منشا بوی نامطبوع در تهران مشخص نشد
۸۲۰۱۲۰
۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
۵۱۲۹ 
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اکنون در مرحله تحلیل و جمع‌بندی اطلاعات دریافت‌شده درخصوص بوی نامطبوع منتشرشده در تهران هستیم، گفت: طبق یافته‌ها، منشاء بو، هیچ‌یک از احتمالات مطرح شده نیست.

خبرگزاری ایلنا:  زهرا صدراعظم نوری (رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران)  درباره نتایج بررسی‌ها درباره بوی نامطبوع منتشره در تهران، گفت: مطالعات زیادی در این رابطه توسط اداره کل محیط زیست شهرداری تهران انجام گرفته و گزینه‌ها و احتمالات مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

این اداره، اطلاعات مختلف را از شرکت کنترل کیفیت هوا و برخی منابع دیگر دریافت کرده است. از آنجاکه کار اداره کل محیط زیست خیلی دقیق و علمی ‌است، خیلی خوب می‌توان به آن استناد کرد. البته قرار است من تحلیل و جمع‌بندی اطلاعات دریافتی را انجام دهم.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: طبق یافته‌ها، منشاء بو، هیچ‌یک از احتمالاتی که مطرح شد نیست. یک زمان است که ما گمانه‌زنی می‌کنیم و یک زمان است که براساس اطلاعات و مستندات موثق سخن می‌گوییم.

وی با اشاره به نمودارهای گویایی که در ارتباط با بوی منتشرشده در تهران وجود دارد، اظهار داشت: نمودارها نشان می‌دهند در برخی ساعات روزی که این بو منتشر شد، دی اکسید گوگرد یا دی اکسید کربن یا برخی گازهای دیگر افزایش یافته‌اند که ما را به منشاء اصلی بوی منتشرشده می‌رسانند.

صدراعظم نوری با تاکید بر اینکه هیچ‌یک از احتمالات مطرح‌شده منشاء اصلی بوی منتشرشده در تهران نبوده است، گفت: البته از میان احتمالاتی که مطرح شده، معلوم نیست که گاز مرکاپتان منشاء بو بوده یا نه، چراکه شبیه بویی که در تهران منتشر شد، در اصفهان داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: در یک مقطعی در اصفهان کامیونی که گاز را حمل می‌کرده دچار نشتی می‌شود و محوطه زیادی آلوده شده و بویی که متصاعد شده خیلی گسترده بوده است. این احتمال می‌تواند وجود داشته باشد که در تهران هم خودرویی که حامل گاز بوده نشتی کرده باشد و سبب انتشار بوی نامطبوع شده باشد.

رییس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: این موضوع به سلامت مردم مربوط می‌شود و هرچه که به سلامت مردم ربط دارد، باید حتما شفاف باشد.

صدراعظم نوری در پاسخ به این پرسش که بالاخره مردم باید اظهارنظر کدام نهاد را به عنوان عامل اصلی انتشار بو بپذیرند، گفت: بهتر است هر نهاد و ارگانی براساس مستندات اظهارنظر کند تا مردم دچار تشویش و به‌هم‌ریختگی و آشفتگی نشوند.

وی درباره اظهارات استاندار تهران مبنی بر اینکه شیرابه‌های محل دپوی زباله در آرادکوه می‌تواند عامل اصلی انتشار بو در تهران بوده باشد، گفت: در آرادکوه اتفاق جدیدی رخ نداده بود تا سبب انتشار بو شود؛ آن هم در چند ساعت طی یک روز. وزش باد هم نمی‌تواند باعث انتقال این بو به تهران شده باشد، چراکه قبلا هم پیش آمده که باد به سمت تهران بوزد و حتی شدیدتر هم وزیده و چنین بویی ایجاد نشده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
France
10:20 - 1397/10/25
امروز صبح همون بو تو محدوده جنوب تهران استشمام شد
مسئولین میدونن از کجا هست ولی نمیتونن بگن
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1397/10/25
اختلاس دزدی حقوقهای نجومی حراج بیتالمال بی قانونی سو مدیریت پارتی بازی همه اینها گند زده به تهران
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1397/10/25
اخه شما به چه چیزی رسیده اید که منشا بو پیدا‌کردن دومی باشد یعنی عقلمان نرسید از دو‌سگ‌شینلو‌استفاده کنید؟
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1397/10/25
دقت کردین ده جا منشا بو اعلان شد جالبه این همه مشکل داره که بو میده ولی باز این نبوده
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1397/10/25
...، ول کنید دیگه به فکر گرانی باشید
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1397/10/25
بایرام باغالی بود
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1397/10/25
عملکرد دولت تدبیر وامید وکابینه اون است!؟
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1397/10/25
منشا بدبختیهای دیگر مردم مشخص است و دولت کاری نمیکند . وای بحال این بوی بد که منشا مشخصی ندارد .
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1397/10/25
کار یکی از خوداتونه نمیتونه خودشو کنترل کنه خودشو راحت میکنه مردم ناراحت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
بیکاری فقرنجومی بی ابی کم بودجگی جرم وجنایت فسادناامنی ناامیدی نارضایتی اختلاس حرومیاکه مملکت گرفته روحانی چه کارمفیدکردتواین۶سال ب بایدبگین ریس جمهورافغانستان نه ایران چون بودجه ومنابع شغل حدود۲۰ملیون افغانی امیده ازجیب ملتش
Iran, Islamic Republic of
04:18 - 1397/10/26
خاک تو سرتون کنن

اگر معلوم میشد تعجب می کردیم

بی عرضه ها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج