اتحادیه عرب: سوریه از این اتحادیه اخراج نشده
۸۲۱۴۷۴
۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۶
۴۸۸۴ 
حسام زکی معاون دبیر کل اتحادیه عرب روز جمعه با تاکید بر اینکه سوریه از این اتحادیه اخراج نشده است و بازگشتش حتمی است؛ گفت: تنها حضور سوریه در اتحادیه عرب به تعلیق درآمده که پایان این تعلیق نیز با توافق سایر اعضای اتحادیه محقق می شود.

خبرگزاری ایرنا: حسام زکی معاون دبیر کل اتحادیه عرب روز جمعه با تاکید بر اینکه سوریه از این اتحادیه اخراج نشده است و بازگشتش حتمی است؛ گفت: تنها حضور سوریه در اتحادیه عرب به تعلیق درآمده که پایان این تعلیق نیز با توافق سایر اعضای اتحادیه محقق می شود.

به گزارش روزنامه 'رای الیوم'، زکی در جمع خبرنگاران درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت: ما در گذشته نیز گفتیم که بازگشت سوریه به اتحادیه عرب قطعی است. این جمله روشن است و ابهامی ندارد.

حضور سوریه در این اتحادیه در سال 2011 به تعلیق درآمد. درنتیجه می توانیم بگوییم که بازگشت سوریه، طبیعی است زیرا از اتحادیه عرب اخراج نشده است و تعلیق حضور این کشور هم با توافق سایر اعضای اتحادیه عرب به پایان می رسد.

نشست افتتاحیه اقتصادی اتحادیه عرب در سطح وزیران خارجه امروز در بیروت برگزار شد. این نشست مقدمه نشست اقتصادی سران اتحادیه عرب است.

جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان نیز در این نشست به طور رسمی خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد.

باسیل گفت: عدم حضور سوریه در اتحادیه عرب، بزرگترین شکاف در این نشست است و ما سنگینی عدم این حضور را احساس می ‌کنیم. سوریه باید به ما بازگردد تا ضررهای که متحمل می شویم، پایان یابد. سوریه را باید به آغوش بگیریم نه اینکه آن را سمت تروریسم سوق دهیم.

نشست اقتصادی اتحادیه عرب روزهای 18 تا 20 ژانویه (29 تا 30 دی ماه) در بیروت لبنان برگزار شود.

اتحادیه عرب از ماه نوامبر سال 2011 ( ابان 1390) عضویت سوریه را که یکی از اعضای مؤسس آن بود، به حال تعلیق در آورد اما این روزها و با گذشت هفت سال از این رویداد، سیگنال های مثبتی برای بازگشت دمشق به این سازمان منطقه ای مشاهده می شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1397/10/28
اگه من جای اسد بودم،نمی رفتم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
اسد خائن پول و جوانهای ایران را گرفت پرید بغل عربها
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1397/10/28
زنده باد روحانی زنده باد آزادی.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
میدان آزادی منظورته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج