کارگردان روسی: اسکار دیگر جذابیت ندارد
۸۰۲۲۲۸
۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۷
۱۱۰۲۰
یک کارگردان روسی معتقدست اسکار در چند سال اخیر به دلیل سیاست هایی که داشته است دیگر جذاب نیست.

خبرگزاری مهر: کیم دروزینین کارگردان روسی فیلم «۲۸ سرباز پانفیلو» که در بخش بین الملل جشنواره فیلم مقاومت حضور دارد درباره مشکلاتی که ممکن است آمریکا برای حضور آنها در ایران ایجاد کند به خبرنگار گفت: مشکلی بابت حضور در ایران نداشتم ولی همانطور که می دانید روسیه هم تحت تاثیر تحریم های آمریکاست و حتما این تحریم ها زندگی ما را سخت تر می کند.

وی ادامه داد: با این حال ما مردم روسیه فقط به خودمان تکیه و سعی می کنیم به تحریم ها توجهی نکنیم چراکه در نظر من این زمان به سرعت می گذرد و طولی نخواهد کشید. دنیا این روزها به سمت متحد شدن پیش می رود و من نمی دانم چرا آمریکا مانع این حرکت جمعی است.

این کارگردان درباره اینکه سینما چه کمکی می تواند به مردم کشورها برای از سر گذراندن تحریم ها داشته باشد، گفت: سینما شاید نتواند تاثیر مستقیمی در این زمینه داشته باشد چون تحریم ها را باید با مجموعه ای از راه حل ها و چالش ها چه در کشور خودم روسیه و چه در ایران و کشورهای دیگر حل کرد ولی با این حال سینما می تواند در مقاومت و ایستادگی مردم نقش آفرین و تاثیرگذار باشد.

دروزینین درباره حضور فیلمش در جشنواره فیلم مقاومت و همچنین حضور در ایران اظهار کرد: این اولین بار است که من وارد ایران می شوم و خوشحالم که فیلم من در چنین جشنواره ای حضور پیدا می کند. من پیش از این یک بار دیگر در جشنواره ای در آسیا حضور پیدا کرده بودم و فکر می کنم این جشنواره ها می توانند توجه جامعه جهانی را بیشتر به خود جلب کنند.

این کارگردان روسی درباره اسکار و فستیوال های سینمایی غرب نیز عنوان کرد: برخی از این فستیوال ها صداقت گذاشته را دیگر ندارند، اسکار هم در چند سال اخیر به دلیل سیاست هایش دیگر جذاب نبوده است.

وی درباره نظرش نسبت به ایران هراسی که در رسانه های جهانی ایجاد می شود، گفت: نقاط بسیاری در جهان هستند که در آنها جنگ جریان دارد اما همه مردم در آنها در حال زندگی هستند و این نباید باعث ترس شود. در ایران هم زندگی جریان دارد و از وقتی من وارد این کشور شدم هیچ چیز مانع از این نشد که احساس کنم مردم این کشور خوشبخت نیستند.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1397/09/09
راست میگه
اسکار شده فقط همجنسگراییو آشغالدونی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج