رکوردهای ثبت شده برای نیمار و پاری‌سن‌ژرمن
۸۲۱۹۲۱
۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۹
۲۵۵۳
پاریسن‌ژرمن با 9 گل گنگام را در هم کوبید.

وبسایت نود: به نقل از گل، در یکی از مسابقات هفته بیست و یکم لیگ یک فرانسه پاریسن‌ژرمن میزبان گنگام بود و در پایان موفق شد با نتیجه عجیب 9-0 این تیم را شکست دهد.

این نتیجه در شرایطی حاصل شد که این دو تیم 10 روز قبل در همین ورزشگاه در چارچوب جام اتحادیه فرانسه مقابل هم صف آرایی کرده بودند و پاریسی ها با شکست 2-1 مقابل حریف خود، در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات از گردونه رقابت ها کنار رفتند. اما این پیروزی در کنار انتقام آن حذف تلخ، نتایج دیگری را هم برای پی‌اس‌جی به همراه داشت.

هت‌تریک ادینسون کاوانی و کیلیان ام‌باپه به همراه دو گل از نیمار و تک گل توماس مونیه موجب شد تا پاریسن‌ژرمن با بهترین پیروزی خود در تاریخ لیگ یک برابری کند. پاریسن‌ژرمن یک بار دیگر هم موفق به کسب پیروزی 9-0 در لیگ یک شده بود.

پی‌اس‌جی در روز 13 مارچ 2016 به خانه تیم نگون بخت تروا رفت و با نتیجه 9-0 این تیم را شکست داد تا بهترین پیروزی خود در تاریخ لیگ یک را جشن گیرد. در آن روز برای تیم تحت هدایت لورن بلان زلاتان ایبراهیموویچ 4 گل به ثمر رساند، کاوانی 2 گل زد و پاستوره، ربیو و ساونیر (گل به خودی) دیگر گل ها را به نام خود ثبت کردند. به این ترتیب این پیروزی 9-0 برابر گنگام، بهترین بردی است که پاریسن‌ژرمن در ورزشگاه خانگی خود، پارک دو پرنس، جشن می‌گیرد.

البته این دو پیروزی هنوز هم با بهترین برد تاریخ لیگ فاصله دارد. قاطعانه ترین پیروزی در تاریخ لیگ یک فرانسه را سوشو با برد 12-1والنسین در فصل 36-1935 به نام خود ثبت کرده است.

در روزی که کاوانی و ام‌باپه هت‌تریک کردند، نیمار نتوانست همانند هم تیمی های خود 3 گله شود و کارش را با زدن 2 گل به پایان رساند. اما همین دو گل هم برای ثبت یک رکورد کافی بود. نیمار با این دو گل، شمار گل های خود را بعد از تنها 33 بازی در لیگ یک به 32 گل رسانده است. در 45 سال گذشته، هیچ بازیکنی نتوانسته سریع تر از او، به این آمار گلزنی در لیگ فرانسه دست یابد.

با این 9 گل، شمار گل های پاریسن‌ژرمن بعد از 19 مسابقه در لیگ یک به عدد 62 رسید. نکته مهم در این بین، آمار خط آتش پاریسین است. از این 62 گل، 44 گل توسط 3 بازیکن یعنی کاوانی، ام‌باپه و نیمار وارد دروازه رقبا شده است. (ام‌باپه 17، کاوانی 14، نیمار 13) برای درک عجیب بودن این آمار، کافی است این نکته را در نظر بگیریم که نزدیک ترین تعقیب کننده پاریسن‌ژرمن در جدول مسابقات، لیل، 34 گل زده در کارنامه دارد؛ 10 گل کمتر از تعداد گل های مثلث تهاجمی پی‌اس‌جی!

بعد از گذشت 19 هفته، پاریسن‌ژرمن تنها 4 امتیاز از دست داده و 13 امتیاز با لیل در رده دوم فاصله دارد. با در نظر گرفتن دو بازی عقب افتاده پاریسن‌ژرمن، این اختلاف می‌تواند نجومی تر هم بشود. دو بازی پاریسن‌ژرمن مقابل مون‌پلیه و دیژون در هفته های هفدهم و هجدهم به دلیل ناآرامی های فرانسه در ماه دسامبر به تعویق افتاده و با انجام آن مسابقات، شاگردان توماس توخل می‌توانند اختلاف چشمگیر تری در صدر جدول ایجاد کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج