برخورد قاطع با عاملان حادثه تلخ دانشگاه آزاد
۸۱۵۲۹۴
۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
۳۴۱۳ 
دادستان کل کشور گفت: دستور داده ایم تا با همه افرادی که در وقوع این حادثه تقصیر یا قصوری داشته اند برخورد شود.

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور عصر امروز در نشست تخصصی بررسی حادثه دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات که در دادستانی کل کشور و با حضور نمایندگان رسانه‌ها برگزار شد گفت:

نتظری دادستان کل کشور اظهار داشت: از حادثه‌ای که در هفته قبل رخ داد عزیزانی که فرزندان ما هستند را از دست دادیم و آرزوی آمرزش برای درگذشتگان و صبر و اجر برای خانواده‌های آنها را دارم.

وی گفت: لازم است این حادثه از ابعاد مختلف بررسی و منتهی به اسنادی شود که در چارچوب مقررات کسی در این حادثه تقصیر داشته‌ است میزان قصور بررسی شود و متناسب تقصیر و قصورها برخورد صورت گیرد و این حادثه عبرت و تجربه برای جلوگیری از تکرار آن باشد.

منتظری گفت: همه شهروندان برای ما محترم هستند خصوصا جوانان که امیدهای آینده کشور هستند و برای حفظ این سرمایه باید تلاش کرد.

دادستان کل کشور گفت: مدیران و مسئولان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که اگر قصوری در دوره‌های قبل انجام شده و کارهایی از لحاظ ساخت و ساز انجام نشده یا ناقص انجام شده فرصتی است که مسئولان باید آن را پیگیری کنند.

وی تاکید کرد: یکی از معاونین بنده گفته است که در بازدیدها با دانشگاهی مواجه شده‌است که وضعیت مناسبی نداشت و باید مشکلات موارد مشابه نیز برطرف شود.

منتظری گفت: عده‌ای از عزیزانی که در این حادثه آسیب دیده‌اند حقوقی دارند و حقوق آنها باید طبق موازین قانونی مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: حقوق آسیب‌دیدگان اعم از افرادی که جان خود را از دست داده یا بستری هستند حقوق آنها پیگیری خواهد شد.

وی افزود: در دیداری که از محل حادثه داشتم و با گفت‌ و گویی که با دانشجویان داشتم به نظرم رسید که مطالبات آنها به حق است و دستگاه قضایی ابعاد مسئله را بررسی خواهد کرد و دانشگاه و سایر دستگاه‌ها باید این موضوع را بررسی کنند.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: در میان بازدیدم از دانشگاه علوم و تحقیقات به این نتیجه رسیدم که عده‌ای به دنبال این هستند از این حادثه پلی برای رسیدن به اهداف خود درست کنند.

وی گفت: شما دیده اید که رسانه‌های خارجی به دنبال بهره‌برداری سیاسی هستند و دشمن بر روی این مسئله موج سواری می‌کند.

منتظری ادامه داد: مشاهده می‌کنیم که دشمن برای موج سواری به هر دستاوزیر چنگ می زند و حتی به فیلم‌های سالهای گذشته متوسل می‌شوند.

دادستان کل کشور گفت: به دانشجویان گفتم که دشمن به دنبال بهر‌ه‌برداری از این حوادث است و دشمن مثل مگس به دنبال چیزی است که علیه کشور از آن سو استفاده کند.

وی گفت: جریانات سیاسی نباید به دشمن اجازه سو استفاده بدهند و افرادی که به این مسایل نقد دارند باید در فضایی که دشمن نتواند از آن سو استفاده کنند مباحث را مطرح کنند.

منتظری گفت: به طور مختصر و کم و اندک در آن بازدید مشخص بود برخی به دنبال فراهم کردن بهانه برای دشمن هستند.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
14:46 - 1397/10/12
برخورد قاطع در ایران یعنی اینکه مرتکبین تخلف ی جایگاه بالاتر با حقوق ومزایای بیشتر برخوردار خواهندشد.
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1397/10/12
یک موقع بهشون تو نگید ناراحت میشن
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1397/10/12
یا ایها الذین آمنوا لم تقولون ما لا تفعلون
ای کسانی که ایمان آوردید چرا چیزی میگوئید که بدان عمل نمیکنید؟
Iran, Islamic Republic of
20:18 - 1397/10/12
برخورد کننده قاطع خودش هم عامل بوده
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1397/10/12
دوروزه دیگه ول میشه میره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج