درگیری لفظی ترزا می‌و تونی بلر بر سر برگزیت
۸۰۸۹۴۶
۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۸
۳۲۲۲ 
"ترزا می" دعوای لفظی باز و آشکاری را با نخست وزیر اسبق این کشور بر سر مسئله برگزیت به راه انداخته و این انتقاد را به وی وارد کرده که با پیشنهاد خود برای برگزاری همه پرسی دومی درباره برگزیت مذاکرات با بروکسل را تضعیف می کند.

خبرگزاری تسنیم: "ترزا می"، نخست وزیر انگلیس مناقشه آشکاری را با "تونی بلر"، نخست وزیر اسبق این کشور بر سر مسئله برگزیت به راه انداخته است.

ترزا می در این باره اظهار داشت که درخواست تونی بلر برای برگزاری همه پرسی دوم درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا توهین به مسئولیتی است که زمانی وی بر عهده داشته و توهین به ملتی است که وی زمانی به آن ها خدمت می کرده است.

تونی بلر سریعا به این اظهارات جانشین محافظه کار خود پاسخ داده و گفت: این غیر مسئولانه است که بخواهیم نمایندگان پارلمان انگلیس را مجبور کنیم توافق مورد مذاکره قرار گرفته با اتحادیه اروپا را بپذیرند. عاقلانه این است که به پارلمان اجازه داده شود درباره همه فرم های ارائه شده درباره برگزیت رای گیری کنند.

نخست وزیر اسبق انگلیس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که اگر نمایندگان پارلمان نتوانند در این باره به توافقی دست یابند منطقی این است که بار دیگر درباره برگزیت از مردم همه پرسی به عمل آید.

نخست وزیر اسبق انگلیس یکی از مخالفان سرسخت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است و اخیرا آشکارا بر این درخواست خود در اظهارات مختلف تاکید کرده است. وی روز جمعه در حالی که ترزا می با سران کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل درباره برگزیت و مصالحه درباره تغییرات احتمالی در توافق بحث می کرد در یک سخنرانی به مسئله برگزیت پرداخت.

"ترزا می" شدیدا به تونی بلر انتقاد وارد کرده است که مذاکرات ما با اتحادیه اروپا را تضعیف می کند.

ترزا می ، نخست وزیر انگلیس هفته گذشته رای گیری در پارلمان انگلیس درباره توافق برگزیت را به دلیل خطری که مسئولیت وی را تهدید می کرد به تعویق انداخت.

مخالفان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نگران این مسئله هستند که این کشور در دراز مدت همچنین به اتحادیه اروپا وابسته باقی بماند. از طرفی درخواست ها برای برگزاری همه پرسی دومی درباره برگزیت در انگلیس افزایش پیدا کرده است.

مذاکره‌کنندگان برگزیت در اروپا و انگلیس بالاخره چندی پیش به توافقی در این باره دست یافتند، اما هیجانات و نگرانی‌ها درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا همچنان ادامه دارد. اروپا و لندن با نگرانی در انتظار رای پارلمان انگلیس به این توافق هستند که البته امیدی به آن هم نمی رود.

"ترزا می" نخست وزیر انگلیس در تلاش است تا پیش‌نویس توافق برگزیت با رهبران اروپایی را به‌تصویب پارلمان برساند.

رهبران اتحادیه اروپا لندن را برای پذیرفتن توافق برگزیت تحت فشار قرار داده اند. اکثر رهبران اروپایی بر این مسئله تاکید کرده اند که هیچ گونه مذاکرات مجددی درباره برگزیت اتفاق نخواهد افتاد.

ترزا می هشدار داده است که اگر نمایندگان پارلمان توافق برگزیت را رد کنند، بریتانیا با خطر خروج از اتحادیه اروپا بدون توافق روبه‌رو خواهد شد یا این اقدام می‌تواند منجر به عدم خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج