مراکز خرید مشهد کدامند؟
۸۰۹۴۲۷
۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
۹۶۱۴ 
وقتی به مشهد می‌رویم بخشی از سفرمان به خرید سوغات می‌گذرد. از یک طرف بعضی از فروشگاه‌ها، قیمت‌شان بالاست و از طرف دیگر هم نمی‌توان زعفران و زرشک سوغاتی را از مغازه‌های بی‌نام‌ونشان خرید. پس چه کار باید کرد؟

وبلاگ اسنپ تریپ: وقتی به مشهد می‌رویم بخشی از سفرمان به خرید سوغات می‌گذرد. از یک طرف بعضی از فروشگاه‌ها، قیمت‌شان بالاست و از طرف دیگر هم نمی‌توان زعفران و زرشک سوغاتی را از مغازه‌های بی‌نام‌ونشان خرید. پس چه کار باید کرد؟ شناخت مراکز خرید مشهد کار سختی نیست. به خاطر رفت‌وآمد زیاد در این شهر، بهترین مراکز خرید آن را می‌توان راحت پیدا کرد. در این مطلب می‌گوییم که برای هر خریدی باید کجای شهر برویم.

کدام مراکز خرید مشهد مناسب خریدند؟

مرکز خرید پروما

یکی از بهترین مراکز خرید مشهد با سطح قیمتی متوسط و بالا، پروماست. در طبقه همکف این مرکز خرید یک هایپرمارکت وجود دارد که در آن می‌شود از لباس تا وسیله خانه را با قیمت‌های متوسطی پیدا کرد. گاهی تورهای گردشگری مسافران را به پروما می‌آورند و مسافران همه وقت خودشان را در طبقه همکف می‌گذارند و به طبقه‌های بالاتر نمی‌رسند. مرکز خرید پروما مشهد یک شهربازی هم برای سرگرم کردن بچه‌ها ساخته که مرهمی برای درد مادران و پدرها موقع خرید است.

کدام مراکز خرید مشهد مناسب خریدند؟

 • آدرس: میدان جانباز، بلوار فردوس
 • فاصله تا حرم: ۳۰ دقیقه

مرکز خرید آرمان مشهد

آن دسته از مسافرانی که وقت کافی برای خرید کردن از پاساژهای دور از حرم ندارند، معمولا به پاساژ آرمان سر می‌زنند. در این پاساژ آب‌نمای زیبایی طراحی شده که به مسافران اجازه می‌دهد غیر از خرید سری به دالان‌های داخل آب‌نما هم بزنند.

این مجتمع تازه‌ساز نزدیک هتل آرمان قرار گرفته و قیمت اجناس آن تقریبا بالاست. در طبقه زیر همکف هم تفریح‌های دیگری برای کودکان و نوجوانان وجود دارد. چرم مشهد و ال‌سی وایکیکی از برندهای فعال این پاساژ هستند.

کدام مراکز خرید مشهد مناسب خریدند؟

 • آدرس: خیابان نواب صفوی
 • فاصله تا حرم: ۱۰ دقیقه پیاده‌

مرکز خرید الماس شرق

اگر دنبال یکی از بهترین مراکز خرید مشهد باشیم باید اسم الماس شرق به گوش‌مان خورده باشد. الماس شرق معماری جالبی دارد. روی سقف آن گنبدی آبی‌رنگ است که با معماری مذهبی این شهر پیوند خورده. این مجتمع شش طبقه‌ای در آخرین طبقه خود شهربازی، سینما پنج بعدی، آکواریوم دریایی، عکاس‌خانه و رستوران و کافی‌شاپ هم دارد.

کدام مراکز خرید مشهد مناسب خریدند؟

 • آدرس: اتوبان چراغی، میدان خیام بلوار خیام شمالی
 • فاصله تا حرم: ۲۵ دقیقه

مرکز خرید وصال

برخی از آنهایی که برای خرید به الماس شرق می‌روند به خاطر موزه پروفسور بازیما، یکی از جاهای دیدنی مشهد هم که شده سری به مرکز خرید وصال می‌زنند. این موزه جذاب‌ترین پارک علمی در ایران است.

در این پارک یک مربی، دست کودکان و والدین‌شان را می‌گیرد و در موقعیت شبیه‌سازی شده‌ای داستان آفرینش را تعریف می‌کند. برای اینکه شیوه عملکرد بدن انسان را آموزش دهند، بازدیدکننده‌ها از دهان بزرگ یک انسان می‌گذرند و به قلب، معده و اعضای دیگر بدن می‌رسند.

این پارک آنقدر جذاب است که بزرگسالان هم‌اندازه کودکان از آن لذت می‌برند. البته خود مجتمع وصال هم مغازه‌هایی برای خرید کردن دارد، اما به خاطر نزدیکی به مرکز الماس معمولا خلوت‌ است.

کدام مراکز خرید مشهد مناسب خریدند؟

 • آدرس: خیابان خیام، بلوار بهارستان
 • فاصله تا حرم: ۲۵ دقیقه

بازار فردوسی مشهد

از بین بازارهای معروف مشهد، بهترین قیمت‌ها را می‌توانیم در بازار فردوسی پیدا کنیم. طبقه منفی یک آن مربوط به وسایل نوزادان، طبقه همکف برای فروش لباس زنانه و مردانه، طبقه اول بورس مانتو و روسری و در طبقه دوم لوازم عروس و داماد فروخته می‌شود.

می‌توان در اینجا لباس مجلسی زنانه یا کت‌وشلوار مردانه مناسب را با یک سوم قیمت تهران پیدا کرد. ارزان‌ بودن جنس‌های این بازار مشهد باعث شده که در هر ساعت شلوغ باشد. در انتهای خیابان این بازار، بورس مانتو‌فروشی‌های ارزان مشهد را پیدا می‌کنیم.

کدام مراکز خرید مشهد مناسب خریدند؟

 • آدرس: کوی طلاب، انتهای خیابان شهید مفتح، بازار فردوسی طلاب مشهد
 • فاصله تا حرم: ۱۵ دقیقه

مرکز خرید خورشید

خیلی از مسافران برای خوردن شیرینی‌های قنادی طوسی، به خصوص قطاب‌های آن، به خیابان احمدآباد مشهد می‌روند و وارد پاساژ خورشید می‌شوند. با این حال همه مشتریان پاساژ خورشید، به این هدف اینجا نیامده‌اند. داشتن شعبه‌ برندهایی مثل منگو، کت، دیاموند و کوتون، باعث شده این بازار شلوغ باشد. پاساژ خورشید به مترو طالقانی نزدیک است، اما می‌توان با تاکسی‌های خطی زرد رنگ هم از حرم خودمان را به آن برسانیم.

کدام مراکز خرید مشهد مناسب خریدند؟

 • آدرس: بلوار احمدآباد، بین بلوار ابوذر غفاری و بلوار رضا، روبروی سه راه راهنمایی
 • فاصله تا حرم: ۲۵ دقیقه

بازار رضا مشهد

اگر بخواهیم از پاساژهای مشهد که شکل مدرن و امروزی‌تری دارند فاصله بگیریم باید سراغ بازار امام رضا مشهد برویم. اینجا آنقدر نزدیک به حرم است که مسافرانی که فقط به قصد دیدن حرم به مشهد می‌آیند دسترسی راحتی به آن دارند. خیلی‌ها هم به‌خاطر قدمت تاریخی و معماری آن به بازار امام‌رضا می‌آیند.

بیشتر مسافران مهر و سجاده‌های سوغاتی را از این بازار می‌خرند. ادویه‌های خورشتی، زرشک، زعفران هم در قدم به قدم در آن پیدا می‌شود.

طبقه بالای این بازار بزرگ مشهد، صنایع دستی، فیروزه و طلاکاری فروخته می‌شود. فقط نباید فراموش کنیم که ساعت کار این بازار برخلاف بازارهای لوکس که ۲۴ ساعته باز هستند، بیشتر از ۲۲ نیست و معمولا بین ۱۳:۳۰ تا ۱۶:۳۰ تعطیل است.

همچنین نزدیک اینجا بازار فرش مشهد قرار دارد که قبلا به بازار رضا متصل بوده است. اگر قصد خرید هم نداشته باشیم رفتن به بازار فرش مشهد برای دیدن معماری آن می‌ارزد. ارزان‌ترین لباس‌ها را می‌شود نزدیک بازار بزرگ مشهد و ورودی میدان هفدهم شهریور خرید

کدام مراکز خرید مشهد مناسب خریدند؟

 • آدرس: یک ورودی آن از ضلع جنوب شرقی میدان بیت المقدس (فلکه آب) و یا ضلع دیگر آن از سوی میدان هفدهم شهریور شروع می‌شود.
 • فاصله تا باب‌الرضا: ۵دقیقه پیاده‌

سرای بلور مشهد

ارزان‌ترین لوازم خانگی را می‌توان در سرای بلور مشهد پیدا کرد. برخی از مغازه‌های آن صرفا عمده‌فروش هستند، اما برخی مغازه‌ها هم ظروف چینی، لوازم آشپزی و پخت‌و‌پز را به صورت غیرعمده با قیمت‌های بسیار پایین‌تری می‌فروشند. البته مجتمع گوهرشاد در مشهد هم با همین کاربری ساخته شده است. بیشتر مشهدی‌ها برای خرید جهیزیه به سرای بلور می‌روند.

کدام مراکز خرید مشهد مناسب خریدند؟

 • آدرس: خیابان امام‌رضا
 • فاصله تا حرم: ۱۵ دقیقه

بازار گل مشهد

گل‌های طبیعی، آپارتمانی و مصنوعی و باغچه‌ای را می‌توان از بازار گل مشهد خرید. نزدیک عید اینجا پر از شور و شوق خرید‌ عید و سفره هفت‌سین می‌شود. حتی اگر قصد خرید گل هم نداشته‌باشیم چرخ زدن در آن سرحال‌مان می‌کند. به خصوص که این بازار نزدیک پاساژ وصال و پاساژ الماس شرق است و می‌توان رفتن به بازار گل مشهد را بعد از برنامه پاساژگردی قرار دهیم.

کدام مراکز خرید مشهد مناسب خریدند؟

 • آدرس: خیابان خیام
 • فاصله تا حرم: ۲۵ دقیقه

بازار جنت

بازار جنت مشهد، بازار سنگ‌فرش شده‌ای است که ورود ماشین‌ها به آن ممنوع شده. از این بازار می‌شود لباس، وکفش و کیف خرید. پیاده‌روهای قدیمی و سنگ‌فرش شده اینجا برای گردشگران، به‌خصوص گردشگران خارجی جالب است.

به خاطر سنگفرش‌های خیابان برای رفتن به بازار جنت مشهد یا باید تاکسی گرفت یا ماشین را با فاصله از آن پارک کرد. برخی از مشهدی‌ها برا خرید لوازم الکترونیک هم به نزدیکی این بازار در میدان سعدی می‌روند.

کدام مراکز خرید مشهد مناسب خریدند؟

 • آدرس: خیابان چمران، نرسیده به میدان سعدی، خیابان جنت
 • فاصله تا حرم: ۲۰ دقیقه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1397/09/27
دقیق و کاربردی بود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
ویلاژ توریست هم در جاده طرقبه هستش که خوبه و قیمتای خوبی هم داره
France
13:14 - 1397/09/27
کیان سنتر ۱ و ۲ ٬ مروارید گوهرشاد ٬ ستا سنتر یاقوت زمرد پاژ نیکا آرمیتاژ و خیلی جاهای دیگه رو نگفتی . معلومه اصلا مشهد نیومدی . در ضمن سرای بلور لوازم خونگی داره چه به درد مسافر میخوره؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1397/09/27
پروما رو نرید آشغال فروشن همینطور بازار رضا...
پاسخ ها
N.A.J.A
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
مرسی
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1397/09/27
مشهد بازار موبایل داره آیا؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
احمداباد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
بله، بازار موبایل احمدآباد - استقلال و چهارطبقه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
استقلال و احمد آباد
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1397/09/27
مشهد تشریف میارین قدمتون روی چشم. برین زیارت و خرید و ولش کنین . برین چلوگوشت لذیذ پسران کریم - شیشلیک ارم شاندیز - چلوکبابی رضایی سناباد- بستنی طرقبه-دیزی سید جاغرق - پیتزا ستاره شهر بلوار وکیل آباد - مرغ سوخاری خیابان راهنمایی - ساندویچ خوراک عدل خمینی - جگرکی فلکه صاحب الزمان - سیرابی فلکه دروازه قوچان - کله پاچه مقدم - دیزی سنگی مخصوص رانندگان عزیز فلکه گاراژدارا - پیتزا کندز فلکه جانباز و ......... مشهد بهترین غذاها رو تو ایران داره.
پاسخ ها
افسانه بانو
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
خیلی عالی . موافقم
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1397/09/28
بچه ها بستنی طلاب و پیتزا بعلبک و پیتزا لیالی لبنان

رو نگفتین که .
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1397/09/28
مشهد واقعا شهر ارزونیه ...من یه جعبه جواهرات کار اصفهان رو از اصفهان خریدم ولی اومدم مشهد به نصف قیمت خریدم.مشهد عشقه ...علی الخصوص شبهاش .مردمشم که عالی و مهمون نوازن .خیلی دوست دارم یه آپارتمان خوشگل مشهد داشته باشم .
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1397/09/28
مرسی اما واقعا عکس های بی کفیت و قدیمی چرا گذاشتین آخه... حتی ریشه و اصلی هم بخوایم حساب کنیم بازم کامل نگفتین... باز خوبه دوستان تو کامنت جبران کردن
Germany
20:24 - 1397/09/28
مشهد شهر خيلي خوب و اروميه اما متاسفانه بلوچ ها خيلي هجوم اوردن مشهد و اين شرايط رو سخت كرده
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1397/09/28
پیتزا دو در یک ٬ پیراشکی میدون ده دی و رستوران معین درباری فراموش نشه . من بیشتر شهرهای ایران رفتم و غذا خوردم به جرات میگم مشهد بهترین غذاهای ایرانو داره
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1397/09/29
آیا کسی یه جای مناسب از نظر قیمت سراغ داره.... هر جا میرم همه چیزش گرونه لطفا اگه کسی میدونه بگه؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1397/09/29
کدوم فروشگاها و یا مراکز خرید مشهد از جاهای دیگه ارزون تره. لطفا یکی جواب بده.؟ آیا طرقبه شاندیز برای خرید قیمتاش خوبه یعنی ارزونه؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج