راه‌اندازی پویش ملی مبارزه با سرطان
۸۲۱۱۳۷
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
۲۷۷۶ 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پویش ملی مبارزه با سرطان با هدف افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه‌های آن با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید» راه‌اندازی می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پویش ملی مبارزه با سرطان با هدف افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه‌های آن با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید» راه‌اندازی می‌شود.

دکتر علیرضا رئیسی اهداف اصلی این پویش را شامل افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه های آن (با تاکید برمشکلات منطقه ای)، اصلاح باورهای نادرست مردم در خصوص سرطان از جمله درمان ناپذیر بودن آن، جلب مشارکت سیاستگذاران و مجریان سلامت (درون و برون بخشی) در کنترل عوامل خطر سرطان با تاکید بر مشکلات منطقه ای دانست.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: گروه‌های هدف این پویش، مردم به ویژه نوجوانان و جوانان، بیماران و خانواده‌ها، سیاستگذاران و مجریان خارج حوزه سلامت و سیاستگذاران و مجریان حوزه سلامت هستند.

وی افزود: ذینفعان و شرکای برنامه پویش، وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی، سازمان صدا و سیما، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان، شهرداری ها، سازمان نظام پزشکی، انجمن های علمی، سازمان های مردم نهاد و خیریه، افراد حقیقی همچون هنرمندان، ورزشکاران خواهند بود.

دکتر رئیسی بیان کرد: مراحل اجرای پویش طراحی برنامه (با تاکید بر مداخلات مبتنی بر اولویت های منطقه ای)، جلب مشارکت ذینفعان، تهیه محتواهای آموزشی و تبلیغاتی، اجرای برنامه، برگزاری هفته مبارزه با سرطان اول تا هفتم بهمن ۹۷، پایش و ارزشیابی این برنامه هستند.

به گزارش وبدا، معاون بهداشت وزارت بهداشت رونمایی از "برنامه ملی مدیریت سرطان"، آماده سازی و انتشار گزارش های سالیانه ثبت سرطان، اجرای فاز یک برنامه های فرد محور کنترل عوامل خطر بیماری های غیرواگیر (از جمله سرطان) در سطح شبکه بهداشتی درمانی به منظور پیشگیری از سرطان، اجرای فاز یک برنامه های تشخیص زودهنگام سرطان ها در سطح شبکه بهداشتی درمانی و افتتاح مراکز تشخیص زودهنگام سرطان در سطح دانشگاه های علوم پزشکی را از اهم برنامه های این پویش دانست.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1397/10/27
چرت وپرت پارازیت الودگی هواکودهای بدردنخورجمع کنیدبقیش درست میش عوام فریبی دولت همه دیگه میدونن
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1397/10/27
چرت وپرت پارازیت الودگی هواکودهای بدردنخورجمع کنیدبقیش درست میش عوام فریبی دولت همه دیگه میدونن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج