واکاوی ادعای بارداری با دو گیگ اینترنت رایگان!
۸۱۶۱۴۸
۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
۵۲۱۹ 
سودابه رادفرد، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات البرز در یادداشتی با عنوان «سیستمی بیاندیشیم: نگاهی دیگر به بارداری ناخواسته و بحران دختر نوجوان بر اثر دو گیگ اینترنت رایگان!» پرداخته است.

انصاف نیوز: سودابه رادفرد، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات البرز در یادداشتی با عنوان «سیستمی بیاندیشیم: نگاهی دیگر به بارداری ناخواسته و بحران دختر نوجوان بر اثر دو گیگ اینترنت رایگان!» پرداخته است.

او نوشت:

وقتی دو گیگ اینترنت رایگان باعث بارداری ناخواسته یک دختر جوان می‌شود، تصمیمات کلان و تغییرات پی در پی مقررات باعث چه می‌شود؟ درست است که فناوری بسیار پرشتاب در حال حرکت، تغییر و نوآوری منبعث از خلاقیت است و شاید راهکار مشخص کردن نام پیام رسان، نرم افزار یا حتی پلتفرم آسیب‌زا در این فضای پویا برای طولانی مدت ممکن نباشد اما قطعا مشخص نمودن «شاخص‌های آسیب زایی» توسط مجلس، قوه قضاییه و نهادهای ذیربط امری محال نیست و با اندکی فاصله گرفتن از کلی گویی و تدوین شاخص‌های کمی شاید بتوان تا مدت‌ها به معیاری مشخص دست یافت که از تنش هر از چندگاهانه بین دولت و نهادهای تصمیم گیر و در سطح کلان‌تر بین مردم و حاکمیت جلوگیری کرد و از به خطر افتادن امنیت روانی جامعه جلوگیری کرد.

اگر دولت، مجلس، قوه قضاییه و نهادهای تصمیم‌گیر به جای تشکیل کمیته و شورا، به تنقیح قوانین و صدور مقررات دقیق و کمی شده می‌پرداختند، احتمالا یکی از بزرگترین مشکلات مردم که همان «تغییر سریع قوانین» و در پی آن «عدم امنیت روانی جامعه» است کم کم کمرنگ‌تر می‌شد. اگر به جای مجادله بر سر درست و غلط تصمیمات، یک تصمیم توسط مرجع ذیصلاح آن اخذ و دیگران خود را ملزم به اجرا کنند یحتمل بار روانی کمتری بر جامعه تحمیل خواهد شد، به شرط آنکه مرجع ذیصلاح نه جناحی و سیاسی که ملی بیاندیشد. همچنین واضعان قانون و مقررات در پیشنهاد «زمان‌دار کردن قوانین» وضع و صادر شده تدقیق کنند؛ بدین صورت که اگر تصمیمی حتی بعد از مدتی اثبات شد که نادرست بوده است برای مردمی که زندگی خود را بر اساس آن قانون یا مقرره تنظیم کرده‌اند ارزش قائل شده و به سرعت در پی تغییر آن برنیاید.

در رسانه‌ی ملی گفتگویی پخش شد مبنی بر اینکه خانواده‌ای سیم کارت بدون اینترنت برای دختر نوجوانش تهیه کرده و بعد اتفاقی دو گیگ اینترنت رایگان روی آن فعال شده است. این دو گیگ اینترنت باعث ورود دختر به فضای مجازی و سپس ارتباطی ناخواسته و بارداری ناخواسته‌تر وی شده و خانواده‌ای دچار بحران! اغلب این موضوع را یا به تمسخر گرفتند یا ریشخند کردند اما به نظر می‌رسد اتفاقا اگر از منظر همسویی با رسانه‌ی ملی و کارشناس برنامه وارد شویم و بر فرض و‌ حکم صحه بگذاریم، شاید بتوان مسوولین را بهتر مجاب کرد به نگاه سیستمی و تدبیر بیشتر.

اینکه وقتی چنین موضوع به ظاهر بی اهمیتی می‌تواند چنین پیامد مخربی داشته باشد، باز کردن دست و پای فیلترشکن‌ها چه تاثیری بر خانواده و بویژه جوانان، نوجوانان و کودکان می‌گذارد؟ آیا از رونق انداختن کسب و کارهای فناورانه محور و فضای مجازی پایه با فیلترینگ دفعه‌ای بر معاش بسیاری تاثیر نمی‌گذارد؟ آیا بهتر نیست به جای فیلتر سلیقه‌ای و گاه گاه یکبار دستورالعملی مشخص شود که شاخص تمام فضاهای آسیب‌زا را مشخص کند و همه تکلیف خود را بدانند؟

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1397/10/15
کشورهای غیر دمکراتیک غالبا با ، مطبوعات ازاد ، بی طرف ، رسانه ها و فضای مجازی مخالف هستند ، بارداری ، فساد ، گناه ،.....بهانه است هدف انها جلوگیری از درز مفاسد عوامل خود هستند .
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1397/10/15
تربیت درست و ارتباط درست با فرزند اگه باشه صد گیگ اینترنت هم نمیتونه باردارش کنه ... متاسفانه توی ایران اول امکانات میاد ولی فرهنگ سازی نع....
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1397/10/15
اگه اینترنت باردار میکرد ، من الان ۸۰ تا بچه داشتم
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
خخخخخخخخ
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
زبونم لال لابد عقیمی!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1397/10/15
مژده به خانواده هایی که مشکل ناباروری دارن
جدیدترین متد بارداری فقط با دو گیگ اینترنت رایگان بشتابید که غفلت موجب پشیمانی ست
(البته منه کارگر نیازی بهش ندارم چون با این وضع تورم و عدم پرداخت حقوقم هر روز زایمان میکنم)
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
ممنون که تو این اوضاع واحوال منو خندوندی
لبت خندان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
درود جالب یود و حکمت آموز برای مسئولین اگر بفهمند
Germany
15:13 - 1397/10/15
نمونه بارز کشور جهان سومی و پوپولیستی همینه!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
خنده دار اینه هر کی از هر جا اومده و هیچی بلد نیست و ادعای شخصیت میکنه و دم از جهان سوم و پوپولیستی میزنه، اصلا ببم جان میدونی واژه ی پوپولیستی چیه...؟؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1397/10/15
اینهایی که همچین ادعای دارند هنوزفکرمیکنند بامردم احمق وبیسواد روبرو هستند..
United Arab Emirates
11:53 - 1397/10/18
اصل قانون تاتصویب کردن نیست عمل کردن به قانون است اگه روزی یک قانون تصویب بشه وبه اوعمل نکنن اون قانون بدرد نمیخوره اصل عمل است نه نوشتن روی کاغذ
United Arab Emirates
12:01 - 1397/10/18
مشکل مسعولین ما اینه که خودشونه باسوادتر وعاقلتر میدونن اما نمیدونن که ثروت وپول بدون کارکردن وعرق ریختن ادم رونافهم وتنبل بارمیاره مسعولین کشور ما متاسفانه خودشون که عقل ندارن هیچ باچند نفر که عاقل وفهمیده هستن هم مشورت نمیکن هم هیچ وازهمه بدتر خودشونه هم ازهمه زرنگتر میدونن این مشکله اصلی ماست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج