نپیوستن به FATF کمین دشمن برای کشور است
۸۱۸۴۳۵
۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۲
۳۶۱۴
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایامی که دشمن برای ما کمین گذاشته است ما باید احتیاط کنیم که در کمین دشمن نیفتیم و اکنون نیز نپیوستن به FATF کمین دشمن برای کشور است.

ایسنا: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ۲۰ دی‌ماه در سفر به شهرکرد در جلسه بررسی مشکلات ارزی شرکت‌های صادرکننده استان، یکی از وظایف کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی را اقتصاد بین‌الملل و تجارت خارجی کشور دانست و اظهار کرد: این کمیسیون به تمام سفرای ایران در دنیا دسترسی دارد و در تسهیل روابط اقتصادی تاثیرگذار است.

وی با اشاره به مسائل پیش آمده در تصویب طرح FATF و اینکه ما منع امنیتی برای تنش زدایی در جمهوری اسلامی نداریم، افزود: هدف ما تنش زدایی است زیرا کشوری که اقتصاد آن هجدهم دنیا است نمی‌تواند با دنیا بجنگد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر اساس حکم فرادستی برای چشم انداز ۲۰ ساله، باید کشور قدرت اول در میان ۲۶ کشور در حوزه‌های مختلف و در تعامل سازنده با دنیا باشد.

نپیوستن به FATF کمین دشمن برای کشور است

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه ما مسئول مدیریت شرایط کنونی کشور هستیم، تصریح کرد: اکنون کشور ایران منعی برای تنش‌زدایی ندارد و مشکلات کنونی به این دلیل است که اکنون ما در شرایط تحریم به سر می‌بریم.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی برای نخستین بار تعاملی با دنیا در قالب برجام داشت و ادعاهای دیگر کشورهای دنیا را پذیرفت، ادامه داد: قدرت‌های دنیا ایران را به عنوان تهدید برای صلح و امنیت جهانی دانستند و ۱۵ بند در قالب قطعنامه علیه ایران صادر کردند و ما در برجام تاخیرهایی را در برنامه هسته‌ای پذیرفتیم ولی آمریکا بدعهدی کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در قالب تفاهم‌نامه برجام از یک‌هزار و ۲۴۸ تحریم کشور ۹۱۵ تحریم برداشته شد و صنعتگران و تولیدکنندگان به خوبی می‌دانند که برجام چه ثمراتی داشت.

فلاحت‌پیشه با اشاره به اینکه عمر افراطی‌گری در دنیا ناپایدار است، خاطرنشان کرد: ترامپ برجام را نقض کرد اما فقط ترامپ و آمریکا نیست لذا کشور بنا ندارد در بلندمدت وارد افراطی‌گری شود.

وی با بیان اینکه می‌خواهیم سامان قانونی کشور در این دوران به هم نخورد تا این دوران هم سپری شود، اضافه کرد: نباید اجازه دهیم امثال زنجانی عمر ما را هدر دهند و هزینه و انرژی ما را مصرف کنند بنابراین باید کار کنیم و هر بخشی از جمله بخش خصوصی فشارهای وارده را باید تحمل کند.

فلاحت‌پیشه با اشاره به برخی مشکلات پیش آمده در صادرات کالا به کشورهای همسایه از جمله عراق، اعمال تعرفه اتحادیه عرب را عامل عدم واردات برخی از کالاها به کشور خود دانست و افزود: ما باید در قالب منافع ملی خود عمل کنیم و هر شعار یا تصمیمی که می‌گیریم اثر آن بر مردم را نیز باید تحلیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ما در دوران حساسی هستیم که این دوران نیز می‌گذرد و دنیا آن‌گونه که ترامپ ترسیم کرده نیست، اظهار کرد: اروپایی‌ها اعتراف می‌کنند که آمریکا در قالب طرح‌های مختلف دست آن‌ها را بسته است و اختیاری در کشورشان ندارند.

فلاحت پیشه با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با مدیران عامل کلیه بانک‌های کشور درباره CFT، قفل شدن سیستم بانکی کشور را پیامد عدم پذیرفتن این معاهده دانست و خاطرنشان کرد: ۷۳ کشور دنیا برای اجرای این طرح شرط گذاشتند و ما نیز در CFT یک بند اضافه کردیم که اگر ماده شش مانع ما بشود ما نپذیریم ولی دوباره گفتند این طرح استعماری است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایامی که دشمن برای ما کمین گذاشته است ما باید احتیاط کنیم که در کمین دشمن نیفتیم و اکنون نیز نپیوستن به FATF کمین دشمن برای کشور است.

وی از افزایش ۵۰ درصدی صادرات غیرنفتی کشور به عراق پس از خروج آمریکا از برجام خبر داد و خاطرنشان کرد: تصمیمات، ابداعات و اختراعات در جهان سوم کند پیش می‌رود و تصمیم‌ها مبهم و دوپهلو گرفته می‌شوند و بسیاری از مشکلاتی که وجود دارد از جمله مشکل آب در کشور ناشی از دوپهلوگری است زیرا کسی زیر بار تصمیم خود نمی‌رود اما به هر حال در مسائل سیاست خارجی اصل بر برد-برد است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
04:27 - 1397/10/21
در مرد برجام هم این طور میگفتین خجالت بکشید من الان متوجه حرفای رهبری شدم در مرد برجام و اعتماد به امریکا خاک تو سرتون با این سیاست بزدلانه که دارین الان محمد رضا شاه پیش شما دولتیها امیرکبیره حرف رهبری گوش کن.
پاسخ ها
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
آمریکا و اسرائیل با ایدئولوژی ما مشکل دارند لذا پیوستن به این کنوانسیونها معجزه ای نخواهد کرد
آنها بازهم راه انتفاع ما را می بندند
France
06:30 - 1397/10/21
کدوم صادرات به عراق مشتی .عراق چیزی نمیخره یا پولش نمیده .دوسال وقت داشتین fatfبپذیرین نتونستین تصمیم بگیرین حالا در شرایط اجبار کیی به شرط شما اهمیتی نمیده .تازه مجبورین و تصویب نمیشه در حال عادی که توهین به مقدسات بوده .مشتی مجبوری با امریکا سازش کنی والا الفاتحه
France
06:31 - 1397/10/21
دنیا فهمیده شما همه چیز را در اجبار و فشار قبول میکنید‌.الانم مجبوری همه را چشم بسته قبول کنی راهی ندارین
France
06:33 - 1397/10/21
دیگه کار از این حرفا گذشته شروط ۱۲ گانه آمریکا باید اجرا بشه و بس ....
France
06:34 - 1397/10/21
تا شروط ۱۲ گانه آمریکا نپذیرین بیفایده‌اس فقط رضایت آمریکا میتونه کمک کنه اروپا هم دنبال آمریکا
France
06:36 - 1397/10/21
خب تو که رییس کمیسیون امنیت خارجه هستی چرا نمیتونی یه معاهده را تصویب کنی.مقصر کیه فقط مبهم میگین یه عده نمیزارند خب کیا نمیزارن
France
06:38 - 1397/10/21
اتحاد اعراب و اسرائیل شکل گرفته حتی عراق و سوریه هم متحد ضد ایران شدن .تو عراق کسی کالای ایران نمیخره .مراجع نجف جنس ایرانی تحریم کردن
France
06:39 - 1397/10/21
بهتره رو مذاکره و پذیرش شرایط ۱۲گانه ترامپ بپذیرین و راحت شوین . آمریکا بدجوری فشار میاره فکر نکنم دوام بیارین
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1397/10/21
یک دنیا آگاهی و تجربه و بصیرت در یک سخنرانی! خداوند شما و امثال شما را برای این مملکت حفظ کند و شبه اصولگرایانی را که دنبال هوای نفس هستند نه مصالح مملکت از آن ورطه نجاتشان دهد.
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1397/10/21
برید دوباره با حسن و جواد یه گند دیگه مثل برجام بالا بیارید بیایید. باشه گوگولی. نمی‌دونم کی شماها می‌میرید این مردم راحت بشن.
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1397/10/21
انشاالله رو یادم رفت بنویسم آخرش.
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1397/10/21
باید با دنیا در تعامل باشیم .
اقتصادی . سیاسی . فرهنگی . اجتماعی . مالی . نظامی .
اگر ما فرهنگ خودمان را بخواهیم صادر کنیم باید از در واردات داخل شویم .
ما در را روی جهان ببندیم .
خودمان را حبث کرده ایم .
تعامل مساوی رونق .
گشاده باش تا سود ببری .
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1397/10/21
خدایا نگاه کن یه مشت غرب زده چطوری با عزت ایران و ایرانی بازی میکنی.خدا لعنت کنه کسی که با عزت ایرانی بازی میکنی.
به حرف آقا گوش ندین تا روسیاه شین.هرچند که شما همیشه روسیاه بوین
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1397/10/22
بپذیرید دیگه برجام فی اف تی همه رو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج