جزایری که اسرار زیادی را در دل خود پنهان کرده اند!
۸۰۶۷۴۰
۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
۸۰۶۰ 
وقتی به یک سفر عالی فکر می‌کنیم ناخودآگاه تصویر یک جزیره سرسبز رویایی را در ذهن تداعی می‌کنیم، اما در میان آن‌ها جزیره‌های استثنایی و مرموزی هم وجود دارد که شاید اصلا دوست نداشته باشید از نزدیک ببینید.
وبسایت بدونیم- مریم اسدی: وقتی به یک سفر عالی فکر می‌کنیم ناخودآگاه تصویر یک جزیره سرسبز رویایی را در ذهن تداعی می‌کنیم، اما در میان آن‌ها جزیره‌های استثنایی و مرموزی هم وجود دارد که شاید اصلا دوست نداشته باشید از نزدیک ببینید. از جمله جزایری که در ادامه مطلب شما را با آن‌ها آشنا خواهم کرد.

جزیره گوکی
 
جزایری که اسرار زیادی را در دل خود پنهان کرده اند!

جزیره گوکی یکی از بهترین نمونه‌هایی است که اگر در آرامش رها شود طبیعت در آن همیشه برنده است. زمانی که ماهیگیران این روستا تصمیم گرفتند به زندگی شهری برگردند طبیعت بر روستا چیره شد و تمام خانه‌ها و کوچه پس کوچه‌های روستا را غرق در شاخ و برگ‌های سرسبز خود کرد.

آبشار زیردریایی در جزیره مائوروتیوس
 
جزایری که اسرار زیادی را در دل خود پنهان کرده اند!

جزیره مائوروتیوس علاوه بر این که یک بهشت گرمسیری است منابع طبیعی منحصر به فردش چشم انداز بسیار زیبایی را بوجود آورده است. وقتی از بالا به این جزیره نگاه بیندازید نمای آبشار زیردریایی که در اثر جریان شن‌ها به سمت پایین بوجود آمده است را ببینید.

جزیره مار‌ها
 
جزایری که اسرار زیادی را در دل خود پنهان کرده اند!

این جزیره به علت این که محل زندگی افعی طلایی سمی‌ترین مار دنیاست به این اسم نام گذاری شده است. تخمین زده شده است که در این جزیره ۴۰۰۰ مار افعی زندگی می‌کند به عبارت دیگر در هر متر مربع یک مار. این جزیره به قدری خطرناک است که دولت برزیل رفتن به آن جا را منع کرده است.

جزیره بووه
 
جزایری که اسرار زیادی را در دل خود پنهان کرده اند!

جزیره بووه دورافتاده‌ترین جزیره در کره زمین است که در جنوبی‌ترین نقطه اقیانوس اطلس قرار دارد. این جزیره به علت دورافتاده بودنش چندین بار و اولین بار در سال ۱۷۳۹ کشف شده است. دومین بار در سال ۱۸۰۸ صیادی به نام جیمز لیندسی آن را کشف کرد. ۱۷ سال بعد شخص دیگری نیز آن را کشف کرده و لیورپول نامگذاری کرد. سرانجام پس از مناظرات فراوان در سال ۱۹۷۱ کشف جزیره به نام Jean-Baptiste ثبت شد.

جزیره کلیپرتون
 
جزایری که اسرار زیادی را در دل خود پنهان کرده اند!

کلیپرتون یک جزیره مرجانی است در اقیانوس آرام که هزاران کیلومتر از خشکی دور است. در سال ۱۹۰۰ از این جزیره برای استخراج کود گوانو استفاده می‌شده است. در سال ۱۹۱۰ یک فانوس دریایی در این جزیره ساخته شد و حدود ۱۰۰ نفر در جزیره زندگی می‌کردند. هر دو ماه یک بار یک کشتی برای فراهم کردن غذا و دیگر نیاز‌های ساکنان جزیره می‌آمد. در سال ۱۹۱۴ به علت جنگ داخلی در مکزیک فرستادن کشتی به این جزیره متوقف شد و مردم جزیره فراموش شدند. آخرین بازماندگان جزیره ۳ زن و ۸ کودک بودند که توسط کشتی آمریکایی نجات پیدا کردند.

جزیره ارنست تلمان
 
جزایری که اسرار زیادی را در دل خود پنهان کرده اند!

ارنست تلمان جزیره کوچکی در نزدیکی کوباست. در سال ۱۹۷۲ رهبر کوبا فیدل کاسترو قرار ملاقاتی با رهبر آلمان شرقی اریش هونکر در این جزیره برقرار کرد و در آن زمان به افتخار رهبر حزب کمونیست آلمان ارنست تلمان نامگذاری شده بود. از زمانی که دیوار برلین فرو ریخت و آلمان شرق و غرب به یک کشور متحد تبدیل شد دیگر نام جزیره ارنست تلمان در هیچ سند و مدرکی ذکر نشد.

جزیره پالمیرا
 
جزایری که اسرار زیادی را در دل خود پنهان کرده اند!

این جزیره مرجانی نیز یکی دیگر از دورافتاده‌ترین مکان روی کره زمین است. جزیره پالمیرا دارای مرداب‌هایی است که از جنگل‌های انبوه پوشیده شده است. خرافه‌های زیادی در رابطه با این جزیره وجود دارد و چندین کشتی در اطراف این جزیره ناپدید شده اند. برای رفتن به این جزیره باید اجازه کسب کرد.

جزیره ولکان
 
جزایری که اسرار زیادی را در دل خود پنهان کرده اند!

در شمال فیلیپین رودخانه‌ای بنام تال وجود دارد و در این رودخانه جزیره‌ای است به نام تال ولکانو. در وسط جزیره رودخانه دیگری وجود دارد که در واقع دهانه یک کوه آتشفشان است و داخل این رودخانه جزیره دیگری وجود دارد به نام جزیره ولکان.

آیا جزیره دیگری می‌شناسید که بتوان به این لیست اضافه کرد؟
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1397/09/22
با سلام به دوستان
من جزیره گوکی رفتم، در شنگسی کشور چین هست. جای عجیب و جالب و ترسناکیه.
جزایر جنوبی ایران خودمون هم بسیار زیباست، توصیه میکنم حتما برید.
United States
13:49 - 1397/09/22
آخریش خیلی باحال بود ممنون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج