تلاش کوالکوم برای ممنوع کردن آیفون در آمریکا
۸۰۹۲۲۱
۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
۳۵۵۲ 
شرکت کوالکوم که این روزها درگیر نبردی سنگین با اپل برای ممنوع کردن فروش آیفون است، در دادگاهی در کشور چین به موفقیت اولیه رسیده تا بلکه جلوی فروش و واردات آیفون را بگیرد.

خبرگزاری فارس: شرکت کوالکوم که این روزها درگیر نبردی سنگین با اپل برای ممنوع کردن فروش آیفون است، در دادگاهی در کشور چین به موفقیت اولیه رسیده تا بلکه جلوی فروش و واردات آیفون را بگیرد.

کوالکوم مدعی است اپل که مدتی از تراشه های تولیدی این شرکت در آیفون های تولیدی خود استفاده می کرد بعد از قطع همکاری با کوالکوم و اغاز شراکت با اینتل اسرار تجاری آن را به رقیب سرسخت خود یعنی اینتل فروخته و حقوق مالکیت معنوی آن را نقض کرده است.

کوالکوم بعد از پیشبرد تلاش های خود در چین به سراغ کمیسیون فدرال ارتباطات امریکا رفته و در اقدامی مشابه خواستار بررسی مجدد این پرونده و صدور حکم نهایی برای ممنوعیت فروش برخی مدل های آیفون شده است.

موفقیت کوالکوم در شکایت خود بر علیه اپل در چین دستاوردی بزرگ برای این شرکت محسوب می شود و اگر به نتیجه برسد اپل دیگر نخواهد توانست آیفون های تولیدی خود از 6اس تا آیفون ایکس را در کشور چین به فروش برساند. قرار است کمیسیون بین المللی تجارت آمریکا به ادعاهای کوالکوم در این زمینه مجددا رسیدگی کند. بررسی اولیه این موضوع توسط کمیسیون مذکور در تاریخ 19 فوریه سال 2019 انجام می شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج