فیس‌بوک به انگلیسی‌ها روزنامه نگاری یاد می‌دهد
۷۹۸۹۳۷
۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
۲۳۶۵ 
فیس بوک قصد دارد بودجه ای 5.8 میلیون دلاری را به آموزش و تعلیم روزنامه نگاران در انگلیس اختصاص دهد تا به ارتقای روزنامه نگاری در این کشور کمک کند.

خبرگزاری فارس: فیس بوک قصد دارد بودجه ای 5.8 میلیون دلاری را به آموزش و تعلیم روزنامه نگاران در انگلیس اختصاص دهد تا به ارتقای روزنامه نگاری در این کشور کمک کند.

یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح کمک به احیای روزنامه نگاری در نقاطی از این کشور است که روزنامه ها و خبرنگاران محلی در آنها کاهش یافته و منسوخ شده اند.

فیس‌بوک به انگلیسی‌ها روزنامه نگاری یاد می‌دهد

در یک دهه اخیر رشد روزنامه نگاری دیجیتال و گسترش شبکه های اجتماعی باعث شده تا روزنامه های چاپی روز به روز بیشتر به حاشیه رانده شوند و درآمدهای این قشر نیز محدودتر و محدودتر شود. با این حال فیس بوک معتقد است نقش روزنامه نگاری به عنوان یک ابزار معتبر برای دریافت خبر باید به رسمیت شناخته شود و این شرکت قصد دارد برای حمایت از روزنامه نگاران محلی تلاش های بیشتری انجام دهد.

به نظر می رسد یکی از دلایل علاقه فیس بوک به انجام چنین کاری نگرانی از افزایش انتشار اخبار و اطلاعات جعلی در فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی است و این شرکت قصد دارد از این طریق بر برخی از مشکلات خود نیز غلبه کند. مبلغ یادشده در مرحله اول برای تعلیم و آموزش حدود 80 روزنامه نگار هزینه خواهد شد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج