مرگ گوگل پلاس ۹۰ روز زودتر رخ می‌دهد
۸۰۶۶۴۸
۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۷
۵۳۶۳ 
گوگل اعلام کرد علت تعجیل در عدم فعالیت گوگل پلاس یک نقص امنیتی جدید است که باعث شده است این شبکه اجتماعی با مشکلاتی جدی رو به رو شود.

پایگاه خبری انتخاب: گوگل اعلام کرد علت تعجیل در عدم فعالیت گوگل پلاس یک نقص امنیتی جدید است که باعث شده است این شبکه اجتماعی با مشکلاتی جدی رو به رو شود.

گوگل شبکه اجتماعی خود را در آوریل 2019 از کار می اندازد این در حالیست که پیش از این اعلام شده بود این اتفاق در اوت 2019 رخ می دهد.

اما علت این همه تعجیل در از کار انداختن این شبکه اجتماعی چیست؟ پاسخ به یک نقص امنیتی جدی و جدید باز می گردد که باعث شده تمام برنامه ریزی های گوگل نیز دستخوش مشکل شوند.

بر اساس این اشکال اطلاعات بیش از 52.5 میلیون کاربر در اختیار برنامه های شخص ثالث قرار گرفته است، البته این اتفاق پیش از این نیز تایید شده بود اما مشکل این است که خسارات این ماجرا فراتر از حد انتظار است. درواقع گوگل پلاس ابتدا در اواخر ماه اکتبر، اعلام کرد که که یک اشکال امنیتی اطلاعات 500،000 کاربر از جمله نام، آدرس ایمیل و مشاغل افراد را فاش کرده است و در آن زمان، گوگل قصد داشت شبکه اجتماعی خود را تا اوت 2019 تعطیل کند.

اما در یک پست وبلاگی جدید، گوگل نوشت که اشکال دوم و جدیدی را کشف کرده که اجازه می دهد اطلاعات مربوط به 52.5 میلیون کاربر توسط توسعه دهندگان مشاهده شود، حتی اگر آن اطلاعات توسط کاربران به حالت خصوصی در آمده باشد باز همم سرقت و مشاهده اطلاعات امکان پذیر است.

البته گوگل می گوید که این اشکال، به برنامه های شخص ثالث اجازه دسترسی به اطلاعات مالی یا رمزهای عبور کاربران را نداده اما گوگل قصد دارد، گوگل پلاس را 90 روز زودتر از تاریخی که پیشتر اعلام کرده بود، تعطیل کند.

این ماجرا برای ساندار پیچای مدیرعامل گوگل گران تمام خواهد شد چرا که او اخیرا زیر ذره بین کنگره و شخص رئیس جمهور ایالات متحده قرار دارد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج