وزیر کشور: درباره بودجه ۹۸ به مردم گزارش دهید
۸۰۹۳۳۲
۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۹
۳۶۰۴
در نهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور که به ریاست رحمانی فضلی برگزار شد، وزیر کشور بر ضرورت اطلاع رسانی آگاهی بخش و کارشناسانه دستگاه‌های مسؤول درباره بودجه ۹۸ تأکید کرد.

خبرگزاری مهر: در نهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور که به ریاست رحمانی فضلی برگزار شد، وزیر کشور بر ضرورت اطلاع رسانی آگاهی بخش و کارشناسانه دستگاه‌های مسؤول درباره بودجه ۹۸ تأکید کرد.

در نهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور که شامگاه دوشنبه ۲۶ آذر ماه با حضور اعضاء در محل وزارت کشور برگزار شد، وزیر کشور پس از توجه به گزارش های ارائه شده از سوی دستگاه‌ها از جمله در مورد سپرده گذاران، نانوائی داران، خودروسازان و همچنین گزارشی از روند نرخ ارز، ابراز امیدواری کرد:

روند ثبات در بازار و رویکرد تعدیل قیمت ارز استمرار یابد و در عین حال مدیریت قیمت ارز و سایر اقلام و کالاها، توأمان با مدیریت چالش‌های اصلی و نیازهای مهم در عرصه های اقتصادی، تولیدی و اجتماعی دنبال شود.

در این جلسه وزیر کشور همچنین پس از استماع گزارش روند فعالیت کارگروه‌های تخصصی ستاد و نوع همکاری دستگاه‌ها در این عرصه خاطرنشان کرد: گام‌های خوبی از سوی بخش‌های مختلف برداشته شده که در اثر آن یک ثبات نسبی در فضای روانی جامعه ایجاد شده است اما این گام‌ها بایستی استمرار پیدا کرده و همه دستگاه‌ها در حوزه مسؤولیت های خود، مصوبات ستاد و همچنین وظایف خود را مستمراً تا تحقّق نتایج پایدار پیگیری کنند.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در این جلسه، پس از ارائه گزارشی درخصوص آخرین تحولات در روند تدوین بودجه سال ۹۸، ضمن توجه به برخی بایسته ها در این عرصه از جمله توجه عملی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین ملاحظه دقیق واقعیت‌های حاکم بر شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور در سال ۹۸، تأکید کرد:

رسانه ها ضمن مطالبه اطلاع رسانی کارشناسانه و آگاهی بخش از دستگاه‌های مسئول درباره بودجه ۹۸، از سیاسی شدن بررسی بودجه پرهیز کنند و فضای نقد و کارشناسی منصفانه را در این عرصه با رویکرد اقتصادی دنبال کنند.

وزیر کشور در موضوع بودجه سال ۹۸ همچنین با اشاره به ضرورت عدم اکتفای رسانه ها به اطلاع رسانی صرف در مورد بودجه، خواستار استفاده رسانه ها بخصوص رسانه ملی از سایر ظرفیت‌های رسانه ای نظیر میزگردها و گفتگوهای کارشناسی با رویکرد آگاهی بخشی و نقد منصفانه و کارشناسانه در این باره شد.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی در پایان با اشاره به مرور همه تحولات مهم عرصه اقتصادی کشور در ستاد خاطرنشان کرد:‌

بدیهی است حل همه چالش‌ها و مشکلات در عرصه اقتصادی از رهگذر فعالیت های ستاد متصوّر نیست و همه دستگاه‌های متولی باید نقش خود را به صورت فعالانه در این عرصه ایفا نمایند، لکن ستاد در مورد معضلات اقتصادی که مورد سوء استفاده دشمنان قرار می گیرد یا نارضایتی هموطنان را در پی دارد، قویّاً و با استفاده از همه امکانات و اختیارات، حل و فصل معضلات را دنبال می کند .

موفقیت‌های اجمالی بدست آمده در بسیاری از این عرصه ‌ها در ماه‌های اخیر، از رهگذر همینگونه هماهنگی ها و پیگیری‌های ستاد و همکاری مطلوب دستگاه های مسؤول حاصل شده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج