دیابت هر ۸ ثانیه جان یک نفر را می‌گیرد
۷۹۸۶۲۴
۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
۳۴۹۸ 
متخصص دیابت با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین معضلات جامعه، عدم آگاهی از دیابت است، گفت: آمار‌ها نشان می‌دهند هر ۸ ثانیه یک نفر در جهان جان خود را در اثر دیابت از دست می‌دهد.

خبرگزاری فارس: قباد شهبازی، متخصص دیابت در ارتباط با شیوع بیماری قند خون اظهارداشت: طی سال‌های اخیر دیابت در تمام دنیا به صورت تصاعدی در حال پیشرفت است و یکی از بیشترین معضلاتی که باعث افزایش ابتلا به دیابت شده دسترسی به انواع غذاهاست و دیگری شهرنشینی و زندگی ماشینی افراد است.

شهبازی عنوان کرد: زندگی شهری باعث چاقی و شیوع دیابت شده است و هدف از اختصاص یک روز به دیابت این است که دیابت به مردم و جهانیان شناسانده شود و از خطرات این بیماری آگاهی رسانی صورت گیرد.

وی تاکید کرد: چاقی یکی از علت‌های بروز دیابت است و در حال حاضر در کشور‌های اروپایی از چاقی به عنوان یک بیماری خطرناک نام برده می‌شود، ولی ما امیدواریم که با برگزاری این چنین برنامه‌هایی بتوانیم تابوی خجالت زدگی از چاقی را در مردم به خصوص افراد چاق بشکنیم.

مدیر دهکده دیابت در پارک ملت تهران اظهارکرد: هدف ما در دهکده دیابت این است که بتوانیم آگاهی عموم مردم را در زمینه دیابت بدون هیچ ترس و واهمه بالا ببریم و آموزش‌های لازم را در خصوص شناخت و روش‌های پیشگیری از دیابت را به به مردم ارائه دهیم.

این متخصص دیابت با اشاره به اینکه دیابت هر ثانیه جان یک نفر را می‌گیرد، گفت: یکی دیگر از اهداف ما در این دهکده این است که در مورد ورزش به مردم آگاهی رسانی کنیم به صورتی که بدانند حتما برای ورزش کردن نباید به باشگاه رفت بلکه با شیوه‌های ساده در منزل می‌توان به سلامتی و تندرستی نگاه ویژه کرد.

شهبازی گفت: گزارش‌های متعددی از دیابت در دسترس است، ولی چیزی که در حال حاضر بر روی آن در حال کار هستیم آموزش مردم هست به طوری که در حال حاضر ۵ میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند و از این تعداد در شهر‌های مختلف ۱۰ درصد جمعیت بزرگسال شهری است و در زمینه روستایی نیز کمتر از ۵ درصد و در مجموع ۱۰ درصد شهری و پنج درصد روستایی چیزی حدود ۵ میلیون نفر است.

وی بیان داشت: طی سال‌های آینده متوسط سن ابتلا به دیابت به کاهش پیدا می‌کند و ما می‌دانیم که دیابت از ۴۰ سال به بالا بیشتر است بنابراین فرض بر این است حدود ۲۰ سال آینده تعداد دیابتی‌های ایران ۲ برابر می‌شود و چیزی حدود ۹ میلیون نفر تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود. همچنین اینکه حدود ۸۰ درصد افرادی که دیابت نوع ۲ دارند چاق هستندنشانگر این است که چاقی در دیابت تاثیر گذار است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج