رهایی ۵ محکوم به قصاص از چوبه دار در شوشتر
۸۰۶۶۰۸
۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
۱۴۳۴۲ 
رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان از رهایی 5 نفر از محکومین به قصاص از چوبه دار با تلاش و کوشش فراوان دادگستری شوشتر خبر داد.

خبرگزاری فارس: عبدالعباس زبیدی نیا از رهایی 5 نفر از محکومین به قصاص از چوبه دار با تلاش و کوشش فراوان رئیس دادگستری، دادستان و اعضاء شورای حل اختلاف شوشتر خبر داد.

معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان با اعلام این خبر گفت: در راستای رسالت ذاتی شورای حل اختلاف و تلاش برای ایجاد صلح و سازش و توسعه و گسترش این فرهنگ در جامعه ، رئیس دادگستری، دادستان و اعضاء پر تلاش و خدوم شورای حل اختلاف شوشتر توانستند با جلب رضایت خانواده های مقتولین، 5 نفر از محکومین به قصاص در شوشتر را از چوبه دار رها کنند.

وی افزود: در سال 1393 در روستای زویه 2 واقع در بخش شعیبیه از توابع شهرستان شوشتر نزاعی بین دو طایفه به وقوع پیوست که از نظر وسعت حادثه از نوادر پرونده‌های در سطح استان و حتی کشور که قریب به 100 خانواده را مستقیم و بیش از 3 هزار نفر به طور غیر مستقیم تحت تأثیر قرار داده و از نظر جغرافیایی مراجع قضایی و انتظامی 3 شهر اهواز ، باوی و شوشتر را متأثر خود نموده است. که متاسفانه در این حادثه علاوه بر قتل عمد 4 نفر و بیش از 40 نفر ضرب و جرح با نقص عضو و ده ها منزل، خودرو، وسایل و اثاث منزل مورد تحریق و تخریب قرار گرفتند.

زبیدی نیا در ادامه اظهار داشت: گستردگی این نزاع عملاً کار سازش را مختل و بعضی مقاطع ناممکن کرده بود و بخاطر اهمیت موضوع و در صورت عدم حل و فصل درگیری پیش آمده پیش بینی از درگیرهای مجدد و قتلهای احتمالی دیگری بود.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: با دستور رئیس دادگستری شوشتر مبنی بر ایجاد صلح و سازش بین این دو طایفه، پرونده این اختلاف به شورای حل اختلاف ارجاع داد شد و اعضاء پر تلاش و زحمتکش شورای حل اختلاف این شهرستان طی برگزاری چندین جلسه فشرده با طرفین درگیر، توافقاتی بین این دو طایفه صورت می‌گیرد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات رئیس دادگستری، دادستان و اعضاء شورای حل اختلاف شوشتر گفت: خوشبختانه با تلاش و زحمات فراوان رئیس دادگستری، دادستان و اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان خانواده‌های مقتولین از اعدام قاتلین فرزندان خود با حضور در دفتر خانه رسمی و اخذ وجه‌المصالحه رضایت ثبتی خود را اعلام نمودند. و قاتلین از چوبه‌دار رها یافتند و این پرونده پس از 4 سال با صلح و سازش مختومه شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1397/09/19
هیچ دوباره روز از نو ایندفع چه کسی را بدبخت کنند خدا میدانه !!!
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1397/09/19
خوب خداراشکر.لعنت خدابرشیطان که بین آدمهااختلاف میندازه
Netherlands
00:46 - 1397/09/20
5 عوضی ب آغوش خاتواده بازگشتن تبریک ب اشاعه دهندگان فرهنگ بخشش!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج