واریز ۶۰۰ هزار تومان به‌حساب کارگران و بازنشستگان
۸۰۳۳۸۸
۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۶
۱۸۴۶۹ 
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: مقرر شده هر خانواده تا پایان سال600 هزار تومان بسته حمایتی دریافت کند که 3 تا 200 هزار تومان می‌شود، برای سال بعد نیز باید هیات دولت و رئیس جمهور تصمیم بگیرد.

خبرگزاری تسنیم: محمدحسن زدا،‌ معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی درباره بسته حمایت غذایی به بازنشستگان و بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: در حال حاضر درگیر طرح بسته غذایی برای افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستیم.

وی افزود: پیشنهادهای مختلفی درباره توزیع بسته غذایی مطرح شده بود که یکی از آنها این بود که اسامی افراد مشمول بسته غذایی را به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال کنیم و از آن طریق اقدامات لازم انجام شود و پیشنهاد دیگر این بود که سازمان تأمین اجتماعی این موضوع را پیگیری و اقدامات لازم را انجام دهد و درنهایت نیز قرار شد سازمان تأمین اجتماعی به افراد واجد شرایط و تحت پوشش خود بسته حمایتی غذایی را اختصاص دهد.

*مشمولان طرح بسته غذایی در تامین اجتماعی شناسایی شدند

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر 2 میلیون و 600 هزار بازنشسته،‌ از کارافتاده و بازماندگانی که دریافتی آنها زیر 3 میلیون تومان باشد، شناسایی شده‌ است و در مرحله اول 200 هزار تومان نقدی به حسابشان واریز می‌شود و در مرحله بعدی نیز احتمالا به آنها کالا تعلق می‌گیرد.

*کالایی را تحمیل نمی‌کنیم

وی افزود: پیشنهادهایی داده شده تا با فروشگاه‌های زنجیره‌ای مذاکره‌ کنیم و سبدی از کالاهای متنوع را شناسایی کنیم تا بازنشستگان و افرادی که مشمول این بسته غذایی می‌شوند اختیار داشته باشند و بتوانند کالاهایی که نیاز دارند را انتخاب کنند به عنوان مثال 30 قلم کالا وجود داشته باشد و این افراد بتوانند هر کدام را که نیاز زندگی‌شان است تهیه کنند و کالایی را تحمیل نکنیم.

زدا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در چه زمانی این مبلغ پرداخت می‌شود، گفت: با توجه به اینکه سیستم پرداختی سازمان تامین اجتماعی در ماه یکبار است احتمالا با حقوق پرداخت خواهد شد.

*بیمه شدگانی که زیر 3 میلیون دریافتی دارند بسته غذایی می‌گیرند

وی بیان داشت: گروه دومی که مشمول این بسته غذایی می‌شوند بیمه شدگان شاغل سازمان تأمین اجتماعی هستند که درآمد آنها زیر 3 میلیون تومان است این افراد شناسایی شدند و به هر خانواده یک بسته تعلق می‌گیرد.

*به هرخانواده یک بسته غذایی داده می‌شود

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر در یک خانواده دو شاغل وجود داشته باشد که هر کدام زیر 3 میلیون تومان درآمد دارند و در مجموع درآمدشان به بیش از 3 میلیون تومان می‌رسد آنها نیز مشمول دریافت این بسته غذایی می‌شوند یا خیر، گفت: بنا بر این است که هر خانواده یک بسته بگیرد و درآمدها جمع زده نمی‌شود اگر یک مستمری‌بگیر زیر 3 میلیون تومان درآمد داشته باشد و اعضای خانواده‌اش نیز شاغل باشند به آن خانواده یک بسته تعلق می‌گیرد.

وی گفت: مقرر شده هر خانواده تا پایان سال600 هزار تومان بسته حمایتی دریافت کند که 3 تا 200 هزار تومان می‌شود، برای سال بعد نیز باید هیات دولت و رئیس جمهور تصمیم بگیرد.

زدا در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه منابع این پول چطور تامین می‌شود گفت: این بودجه از محل افزایش نرخ ارز تامین شده است و نقدا قرار است به سازمان پرداخت شود و جزو دیون این سازمان محسوب نمی‌شود و اگر نقد نبود سازمان امکان پرداخت آن را نداشت.

وی درباره زمان پرداخت قطعی آن نیز گفت: منتظر نظرات مقامات در این خصوص هستیم.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی افزود: در زمان مرحوم نوربخش بحث‌ها و پیشنهادهای زیادی درخصوص نحوه توزیع بسته غذایی صورت گرفت تا بتوانیم میزان ریالی این بسته را از 200 هزار تومان افزایش دهیم که امیدواریم پیشنهادات در این خصوص مجددا بررسی شود.

* افرادی که بسته دریافت نمی کنند به سایت های اعلامی مراجعه کنند

وی گفت: ما در حال حاضر حساب هدفمندی بیمه‌شدگان را داریم و کسانی که تحت هر شرایطی استحقاق دریافت این بسته را داشتند ولی دریافت نکرده‌اند می‌توانند در مرحله بعد به سایت‌هایی که اعلام خواهد شد مراجعه کنند و اعتراض خود را ثبت کنند تا مورد بررسی قرار بگیرد.

زدا با اشاره به اینکه این اقدام کار بسیار بزرگی است و می‌توانم با اطمینان خاطر بگویم که قطعاً مشکلی نخواهیم داشت گفت: تامین اجتماعی مرد کارهای بزرگ است و در حال حاضر ما سیستمی کاملا پیشرفته و کامل داریم.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: بازنشستگان، ازکار افتادگان، بازماندگان، مستمری‌بگیران و بیمه شدگانی که درآمد کمتر از 3 میلیون تومان دارند مشمول دریافت بسته غذایی 200 هزار تومانی می‌شوند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:24 - 1397/09/12
اینقدر. کرامت. انسانی. را زیر سوال نبرید حرمت مردم. را نگه دارید. چرا. جلوی گرانی را نمی گیرید. چرا مملکت رامدیریت نمی کنیید.
پاسخ ها
اوس تقی بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
بفرماییدجنابعالی مدیریت کن.
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1397/09/12
کسی که بیمه بیکاری میگیره بهش تعلق میگیره؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
... من بیکار که هیچ بیمهای ندارم کجا باید سبد کالا بگیرم بی پدرا من هیچ گونه سبدی تا حالا نگرفتمه
United States
00:39 - 1397/09/12
بهتر است انهاییکه زیر سه ملیون میگیرن هم پلکانی کمک بسته ای بگیرن چون خیلیها زیر یک و نیم ملیون میگیرن
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1397/09/12
قدرت خرید در این چند ماه نصف شده اون موقع با یک بسته ۲۰۰ تومنی می‌خوان سر و ته شو هم بیارن برای خودم متاسف شدم بعد از سی سال کار تازه باید صدقه بگیرم ....این بود احترام و تکریم من بازنشسته... حقیقتا احساس حقارت کردم.
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1397/09/12
مسؤلان ملکت تا کی و چقدر باید مردم ایران را ادمای بدبخت نشان دنیا بدهند.یعنی واقعا ما این قدر بدبخت هستیم که باید با سبد کالا زنده بمانیم..کجا اسلام گفته مردم باید این همه زجر بکشن ومسولین در رفاه زندگی کنند...
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1397/09/12
دوره جدیدی در ایران به ثبت رسید عهد سومالیه
#روحانی مچکریم
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1397/09/12
آقای محمد حسن زدا دارید از وظایفتان قصور میکنید
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1397/09/12
بعضی ها ۳۱۰۰هزار تومان میگیرن مستاجر هم هستن تعداد بچه هاشون بیشتره ملاک نباید ۳ ملیون باشه این نا برابری و نا عادلانه است.
ضمنا ۳۵۰۰۰۰۰ تومان زیر خط فقر است چگونه به زیر خط فقر چیزی تعلق نمیگیره. با عدالت
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1397/09/12
باز حرف باز سخنرانی باز ۰۰۰اول شما اقدام کنید بعد سخن پراکنی تا کی باید منتظر باشیم تا اقدام کنید بس است دیگر بس است .
Greece
01:32 - 1397/09/12
چه ربطی داره هرکس شکمش برای خودشه کسی به جای کس دیگر غذانمیخوره مسخره کردیید بااین سبد دادنتان
Iran, Islamic Republic of
03:13 - 1397/09/12
چی بودیم چی شدیم سرزمین الیور تویست...
Iran, Islamic Republic of
06:52 - 1397/09/12
ایرانی رو به چه روزی انداختن.مرگ بر دولتمردان بی لیاقت.
Iran, Islamic Republic of
07:13 - 1397/09/12
ای بابا. چقدر تکرار میکنید انگار میخوان دوملیون بدن. بابا ول کنید. گدامون کردید. دویست تمن‌دویست تمن میکنید. عارتون بیاد اخر دویست تمن خیلی زیاده. دوقلم نمیشه. شما سی قلم اختصاس دادید.
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1397/09/12
الان پول خرده جیب بچه هاتون. یک ملیونه برای ما دویست تمن دویست تمن میکنید. ابرووحصیت مون را بردید.
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1397/09/12
مگرنمیگوید خط فقر......است پس چرا براساس ان عمل نمکنیید کسی با چهارمیلون چگونه زندگی کند وقتی بازنشسته میشود هزینه بالاتر میرودوحتما با حقوق بیشتری قبل از بازنشستگی زندگی می کردند
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1397/09/12
من کارگریک شرکت خصوصی هستم وبیمه هم نیستم وحقوقم زیر یک میلیون تومان هست واگرباورنداریدبیاییدتاازطریق خودشرکت پیگیری کنیدوشرکت میگه اگراسمی ازبیمه ببریداخراجتان میکنم و مابایدچکارکنیم
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1397/09/12
خاک بر سرتون,,اگه ماهی ده میلیون حقوق بدین بازنسشته راهت زندگی میکنه,,,,,چرا مسؤلین کشور همگی با سن بالا هنوز پست ومقام دارن
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1397/09/12
پولو از خودمون میگیرید صدقه میدید به خودمون جلو سگم اینجوری نون نمیزارن
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1397/09/12
به خدا دروغه من هنوزم منتظرم آن بسته حمایتی دویست هزارتومانی را که اعلام کرده بودن برای بازنشستگان حقوق زیر سه میلیون تومان به حسابشان واریز میشود هستم من که بازنشسته هستم وحقوقم زیر دومیلیون تومانه پس چرا به حسابم واریز نکردن پس معلوم شد مسئولین دروغ میگن و ملت را بازیچه قرار دادن وای به حال ملتی که چنین مسئولانی دارن که کارشان شده مسخره کردن مردم آخه دروغ به این بزرگی آنهم روز به این روشنی واقعا خجالت نمیکشن به مردم دروغ میگن آیا فکر نمیکنن که این دروغی که به مردم میگن فردای همان روز دروغشان برملا میشه واقعا شرم آوره
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1397/09/12
اخه این 200هزارتومان،چیه،که،اینقدسرمردم،منت،میزارین ،پول یه گونی 10کیلویی،برنج،بزورمیشه،دارین،مردم روباین،گرونی هانابودمیکنیدهیچی،نیس ولی 200 هرارتومان،میخان بدن مردم و10برابرشودوباره،ازمردم،میگرن ،
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1397/09/12
چه میخواستیم بشیم وچه شدیم.ایران وایرانی رابه کجا میبند؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
اقا ۲۰۰ اگه دادن بگیر و حالشو ببر.خخخخ
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1397/09/12
60میلیون هم واریز کنند کم هست. البته نمیدانم موقع واریز هزار تومان که میرسه کسی سراغ ما را نمیگیرد اما، زمان کار کردن و کم حقوق گرفتن ما کارگریم.
Iran, Islamic Republic of
02:50 - 1397/09/13
اخه اونایی که بیمه نیستن واجب ترن چون پول ندارن که بیمه کنن خودشون ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج