جزئیات حریق کمپ قرچک توسط دو زن معتاد
۸۱۳۶۰۸
۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
۸۶۲۱ 
مدیرکل بهزیستی استان تهران با تأکید براینکه مرکز نگهداری زنان معتاد متجاهر در باقرآباد قرچک ورامین استاندارد بوده است، گفت: دو نفر از ۵۰ نفری که در این مرکز نگهداری می‌شدند بعدازظهر امروز اقدام به آتش‌سوزی کمپ کرده و ۴۱ نفر از این مرکز فرار کردند.

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل بهزیستی استان تهران با تأکید براینکه مرکز نگهداری زنان معتاد متجاهر در باقرآباد قرچک ورامین استاندارد بوده است، گفت: دو نفر از ۵۰ نفری که در این مرکز نگهداری می‌شدند بعدازظهر امروز اقدام به آتش‌سوزی کمپ کرده و ۴۱ نفر از این مرکز فرار کردند.

داریوش بیات نژاد  اظهار کرد: طرح غربالگری زنان معتاد متجاهر (ماده 16) چندی پیش در دستور کار سازمان بهزیستی با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: براساس طرح جمع آوری و ساماندهی زنان معتاد متجاهر ماده 16، 195 نفر از این افراد جمع آوری شدند و طی فرآیند غربالگری 162 نفر زنان معتاد متجاهر برای طی فرآیند درمان به چند مرکز در سطح استان تهران ارجاع داده شدند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران ادامه داد: برهمین اساس فرآیند سم‌زدایی از این افراد در مراکز آغاز شد که البته 50 نفر از زنان معتاد متجاهر برای فرآیند درمان به مرکز کمپ ترک اعتیاد واقع در باقرآباد قرچک ورامین ارجاع داده شدند.

بیات نژاد افزود: براساس برنامه ریزی صورت گرفته نیز 8 تن از مراقبین و کادر مددکاری در مرکز مستقر و فرآیند درمان این افراد را نظارت می‌کردند.

وی با اشاره به حادثه آتش‌سوزی در کمپ ترک اعتیاد واقع در باقرآباد قرچک ورمین بیان کرد حوالی ساعت 15:30 الی 15:45 دو نفر از زنان معتاد متجاهر اقدام به آتش‌سوزی کمپ می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در این باره توضیح داد: این افراد با استفاده از پتو و آتش‌سوزی آن به وسیله بخاری اقدام به آتش‌سوزی در این مرکز می‌کنند که این آتش‌سوزی عمدی بوده و در ادامه از 50 معتاد متجاهر که در این مرکز نگهداری می‌شدند، 41 نفر در پی این آتش سوزی اقدام به فرار می‌کنند.

بیات نژاد افزود: در این حادثه 9 نفر از افراد دچار مصدومیت می‌شوند که در ادامه 5 نفر از آنها به بیمارستان 15 خرداد ورامین، سه نفر به بیمارستان شهید مفتح ورامین و یک نفر نیز به بیمارستان قرچک انتقال داده می‌شوند که براساس آخرین گزارش کسب شده به جز یک نفر که درصد آتش‌سوزی داشته است مابقی مشکل تنفسی داشتند و هم اکنون شرایط مناسبی را درند.

وی با تأکید براینکه کمپ اشاره شده ایمن بوده و مشکلی را در این باره نداشته است، گفت: مرکز نگهداری زنان معتاد متجاهر استانداردهای لازم را داشته اما این آتش‌سوزی عمدی بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1397/10/08
شما که واقعا راست می گی چون بخاری تعریف استاندارد داره اونم توی کمپ که فرد رفتارش دست خودش نیست.
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1397/10/08
شما که واقعا راست می گی چون بخاری تعریف استاندارد داره اونم توی کمپ که فرد رفتارش دست خودش نیست.
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1397/10/08
داداش خوبه که معتاد بهبودی پیدا کنه ولی به زور بردن همینه دیگه شاکی میشه اونجا رو اتیش میزنه
United States
15:22 - 1397/10/08
خخخخخخخخ
فرار از زندان
+۲۰
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1397/10/09
دقت کنید ۵۰ معتاد بوده ۹ نفر مصدوم میشن و ۴۱ نفر فرار میکنند .
مسولان خسته نباشن جای خوب و دلچسبی براشون درست کردید خدا قوت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج