افزایش احتمال خروج حریری از صحنه قدرت
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
استخدام_1
استخدام_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۰۵۵۶۷
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
۱۰۱۱۳
براساس روزشماری که یکی از سایت‌های لبنانی در صدر صفحه خود قرار داده، تا لحظه تهیه این گزارش بیش از 198 روز است که لبنان بدون دولت و در خلا سیاسی به سر می‌برد.

اعتمادآنلاین: با وجود آنکه سیاستمداران لبنانی به این نوع نبود دولت‌ها، دولت‌های موقت و تمدیدهای مختلف عادت دارند اما فرایندهای منطقه‌ای به ویژه ضعیف شدن موضع عربستان در منطقه و به تبع آن گردش مواضع متحدان این کشور باعث شد تا حریری خود را بیش از پیش در صحنه چانه‌زنی‌های سیاسی و حملات رقبا تنها ببیند.

با نگاهی به رخدادهای منطقه از بازگشت مجدد کشورهای شورای همکاری به دمشق تا ورود امارات به صحنه میانجی‌گری بین دمشق و ریاض برای پایان دادن به مشکلات فیما بین، تا پذیرش محور قطری ـ ترکی به ادامه بقای بشار اسد همگی دست به دست هم می‌دهند تا حریری که تمام تخم‌مرغ‌های خود را چه در دوره انتخابات پارلمانی وچه بعد از آن در ضدیت با اسد و درخواست برای سرنگونی او همسو با مواضع وقت عربستان قرار داده بود، امروز خود را تنها ببیند.

این تنهایی زمانی بیشتر می‌شود که عربستان به برخی از شخصیت‌های لبنانی که به شکل سنتی جزو جریان مخالف سیاست‌های ریاض در لبنان محسوب می‌شدند برای گفتگو و حتی سفر به عربستان چراغ سبز نشان داده تا این گمان نزد تحلیلگران لبنانی قوت بگیرد که دربار عربستان هم به دنبال تنوع گزینه.های خود در ساختار سیاسی لبنان است، امری که برای جریان المستقبل به رهبری حریری به معنای خروج از دایره حمایت‌های انحصاری ریاض تفسیر می‌شود.

به اعتقاد کارشناسان لبنانی، جریان المستقبل دیگر روابط حسنه با ریاض و به تبع آن ابوظبی را در انحصار خود نداشته و رهبران سنی دیگری نیز هم اکنون در این دایره قرار گرفته‌اند امری که ادامه حمایت عربستان و پافشاری بر ابقای حریری به عنوان تنها نامزد تصدی نخست‌وزیری را در هاله‌ای از ابهام فرو می‌برد.

این در حالی است که شنیده‌های رسانه‌های لبنانی حکایت از سبک و سنگین شدن چند گزینه دیگر توسط کشورهای منطقه و در راس آنها عربستان برای جایگزینی حریری دارند.

حال این سوالات مطرح می‌شود که آیا حریری روزهای آخر حضور خود را به عنوان شخصیت مامور تشکیل کابینه سپری می‌کند؟ آیا تاریخ مصرف او برای محمد بن سلمان که به گرفتن تصمیمات خلق الساعه مشهور است به پایان رسیده است ؟ آیا عربستان به دنبال سامان دادن به ساختار جدیدی از شخصیت‌های جدید برای حمایت از منافع خویش در لبنان است؟ و آیا حریری خواهد توانست این چالش را هم در میان سردرگمی در عبور از چالش‌های قبلی پشت سر گذاشته و کابینه تشکیل دهد؟

همگی این‌ها، پرسش‌هایی است که در حال حاضر پاسخ مشخصی برای آنها وجود ندارد اما نشانگر آن است که جریانی عربی ـ منطقه‌ای امیدش را از حریری از دست داده و در جستجوی گزینه دیگری است؛ مگر آنکه حریری بتواند خلاف این را به آنها ثابت کند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی