احتمال توزیع متادون در داروخانه‌های منتخب
۸۰۲۴۰۴
۰۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
۵۵۴۹
کارشناس اداره داروهای مخدر و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از برنامه این سازمان برای عرضه متادون توسط داروخانه‌های منتخب خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: کارشناس اداره داروهای مخدر و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از برنامه این سازمان برای عرضه متادون توسط داروخانه‌های منتخب خبر داد.

علی بیرامی اظهار کرد: با توجه به اینکه عرضه دارو از وظایف ذاتی داروخانه‌هاست؛ سازمان غذا و دارو براساس برنامه‌ای در نظر دارد تا متادون به صورت یک پکیج در داروخانه‌های منتخب توزیع شود.

وی افزود: در حال حاضر متادون مورد نیاز کشور توسط سازمان غذا و دارو تامین می‌شود و برای توزیع بین مراکز ترک اعتیاد، در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار می‌گیرد.

این کارشناس اداره داروهای مخدر و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه مرحله آزمایشی این طرح در دانشگاه علوم پزشکی قم در حال اجراست، افزود: متادون و قرص به صورت یک پکیج در نظر گرفته شده و از طریق ۲ داروخانه در اختیار مراکز ترک اعتیاد قم قرار می‌گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، به گفته بیرامی، این طرح پس از اتمام مرحله آزمایشی، به صورت سراسری در داروخانه‌ها اجرا و هر ۲۰ مرکز ترک اعتیاد تحت پوشش یک داروخانه قرار گرفته و سهمیه داروی خود را تهیه می‌کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
15:37 - 1397/09/09
یعنی قمیها همه معتاد هستند الله واکبر
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1397/09/09
این خبر اگر درسطح کشورعملیاتی شود کمک کلانی به جامعه وسالم سازی اجتماع وخانواده ها میشود زیرا متادون باشرایطی که درعطاریها وسایر زوایای کشورمیشود تهدید بالقوه ای بود که به بیمارهم اجحاف مضاعف میشودوهم خطرات عدیدهای اورا مورد اصابت قرارمیدهد پس مسلما توزیع درداروخانه ها هم طبیعی است وهم کانال سالم وهم مجرای مساعدی برای بیماران خواهد بود نهایتا این تصمیم کارشناسانه وهم خطرات جانبی بهداشتی ازبیماروخانواده دورخواهدشد. ممنونم
United States
22:53 - 1397/09/09
متادون را به مراکز ترک اعتیاد دادند و انها ۲۰ عدد را به ۵۰ هزارتومن میفروشند .
France
21:08 - 1397/09/10
از همان ابتدا مسیرها اشتباهی طراحی شده بود و نمی دانم چقدر دست اندرکاران امر دیر متوجه میشن . چیزی که در طی این چند سال ملاحظه شد تغییر نوع اعتیاد از مواد مخدر به متادون و متادون فروشی توسط مراکز مثلا ترک اعتیاد توسط پزشکان دوره دیده بود . یکی میتونه بگه کجا داریم میریم ؟
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1397/09/12
باید به سالخوردگان ومریضهای صعب العلاج وبهرحال گرفتارهستند تریاک استاندارد وکوپنی داده بشه
اولا جنس خوب وتحت کنترل داده میشه ومخدرهای صنعتی ازدورخارج میشن
دومامقدارمصفشون کنترل میشه وقیمت جنس سربه فلک نمیره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج