وزیر بهداشت: تحریم‌ها، غیرانسانی است
۷۹۸۳۰۹
۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
۳۳۴۶ 
وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم همکاری سازمان‌های مردم نهاد با وزارت بهداشت در دوره تحریم، گفت: تحریم‌های صورت گرفته، فاقد هرگونه نگاه سیاسی و باور اعتقادی بوده و غیر انسانی است.

خبرگزاری ایسنا: وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم همکاری سازمان‌های مردم نهاد با وزارت بهداشت در دوره تحریم، گفت: تحریم‌های صورت گرفته، فاقد هرگونه نگاه سیاسی و باور اعتقادی بوده و غیر انسانی است.

دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم تجلیل و ‌تکریم دکتر ایازی که توسط سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و خیّرین برگزار شد، با بیان اینکه این مراسم، بهانه ای است برای قدرشناسی از زحمات کسانی که وظیفه خود را به خوبی انجام داده اند، گفت: افتخار می کنم که در جمع انجمن ها و سازمان های مردم نهاد و خیّرین حوزه سلامت هستم. امیدواریم مسئولین و افراد در همه بخش های قانونگذاری، اجرایی و قضایی، همانند دکتر ایازی وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه از مشاوره دکتر ایازی در حوزه سلامت استفاده خواهیم کرد، افزود: بخش های خصوصی، غیر دولتی و سازمان های مردم نهاد درصدد استفاده از حضور دکتر ایازی هستند و بنابر گفته وی، آلوده همکاری با انجمن ها و سازمان های مردم نهاد و خیریه سلامت شده اند، بر همین اساس، همکاری با سازمان ها و انجمن ها در خارج از قالب دولتی را ادامه خواهد داد.

هاشمی با بیان اینکه رفاقت و دوستی با مردم، کمک گرفتن از آنها و حل برخی مشکلات به دست مردم بسیار خوب و پسندیده است، گفت: معاونت های اجتماعی مخالفان زیادی دارند و متاسفانه مخالفان جدی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، از خود وزارت بهداشت هستند و از آنجا که حوزه سلامت، حوزه حساسی است باید بتوانیم مسیر خوب معاونت اجتماعی را به خوبی ادامه دهیم تا خدمات و ارتباط با انجمن ها، موسسات خیریه و خیرین این حوزه استمرار یابد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در گذشته به سختی با تاسیس انجمن ها موافقت می شد، تصریح کرد: بهتر است این سخت گیری و مراقبت ها در همه موارد از جمله پیشگیری از اختلاس و قاچاق رعایت شود.

هاشمی با اشاره به وجود برخی مشکلات میان سازمان های مردم نهاد و وزارت بهداشت در گذشته، گفت: در گذشته گرفتن مجوز برای تاسیس انجمن های خیریه بسیار سخت و مشکل بود، اما در حال حاضر با ایجاد معاونت اجتماعی و حضور دکتر ایازی اخذ مجوز برای تاسیس NGO ها سهل، آسان و تسریع شده و هرچه تعداد انجمن‌های خیریه حوزه سلامت بیشتر شود، قطعا در رسیدگی به مشکلات بیماران، موثرتر خواهد بود.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در ایجاد NGO ها، در اول راه هستیم، گفت: باید اقدامات بسیاری در این زمینه انجام شود و این میسر نخواهد شد مگر اینکه به منظور پیشبرد اقدامات، در کنار مردم گام برداریم.

هاشمی با تاکید براینکه هیچ نظام سلامتی در دنیا بدون همکاری مردم موفق نخواهد بود، افزود: بدون خواست مردم و جدیت آنها نمی توان کاری را پیش برد و باید در قالب سمن‌ها فعالیت‌ها و اقدامات انجام شود.

وزیر بهداشت با اشاره به پررونق‌تر شدن همراهی و همکاری میان وزارت بهداشت و سازمان های مردم نهاد، افزود: باید تلاش کنیم این چراغ فروزان ایجاد شده پر فروغ‌تر شود و بتواند بدرخشد. امیدواریم افرادی که در وزارت بهداشت هستند دست از لجاجت بردارند و مردم را رقیب خود ندانند. علی رغم اینکه این مساله در کل دولت و حکومت مصداق دارد و منحصر به همکاران من در وزارت بهداشت نیست، اما از حوزه سلامت انتقاد کردم تا به دیگران جسارتی نشده باشد.

هاشمی با تاکید بر اینکه مردم بهتر از دولت و حکومت و ما می توانند برای آینده، سرنوشت و امور زندگی‌شان تصمیم بگیرند، افزود: اگر در این مسیر درست عمل کنیم می‌توانیم کارنامه بهتر و درخشان‌تری رقم بزنیم.

وزیر بهداشت در ادامه بر لزوم همکاری سازمان های مردم نهاد با وزارت بهداشت در دوره تحریم تاکید کرد و گفت: بخشی از اقدامی که انجام شد، بازتاب بین المللی داشت و هموطنان خارج از کشور و رسانه ها که دستی بر آتش دارند می توانند همانند گذشته کمک کنند تا صدای مظلومیت بیماران به گوش جهانیان برسد.

هاشمی افزود: تحریم های صورت گرفته، غیر انسانی است. این تحریم ها بر روح و روان مردم هم، تاثیر خواهند داشت و در حالی که سلامت روح و روان همانند سلامت جسم، مهم است، دشمنان با اعمال تحریم ها مدعی هستند که این اقدامات علیه ایران حمایت از مردم بوده و آن را رعایت حقوق بشر می نامند.

وزیر بهداشت بر لزوم شکایت سازمان های مردم نهاد از تحریم های ظالمانه علیه ایران به مجامع بین المللی تاکید کرد و گفت: در این راستا دولت نباید دخالتی داشته باشد و باید نشان دهیم رفتارهای غیر انسانی از هر فرد و به هر شکلی محکوم است، چراکه معتقد هستم وجدان های بیدار، آگاه و انسان های منصف هنوز در دنیا وجود دارند.

هاشمی در ادامه افزود: سازمان های مردم نهاد به ویژه برای مجموعه ای از بیماری ها مثل SMA، دیستروفی و بیماری های متابولیکی و یا اوتیسم می توانند به صورت خودجوش در تخصیص بودجه و اعتبارات از سوی دولت و مجلس، فعالیت کنند تا بودجه و اعتبارات ویژه ای برای دارو و تجهیزات پزشکی به این بیماران اختصاص داده شود.

وزیر بهداشت با اشاره به همکاری میان دکتر ایازی - معاون اجتماعی وزارت بهداشت و دکتر شادنوش - رییس مرکز مدیریت پیوند و مدیریت امور بیماری ها، گفت: امیدواریم این همکاری بیشتر شود. همچنین راه اندازی ۸۳ مرکز خدمات بیماری های خاص در سراسر کشور، از جمله مهمترین اقداماتی بود که در کشور انجام شد و بهتر است مردم در اداره آن مشارکت داشته باشند و وزارت بهداشت، دارو و تجهیزات در اختیار این مجموعه ها قرار دهد.

هاشمی بر لزوم همکاری NGO ها در بحث پیشگیری از ابتلا به بیماری ها و کنترل بیماری های غیر واگیر تاکید کرد.

وزیر بهداشت در پایان ابراز امیدواری کرد تا در همه بخش های دولت و وزارت بهداشت، حرکت های جهادی و همکاری های متقابل صورت گیرد و این ارتباط ها روز بروز تقویت شود و حاصل آن آرامش خاطر خانواده های بیماران و کاهش مشکلات آنها باشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1397/08/27
کارهای شما و حرفهای شما غیر انسانی تر است همان مالش درمانی
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1397/08/27
خودت بمال انسانیه ؟
بالا نگه داشتن نرخ ارز انسانیه ؟
بی عرضگی در مدیریت نرخ کالا انسانیه ؟
کارهای دولت لیبرال همه انسانیه؟
رانت و پارتی و پولشویی و ...و....و... انسانیه ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1397/08/27
بودن شماها تو دولت هم غیر انسانیه..
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1397/08/27
آقای وزیر خیلی از اقدامات جنابعالی که منجر به آواره شدن فرزندان ما در کشورهای همسایه برای تحصیل شده است هم غیر انسانی است
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1397/08/27
تمام شد رفت خخخخ.شما ها چرا بچه گانه صحبت میکنید
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1397/08/27
طرز حرف زدن تو با مردم هم انسانیست
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1397/08/27
به شما که اثری نداره چوبش را ما بیچاره ها میخوریم
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1397/08/27
جناب وزیر محترم . بدتر از رفتار امریکا اینه که آدمها نتونن در عصر ارتباطات ، تامل خوب و معقولی با دنیا برقرار کنن تا ملت خودشون آسیب نبینن . نه اونقدر فدای یه عده بشین و نه از کسی منزجر . تمام دولتهای جهان بیشتر هم و غم خود رو اختصاص دادن به ملت خودشون نه جنگیدن با دیگران و مجبور کردن کشورها به اعمال تحریم علیه کشورشون . تحریمهای ظالمانه ای که فقط ملت رو هدف قرار میده و نابودشون میکنه والا شما دولتمردان که اصلا صدمه ای نمیبینید .
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1397/08/27
تحریم ها کاغذ پاره هست و بر ما هیچ اثری نگذاشته همه چیز آرامومه ما چقدر خوشحاليم مرگ بر برجامه
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1397/08/27
راه حل چیه؟.. خودمان تحریم کنیم!!
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1397/08/27
از این فرد بعد از رفتار و گفتار اخیرش بشدت تنفر دارم . و در او چیزی از انسان دوستی نمیبینم.
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1397/08/27
تو به عنوان یک ایرانی به مروم خودت رحم نمیکنی آن وقت چه انتظاری از بیگانه داری دست بالای دست بسیار است آقای وزیر
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1397/08/27
فقط تحریم ها غیر انسانی نیست بلکه رفتار برخی مسئولین هم با مردم هم غیر انسانی است وهم غیر اخلاقی
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1397/08/27
دستت رو شده .. حرفات خریدار نداره ..زنده باد آمریکا
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1397/08/27
با آن حرفهای که زدی تو دیگر از انسانیت حرف نزن
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1397/08/28
درست میفرمایید . اما افزایش هر روزه ویزیت پزشکان کاریست بس انسانی
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1397/08/28
وزیر پورشه سوار درد مردم پراید سوار را درک نمیکنه و تعبیرش از انسانیت چیزی فراتر از افکار مردم عادیه
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1397/08/28
چرا بعد از چهل سال و داشتن اینهمه استاد و پروفسور نتونستیم در کشور دارو تولید کنیم که الان از تهدید نترسیم. بلکه بر عکس الان ما باید دنیا را تحریم میکردیم و دارو بهشون نمیدادیم
Iran, Islamic Republic of
01:21 - 1397/08/28
کار تو در نظام بهداشتی ایران غیر انسانی ترین و ضد ایرانی ترین کار تمام قرون و اعصار بوده است. با ثروت افسانه ای که برای بسیاری پزشکان درست کردی نظام اقتصادی مملکت را نابود کردی و کسی هم کاری به کارت ندارد.
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1397/08/28
بجای انسان شناسی
برو بیمارستانهارو سروسامان بده
برو قیمت داروها درداروخانه ها رو کنترل کن
انسانی یاغیرانسانی مارد دادید به فنا
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1397/08/28
وقتی این وزیر از انسانیت حرف میزنه خنده دارترین جوک سال ساخته میشه ....(حالا بماند که پزشکان به خودی خود ماشین ادم کشی هستند)
Iran, Islamic Republic of
01:55 - 1397/09/13
فعلا فساد مدیران ضررش از تحریمها بیشتره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج