شهرداری: پارک جمشیدیه فروخته نشده است
۸۰۹۲۷۲
۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴
۲۵۳۳
مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک، در واکنش به خبر فروش اراضی پارک جمشیدیه گفت: این موضوع هیچ ربطی به پارک جمشیدیه ندارد و در عرصه بوستان واقع نشده است.

خبرگزاری ایرنا: مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک، در واکنش به خبر فروش اراضی پارک جمشیدیه گفت: این موضوع هیچ ربطی به پارک جمشیدیه ندارد و در عرصه بوستان واقع نشده است.

مجید صالحی فیروزآبادی، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک در واکنش به خبر فروش بخشی از اراضی پارک جمشیدیه گفت: این موضوعی هیچ ربطی به پارک جمشیدیه ندارد و در عرصه بوستان جمشیدیه واقع نشده است و در محدوده بین اراضی شهر و اراضی ملی قرار دارد.

وی ادامه داد: کاربری این ملک کاملاً فضای سبز است. مالک آن در حال حاضر شخصیتی حقیقی است. هر کسی یک سند 6 دانگ از زمینی داشته باشد می‌تواند طبق حقوق مالکیت درخواست صدور پروانه ساختمانی و دسترسی به نقشه کند. ایشان به دفاتر الکترونیک شهر مراجعه کرده است. چون سابقه‌ای از کمیسیون ماده 7 در پرونده نبوده به کمیسیون ماده 7 (کمیسیون باغات در شورای شهر) ارجاع شده است.

زمینی که اعلام شده باغ است و امکان ساخت و ساز ندارد

به گفته صالحی با توجه به اینکه «درختان زیادی در این ملک وجود دارد و جزو پهنه فضای سبز است، رأی کیمسیون باغات مبنی‌ بر باغ بودن در حال صدور و ابلاغ است و هیچ‌گونه امکان ساخت و ساز در این ملک وجود ندارد».

وی در مورد اینکه «آیا نهاد خاصی در این مسأله دخیل بوده است؟» نیز می‌گوید: ما چنین چیزی را در سوابقمان شناسایی نکرده‌ایم. موضوع ربطی به بوستان جمشیدیه ندارد، بلکه در خیابان سی و دوم جمشیدیه است و ربطی به بوستان ندارد.

هیچ اتفاقی نیفتاده، نه یک متر خاک برداشت شده و نه یک درخت قطع شده است

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک خاطرنشان کرد: در مورد خود پارک چندین ماه پیش چند جاعل، جعل سند کرده بودند که شهرداری بیاید بخشی از عرصه را به مبلغ 250 میلیارد تومان بخرد که با پیگیری‌های شهردار وقت منطقه منجر به صدور رأی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال شد و اسناد باطل و از تخلف جلوگیری شد.

وی متذکر شد: آنچه در سیستم شهرداری وجود دارد، این ملکی که خبر آن پخش شده، تحت مالکیت شخصی است و امکان ساخت و ساز ندارد. اخیراً هم مورد بازدید کارشناسان فضای سبز قرار گرفته و رأی کمیته باغات در حال صدور است که باغ به حساب آید و از نظر ما باغ به حساب می‌آید. در ملک مذکور هیچ اتفاقی نیفتاده، نه یک متر خاک برداشت شده و نه یک درخت قطع شده است.

پارک جمشیدیه قابل خرید و فروش و ساخت و ساز نیست

علی‌محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران نیز در حاشیه یکصد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، انتشار خبر فروش بخش شمالی پارک جمشیدیه را کذب خواند و افزود: این بخش جزو اراضی ملی است و به هیچ وجه قابل فروش و تصرف نیست.

وی افزود: بر اساس قانون، ارتفاعات بالای ۱۸۰۰ متر قابل فروش نیستند و بخش شمالی پارک جمشیدیه نیز در ارتفاع بالای ۱۸۰۰ متر قرار دارد و باید به فضای سبز تبدیل شود. هیچ فرد و ارگانی نمی‌تواند در ارتفاعات بالای ۱۸۰۰ متر ساخت و سازی انجام دهد و یا زمین‌های این محدوده را تصرف کند و یا به فروش برساند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1397/09/26
ای بابا. یک باریکی همچی را بفروشید. اخر پارک جمشیدیه به این قشنگی. را میشود بفروشید. عجب ادمهایی پیدا میشه. یا خدا. اینا دیگه کی هستن. بک مشت غارتگران. یکی جلوشون بگیرن
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1397/09/26
اصلا چرا صحبتش پیش امده ایا نهادی منتظر است ساختمان را در ارتفاعات بمای درخت و‌گل بکارد واقعا سیر نمیشوند پس حق مردم چه میشود
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1397/09/26
یک روز مردم میفهمند مردم ایران هم شما فروختین
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1397/09/26
آب وخاک کشورو که میفروشید وفروختید حالا پارک هم بفروشید از همه مهمتر اعتبار وارزش ایرانی هم که حراج کردید
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1397/09/26
الله اعلم . مملکتی که خاکش بصورت قاچاق میره دوبی و سوختش از زیر دریا با لوله کشی قاچاق میشه و از دامنه کوهش ویلای آنچنانی میزنه بیرون ، چرا پارکش فروخته نشه .
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1397/09/26
اقا جون مادرتون مارو نفروشین بجای برده
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1397/09/26
پس موصوع چیست روشن کنید چرا شفاف سازی نمی کنید
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1397/09/26
همه تهرانو میکنید ساختمان بدش ،چی؟
Iran, Islamic Republic of
01:22 - 1397/09/27
پس چرا این مانده واقعا زودتر بفرمایید به فروش چند تا چیز مانده برای فروش
Iran, Islamic Republic of
01:22 - 1397/09/27
پس چرا این مانده واقعا زودتر بفرمایید به فروش چند تا چیز مانده برای فروش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج