صدا و سیما علیه خودش هم فضاسازی می‌کند؟!
۸۱۴۱۰۳
۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
۴۷۱۲ 
تصور کنید یک رسانه دیگر خطایی به مراتب کمتر را مرتکب می شد. همین صدا و سیما چه داستانی به راه می انداخت؟

عصر ایران: پخش یک فیلم سینمایی در کانال تلویزیونی کیش با بازی جکی چان و به شکل غیر قابل باوری «بدون سانسور» حاوی صحنۀ روابط عریان، در فضای مجازی و افواه سر و صدای بسیاری برپا کرده است.

صدا و سیما علیه خودش هم فضاسازی می‌کند؟!

مدیر کل صدا و سیمای کیش البته در این باره توضیح داده و عذر خواهی کرده و گفته است:

«متأسفانه به‌دلیل اهمال، کوتاهی و البته عملی ناخواسته از سوی برخی از کارکنان این مرکز، تصاویری نامناسب در بخش کوتاهی از یک فیلم سینمایی پخش شد که در این خصوص بررسی‌ها انجام شده، عوامل دخیل در این اتفاق ناخواسته، به ترتیب از پست‌های سازمانی خود برکنار و توبیخ شده‌اند.»

در هر رسانه ای امکان بروز اشتباه وجود دارد و این که نکته ای از چشم بیفتد همواره محتمل است. هر چند این «گاف» به نظر بی سابقه است و شخصا به یاد ندارم چنین اتفاقی مسبوق به سابقه باشد اما به این بهانه می توان چند نکته را یادآور شد:

1. چگونه است که اگر یک رسانه مکتوب (روزنامه یا مجله) اشتباهی مرتکب شود حمل بر توطئه می شود و به کمتر از توقیف و بازداشت رضایت نمی‌دهند و خواستار عزل و استیضاح وزیر ارشاد هم می‌شوند ولی در این فقره بر دامان مدیر کل هم گردی نمی‌نشیند؟ ما هم بروز اشتباه و ناخواسته بودن را قبول داریم ولی جا دارد صدا وسیما احتمال اشتباه را درباره دیگران نیز محتمل بداند.

2. تصور کنید یک مجله یا روزنامه، عکس یا طرحی یا متنی مسأله‌دار منتشر می‌کرد. همین صدا وسیما فضا‌سازی نمی‌کرد؟! آیا به این بهانه مثلا سیاست های فرهنگی دولت زیر سؤال نمی‌رفت و تجمع به راه نمی‌انداختند و از تریبون های مختلف انواع اتهامات مطرح نمی‌شد؟

3. پخش صحنه رابطه جنسی و «هم‌تنی» از تلویزیونی که مدام برای دیگران خط و نشان می‌کشد نشان می‌دهد هیچ رسانه‌ای نمی‌تواند خود را از خطا برکنار بداند و همه جا محتمل است و با امکانات جدید که سرعت و کمیت بر امور دیگر می چربد بیشتر هم احتمال دارد. اما چگونه است که اگر پای صدا و سیمای کیش در میان باشد قضیه با توبیخ چند کارمند میانی فیصله می‌یابد ولی اگر رسانه ای دیگر خطا کند تا بالاترین سطح را متهم می‌کنند؟

توضیح مدیر کل صدا و سیمای کیش به نظر ما قانع کننده است و معلوم است که مدیران آگاهی نداشته‌اند و به خاطر خطای دیگری نمی‌توان درخواست عزل او را داشت. اما می‌توان انتظار داشت که صدا و سیما همین رفتار را با دیگران نیز داشته باشد...

دوست داریم ببینیم دوستان خبر 20:30 این موضوع را چگونه تحلیل می‌کنند و چه کسانی را مقصر می دانند؟ یادمان نرفته به خاطر تیتر یک روزنامه یا یک کلمه در شعری یا برداشتی از یک کاریکاتور که از چشم کنترل‌کننده رسانه افتاده باشد چه بساطی راه می انداختند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1397/10/09
لامصب عجب صحنه ای هم بود خخخخ چ صدااایی خخخخ آه ه ه
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1397/10/09
ننگ بر این صدا و سیمای میلی
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1397/10/09
صدا و سیما انقدر توی دروغ فرو رفته که حقیقت و خاست بگه علیه خودش گفته با تشکر
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1397/10/09
باید خود رییس سازمان هم توبیخ شود
چون صحنه و اهنگ هایی که در صداوسیما پخش میشود در شان مملکت اسلامی نیست
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/10/09
بیست وسی که اول یه صحنه نشون و بعد تحلیل میکنه حالا با جکی جان بیشعور میخواد چکار کنه؟سکوت میکنه یا میده مجری مرد در حد توبیخ و خبر بعدی خخخ
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1397/10/09
هیچی بعد از توبیخ این عاملان فساد و عوامل دشمن کشورمان گل و بلبل که هیچ سوئد خاورمیانه می شود
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1397/10/09
چرا تصاویری از دزدی مسولان وفرزندانشان اشتباهی پخش نمیشود؟ بنده بعنوان ایرانی الاصل هیچ مشکلی با پخش فیلم یاد شده ندارم! مشکل کشور بیشتر از اینهاست شما با بزرگ کردن موضوع دارید اذهان مردم را منحرف میکنید به سمتی دیگر که دزدیهایتان را فراموش کنند!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
دقیقا میخوان حواسها پرت بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج