تولید ربات تاشونده و دونده برای انجام ماموریت‌ها
۸۰۹۹۰۶
۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
۵۳۸۲ 
یک شرکت تجاری از تولید رباتی به نام زد 6 خبر داده که دارای شش بازوی تاشونده بوده و می تواند به راحتی در هر شرایطی حرکت کند.

خبرگزاری فارس: یک شرکت تجاری از تولید رباتی به نام زد 6 خبر داده که دارای شش بازوی تاشونده بوده و می تواند به راحتی در هر شرایطی حرکت کند.

این ربات هم می تواند بار حمل کند و هم می تواند با تغییر شیوه قرارگیری بازوها از حفره ها و موانع دشوار عبور کند و هم می تواند وظایف محوله را در دشوارترین شرایط انجام دهد.

تولید ربات تاشونده و دونده برای انجام ماموریت‌ها

این ربات که توسط شرکت Robugtix تولید شده نمونه ای تکامل یافته از دو ربات تی 8 و تی 8 ایکس است که قبلا در سال 2013 عرضه شده بودند. ابعاد ربات یادشده در صورت تازده شدن 20 در 23 در 13.7 سانتیمتر است و به شکل یک مکعب مستطیل درمی آید که به راحتی قابل حمل خواهد بود.

ابعاد ربات مذکور بعد از بازگشایی به 52 در 49 در 17 سانتیمتر می رسد. کنترل این ربات از راه دور و با استفاده از یک جوی استیک صورت می گیرد که مجهز به نمایشگر نیز هست. دوربین ویدئویی برای پخش زنده تصاویر از محیط اطراف از جمله دیگر امکانات ربات زد 6 است.

تولید ربات تاشونده و دونده برای انجام ماموریت‌ها

این ربات دارای 18 مفصل موتوری است که در سه حالت قرار می گیرند. علاوه بر این، شتاب سنج و ژیروسکوپ نیز بر روی هر یک از پاهای ربات یادشده نصب شده است. حسگرهای موجود بر روی پاهای ربات مذکور نیز برای شناسایی محیط اطراف به کار می روند.

نرم افزاری به نام Bigfoot Robotics Engine Pro هم برای بهنیه سازی استفاده از ربات مذکور طراحی شده است. میزان شارژ باتری ربات یادشده هم بستگی به میزان و نحوه استفاده از آن دارد. در صورت استفاده عادی باتری این ربات برای یک ساعت قابل استفاده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج