منچسترِ سولشایر، موفقیت چه قدر جدی است؟
۸۱۱۳۷۹
۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
۴۹۴۶ 
همزمان با اخراج مورینیو و در اولین بازی پس از او، یونایتد ۵ بار دروازه حریف را گشود.

آی اسپورت: همزمان با اخراج مورینیو و در اولین بازی پس از او، یونایتد ۵ بار دروازه حریف را گشود. با نمایشی امیدوارکننده و درعین حال گمراه‌کننده. نمایش تاکتیکی بازیکنان یونایتد و سرعت ضرباهنگ بالا در پاسکاری و ایجاد موقعیت، خیلی اتفاقی نیست. هرچند عملکرد فوق‌العاده ضعیف کاردیف باعث شده تا شهامت گفتن اینکه همه این‌ها به سولشایر ربط دارد؛ نداشته باشیم.

اما دیدن طراوت در ساق پای بازیکنان به خصوص پوگبا، نشان از رویکرد دیگر منچستر داشت. مثل بازی‌های کودکانه ما در اوقات تفریح که از تک‌تک ثانیه‎ها لذت می‌بردیم. این مصداق بارز عملکرد دیشب پوگباست. بازیکنی که ۸۳٪ پاس‌هایش درست به مقصد رسید.

۲ بار موقعیت مسلم گلزنی ایجاد کرد. او انگار از زندان آزاد شده و درحیاط خلوت سولشایر، فرمانروایی می‌کرد. این رویکرد پیشتر در اینتر هلنیو هررا دیده شده بود. نمی‌خواهم از تعبیر «زندان روحی» استفاده کنم اما شما با دیدن درخشش تیمی یونایتد به چیزی فکر کردید؟

بازگشت اعتماد به نفس:

اریک کانتونا پیش از بازی با لستر از جمله We are confident استفاده کرده بود. این ژن به جا مانده از دوران فرگی نشان می‌دهد تیم تا چه حد به این اصل وابسته بود. نگاهی دوباره به بازی بیندازیم:

راشفورد: پیشتر، موقعیت‌هایی که او در حالت ۱ به۱ از دست می‌داد، ویران‌کننده بود. آیا این همان راشفوردی است که فصل پیش لیورپول را در بند قرار داد؟ یازمینه‌ساز حذف سلتاویگو در لیگ اروپا با آن گل دیدنی بود؟ مدت‌ها بود چنین اعتماد به نفسی از او ندیده بودیم. با حالتی کریس رونالدویی پشت توپ قرار گرفت و با یک نفس عمیق توپ را به تور دروازه هدایت کرد.

مارسیال: گل او بی‎نظیر بود. پاس‌کاری‌های متععد پشت گپ حریف و قرار دادن او در موقعیت گلزنی. توپ را با یک مسیر طی شده وارد دروازه کرد. افت و خیزهای فصلی او باعث شده بود که عنوان مهره خطرناک را از دوشش برداریم.

پوگبا: پاس گل پنجمش به لینگارد هوش ذاتی‌اش را نمایان کرد. فرستادن توپ به فضای پشت مدافع حریف و به قول کیون: «تقدیم کردن یک اقیانوس فضا به لینگارد.» عملکردی بهتر ازاین از پوگبا سراغ دارید؟

آیا این برد، موفقیت موقت بود یا نشان از روزهای خوب؟

قطعاً یونایتد هنوز راه زیادی برای رسیدن به ثبات تاکتیکی و دورشدن از جنجال‌های رسانه‎ها دارد. آنها باید در تعطیلات زمستانی خریدهای مدنظرشان ( ترجیحا دفاعی) را پیگیری کنند و خونی تازه به رگ‌های مرده وارد کنند. امری که می‌تواند آرامش نسبی به سولشایر برای ادامه فصل بدهد. اما هنوز به گفتن اینکه او با جادوی تاکتیکی کاردیف را شکست داده، علاقه‌ای ندارم.

منچسترِ سولشایر، موفقیت چه قدر جدی است؟
استفاده از فضاها و دادن آزادی عمل به پوگبا و اضافه شدن او به نفرات خط حمله

منچسترِ سولشایر، موفقیت چه قدر جدی است؟
استفاده از فضای پشت مدافعان و بازیخوانی پوگبا و لینگارد

منچسترِ سولشایر، موفقیت چه قدر جدی است؟
حرکت تیمی 4نفره و استفاده از گپ خط دفاعی حریف و ساختن گل