۱۱ بیمارستان در تهران روی گسل‌های اصلی
۷۹۷۹۰۵
۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۹
۶۶۸۶ 
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه ۸۰ کیلومتر مربع پهنه گسلی در شهر تهران وجود دارد که ۴۷ کیلومتر آن در محدوده شهری است،گفت:۱۱ بیمارستان در تهران روی پهنه گسل‌های اصلی واقع شده‌اند.

خبرگزاری تسنیم: هفتمین نشست تخصصی مدیریت بحران با عنوان "حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی و حساس شهری در برابر تهدیدات، الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل" با حضور مدیران شهری و پدافند غیر عامل کشور ، اعضای ستادهای مدیریت بحران مناطق و شماری از دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی با همکاری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و معاونت هماهنگی و برنامه ریزی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران در سالن آمفی تئاتر سازمان برگزار شد.

در این نشست تخصصی موضوعاتی چون " زیرساخت‌ها و تاسیسات خدمات شهری در معرض مخاطرات طبیعی شهر تهران ، تهدیدات محتمل بر زیرساختها در شهر تهران و اقدامات لازم جهت پدافند غیرعامل در برابر این تهدیدات، چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو در خصوص رعایت الزامات پدافند غیرعامل در زیرساختهای شهر تهران، رسالت شهرداری در پایداری زیرساختهای شهری" مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، احمد صادقی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در تشریح وضعیت زیرساخت‌ها و تاسیسات خدمات شهری در معرض مخاطرات طبیعی شهر تهران گفت: آسیب دیدن زیرساختهای شهر در افزایش خسارات و تلفات ناشی از بحران نقش مهمی دارد بطوریکه گاهی خسارات ناشی از آسیب زیرساختها چندین برابر خسارت اولیه می شود.

صادقی با تحلیل وضع موجود افزود: زیر ساخت‌های شهر تهران به دو دسته حیاتی و حساس تقسیم می‌شوند که توجه به آسیب پذیری آنها بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه 80 کیلومتر مربع پهنه گسلی در شهر تهران وجود دارد که 47 کیلومتر آن در محدوده شهری است، اضافه کرد: در این بین 11 بیمارستان روی پهنه گسل‌های اصلی شهر تهران ساخته شده که باید آسیب پذیری آنها مورد ارزیابی قرار گیرد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تصریح کرد : تشکل‌های مردم نهاد در حوزه مدیریت بحران در زمان مقابله با سوانح نقش مهمی دارند و در عین حال آگاه سازی عمومی باعث مطالبه گری و حساس سازی شهروندان و مسوولان می شود.

در این نشست همچنین اسدالله کریمی معاون امور شهری سازمان پدافند غیر عامل کشور در سخنانی با بیان اهمیت اجرای طرح‌های پدافند غیر عامل در شهر تهران گفت: مصون سازی زیر ساخت‌های شهری و محافظت از مردم در برابر تهدیدات دو هدف عمده پدافند غیر عامل بشمار می‌آید.

کریمی افزود: در اجرای طرح‌های عمرانی و شهری از جمله برنامه اسکان اضطراری و توسعه خطوط مترو حتما باید ملاحظات پدافند غیر عامل پیش بینی شود.

وی با بیان اینکه بررسی تهدیدها و آسیب پذیری‌ها در چند محله تهران به عنوان مرحله پایلوت انجام شده تا بتوان تهدیدات و فرصت‌ها را شناسایی و بر اساس آن برنامه ریزی کرد، افزود: شهرداری تهران می‌تواند در این خصوص الگوی دیگر شهرها قرار گیرد.

معاون امور شهری سازمان پدافند غیر عامل کشور تاکید کرد: آگاهی بخشی به مدیران و ایجاد حساسیت و تعیین نقش برای مردم، همچنین تمرین و برگزاری مانورها در حوزه پدافند غیر عامل بسیار ضروری و با اهمیت است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1397/08/26
مگر کور بودید چرا ساختید
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1397/08/26
خود تهران رو گسله
ایشالا هر چی زود تر زلزله ای بیاد که همه گرگ ها بمیرن
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1397/08/27
هدف چیه؟ترساندن مردم یا کوچ اجباری به خارج تهران ؟همه میدونن که تمامه دکترای خوب و مراکز درمانی در تهران هست. زلزله بیاد.خدا همه جا هست.حتی تو خونه مجرمان به آدم کشی در سراره دنیا پس باید۲۴ ساعته زلزله بیاد؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج