یادگار امام: امروز گفتگو به درد جامعه ما می‌خورد
۸۲۱۱۹۲
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۹
۵۴۸۷
نوه‌ بنیانگذار انقلاب اسلامی با اشاره به اهداف امام خمینی(ره) از ارسال نامه به گورباچف، با اشاره به این‌که «امام در بخشی از این نامه خطاب به گورباچف می‌گوید اندیشمندان خود را بفرست تا با علمای اسلام گفت‌وگو کنند» تاکید کرد که «این همان چیزی است که بدرد جامعه‌ امروز ما می‌خورد.»

خبرگزاری ایسنا: حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی عصر امروز (پنجشنبه) در نکوداشت سی‌امین سالگرد ارسال نامه‌ امام خمینی(ره) به گورباچف اظهار کرد: شوروی برای نسل امروز ما یک صرفا نام تاریخی است. واقعیت این است که شوروی در دوران خودش ابرقدرتی بود که رگه‌های قدرتش در همه‌ی نقاط جهان دیده می‌شد.

حسن خمینی ضمن تشریح تاریخ شکل‌گیری شوروی گفت: در سال ۱۹۸۵ در شوروی یک جوانگرایی اتفاق افتاد که طی آن گورباچف ۵۷ ساله به رهبری رسید.

گورباچف دو کار بسیار بزرگ، یکی در زمینه‌ سیاسی و دیگری اقتصادی انجام داد. اقدام سیاسی او مربوط به موضوع آزادی و اقدام اقتصادی او مربوط به اهمیت دادن به مالکیت خصوصی بود.

وی ادامه داد: هر چند که در آن زمان همه جهان فهمیده بود که نفی مالکیت و آزادی انسان به سرانجام نمی‌رسد اما امام به آن‌ها می‌گوید «مشکل شما مالکیت یا آزادی نیست، مشکل شما عدم اعتقاد به خداست.»

متولی حرم بنیانگذار انقلاب پیش‌بینی، خیرخواهی و گفت‌وگو را از اهداف امام خمینی از ارسال نامه به گورباچف دانست و در تشریح هدف پیش‌بینی امام گفت: پیش‌بینی امام از سنخ سایر پیش‌بینی‌های اندیشمندان در آن زمان نبود. تاکید امام این بود که حتی اگر مشکل آزادی و عدالت را هم برطرف کنید، دینداری شما آمریکایی است.

وی در تشریح هدف خیرخواهانه‌ی امام از ارسال نامه گفت: امام با چورباچف به طور خیرخواهانه صحبت می‌کند. به عبارتی می‌گوید اگر می‌خواهی بمانی فلان کار را بکن درواقع امام راه را به او نشان می‌دهد.

سیدحسن خمینی سومین هدف امام را گفت‌وگو نامید و تصریح کرد: راهی که امام به گورباچف نشان داد، گفت‌وگو بود. همان چیزی که بدرد جامعه‌ی امروز ما می‌خورد. امام به گورباچف گفت اندیشمندانت را بفرست تا با علمای اسلامی ما گفت‌وگو کنند.

وی در پایان نامه‌ امام را «هشداری به همه تاریخ» خواند و گفت: امام به عبارتی به همه تاریخ گفت که اگر راهی غیر از راه خدا بروید، فرو می‌پاشید.دوری از خداست که باعث می‌شود عدالت بر آزادی یا آزادی بر عدالت ترجیح داده شود. پیام امام، پیام به فطرت‌ها و دلهاست.

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1397/10/27
۴۰سال است داریم گفتگو میکنیم
حتی بوستان گفتگو هم احداث شد
خروجی چی؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
به هر دری میزنید برای حصریاتون
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1397/10/27
امروز کوتاه کردن دست مفسدان اشتغال زایی مهار تورم محاکمه اختلاسگران عزل مدیران نالایق به درد کشور میخورد گفتگو را برای شما مناسب است که دور هم جمع شوید چای میوه شیرینی و در آخر شام بخورید و به ریش ما بخندید
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1397/10/27
درود خدا براین مرد دانا دوراندیش
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1397/10/27
یادگار بن یادگار بن یادگار با چه کسی قرار است گفتگو کند؟
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1397/10/27
خداییش ایشون یادگار امام هستند یا یادگار یادگار امام؟
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1397/10/27
یادگار امام سید احمد خمینی. این اقای حسن خمینی توخط روحانیو ایناس.
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1397/10/28
آره گفتگو خوبه به شرطی که هرچی ما گفتیم سانسور نشه
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1397/10/28
درد جامعه فقر بیکاری فساد است
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1397/10/28
ای یادگار امام به داد محرومان برس .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج