«لورنس عربستان» درگذشت +عکس
۸۲۱۲۶
۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۷
۶۹۱۹ 
پیتر اوتول، بازیگر ایرلندی - انگلیسی سینما و تئاتر که برای بازی در نقش لورنس عربستان شهرت داشت، در سن ۸۱ سالگی درگذشت.
تابناک: پیتر اوتول، بازیگر ایرلندی - انگلیسی سینما و تئاتر که برای بازی در نقش لورنس عربستان شهرت داشت، در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد؛ از فیلم لورنس عربستان به عنوان بهترین فیلم حماسی تاریخ سینما یاد می شود. فیلم لورنس عربستان برنده ی هفت جایزه ی اسکار از جمله بهترین فیلم, بهترین کارگردانی, بهترین فیلمبرداری وبهترین موسیقی متن شده است. همچنین پیتر اوتول برای بهترین بازیگر نقش اول مرد, عمر شریف برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و رابرت بولت و مایکل ویلسون برای بهترین فیلمنامه نامزد دریافت اسکار شده بودند.

بازی در نقش لورنس برای او نخستین نامزدی اسکار را به ارمغان آورد و این موفقیت هفت بار دیگر اتفاق افتاد. با این حال، او هیچ گاه اسکار بهترین بازیگری را به دست نیاورد و از این نظر رکوددار  بیشترین نامزدی اسکار بدون برنده شدن آن شد."بکت"، "شیر در زمستان"، "خداحافظ آقای چیپس" و "سال محبوب من" از دیگر فیلم های او بود که برای نقش آفرینی در آنها نامزد اسکار شد.

وی آخرین بار در سال ۲۰۰۶ برای بازی در فیلم "ونوس" برای هشتمین بار نامزد دریافت اسکار شد که این جایزه در آن سال، برای بازی در فیلم "آخرین پادشاه" نصیب فارست ویتاکر شد.


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج