عظیم نفت و گاز نبود نمیتونستن یکسال هم دوام بیارن...
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1397/08/25
مالیات کارکنان حقوق بگیران را ازش کم کنید ببیند مابقی چقدر دادند؟
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1397/08/25
میبینید ایرانی ها بخونید دقیق شما مالیات میدید خوبم میدید
از نون بگیر تا لواشت و هر چیزی شما نیخربد مالیات روش ازتون گرفته با مبلغی که میدید
بعدم میگن ایران مالیات نداره
.....
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1397/08/27
ایرانیها مالیات ندادند، بلکه فقط کارمندان مالیات دادن که از حقوقشون به اجبار کم میشه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج