کلاهبرداری از متقاضیان کار در پوشش کاریابی
۸۲۱۸۱۹
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
۹۱۵۱ 
رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی از دستگیری مدیرعامل موسسه کاریابی در جنوب شرقت تهران با ۵۰ فقره کلاهبردای خبر داد که به بهانه پیدا کردن کار، از مالباختگان ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان وجه نقد دریافت کرده بود.

خبرگزاری ایلنا: رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی از دستگیری مدیرعامل موسسه کاریابی در جنوب شرقت تهران با ۵۰ فقره کلاهبردای خبر داد که به بهانه پیدا کردن کار، از مالباختگان ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان وجه نقد دریافت کرده بود.

سرهنگ علی عزیر خانی در توضیح این خبر، بیان داشت: پرونده ای از دادسرای ناحیه ۱۰ مبنی کلاهبرداری مدیرعامل موسسه کاریابی در جنوب غرب تهران به این پایگاه ارجاع که تعدادی از شهروندان جویای کار با مراجعه به موسسه کاریابی مبالغی را برای معرفی کار پرداخت کرده بودند.

این مقام مسئول گفت: مالباختگان که از طریق سایت دیوار و روزنامه با موسسه آشنا شده بودند در ابتدا با مدیرعامل موسسه مشاوره می شدند و مبلغ ۲۵ هزار تومان بابت حق المشاوره پرداخت می کردند و سپس مبلغ ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان به امید اینکه ظرف مدت یک هفته برایشان کار مناسب معرفی می شود ، پرداخت کرده اند. ولیکن از تاریخ دریافت وجوه دیگر موسسه با آنها تماسی گرفته است

وی گفت: تیمی از ماموران پایگاه هشتم بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند و مشخص شد که خبر صحت دارد و تعدادی افراد جویای کار به موسسه مذکور مراجعه و مبالغی را پرداخت کرده اند ولیگن شغلی برای آنها معرفی نشده است.

سرهنگ عزیرخانی تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضائی مدیرعامل موسسه دستگیر و در همان بازجوئی اولیه به ۵۰ فقره کلاهبرداری و دریافت مبالغی از مشتریان موسسه اعتراف کرد.

رئیس پایگاه هشتم افزود: تا کنون تعدادی از مالباختگان شناسایی و شناسایی سایر مالباختگان در دستور کار قرار داد و شهروندانی که به این شیوه از آنان مبالغی دریافت شده است می توانند برای پیگیری پرونده به پایگاه هشتم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:59 - 1397/10/29
واقعا اینجا جا داره بلند و رسا فریاد بزنیم با مشتی گره کرده
علی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
07:01 - 1397/10/30
نامرد از بیکار میخوری از خدا بی خبر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج