نقدی: هیچ بن‌بستی در کشور نداریم
۸۲۲۰۴۴
۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
۵۷۸۹ 
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز هیچ بن‌بستی در کشور وجود ندارد اما برخی به دنبال القاء این توهم هستند، گفت: باید انقلابی عمل کرد و به راه و مسیری که در دوران دفاع مقدس پیش گرفته بودیم بازگردیم.

خبرگزاری تسنیم: سردار محمدرضا نقدی شامگاه شنبه در ویژه برنامه روز حماسه و ایثار شهرستان لنجان اظهار داشت: نامگذاری 29 دی در شهرستان لنجان با تکیه بر برجسته ترین منتخبان پروردگار و برگزیده‌ترین انسان‌های روزگار اجین شده و قطعا نسل‌های آینده شهرستان لنجان را در مسیر حقیقت قرار داده و آینده آنان را تضمین خواهد کرد.

وی ملت ایران را والاترین ملت تاریخ دانست و افزود: امسال انقلاب ایران اسلامی به چهل سالگی رسید و برای چنین توفیقی باید قدردان شما مردمی باشیم که امام خمینی(ره) در وصف شما فرمودند: "شهادت می‌دهم مردم امروز ایران از مردم حجاز در زمان رسول الله (ص)بالاتر و والاترند و از مردم کوفه در عهد امیرالمومنین(ع) والاتر هستند" و این افتخار بزرگی برای ملت ایران به شمار می‌آید که چنین جایگاهی را بنیانگذار جمهوری اسلامی برای آنان قائل شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی تصریح کرد: امسال به جایگاهی که امام خمینی(ره) برای مردم ایران قائل شدند افزوده شد چراکه ملت ایران با ایستادگی و مقاومت خود انقلاب را به چهل سالگی رساندند و این کار کوچکی نیست. نباید فراموش کرد حفظ پیروزی از کسب پیروزی بسیار سخت‌تر بوده و امکان دارد پیروزی برای برخی حاصل شود اما حظ دوام و ماندگاری آن بسیار سخت و دشوار است.

وی با بیان اینکه انقلاب‌ها در تاریخ به 40 سالگی نرسیده اند، خاطرنشان کرد: در تاریخ بشر اکثر انقلاب‌ها شکست خورده‌اند و در کشور ما نیز رژیم شاهنشاهی چند هزار سال رژیم حاکم بر ایران بود، نظام استبداد، خفقان، دیکتاتوری به همه انسان‌ها زور می‌گفتند و کسی حق اعتراض نداشت.

سردار نقدی بیان کرد: رضاخان فردی بی‌سواد بود که حتی امضا کردن نیز نمی‌دانست و پس از 20 سال که بر کشور حکومت کرد نیز نمی‌توانست مطلبی را به نگارش درآورد و تنها خواندن بلد بود، و در این سال‌ها فردی بی‌سواد به عنوان رهبر کشور را اداره می‌کرد و خون مردم، جنگ و صلح کشور، دیپلماسی داخلی و خارجی و... در دستان چنین فرد بی‌کفایتی بود.

وی خاطرنشان کرد: در زمان رضاخان وقتی دشمن به کشور حمله کرد از زمانی که از مرزها وارد کشور شدند و به تهران رسیدند هیچکس حتی سنگ نیز به سمت آنها پرتاب نکردند و تمام نظامیان حاضر در پادگان‌ها با لباس شخصی پا به فرار گذاشتند و تهران را در اختیار گرفتند.

چند هزار سال افراد بی‌سواد و جنایتکار کشور را در اختیار داشتند

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی افزود: چند هزار سال افراد بی سواد، جنایتکار و بزدل اداره کشور را در اختیار داشتند و افراد بی گناه زیادی به دست رضاخان به خاک و خون کشیده شدند تا انگلستان در ایران به تثبیت برسد.

وی اظهار داشت: مردم ایران مردم بیابان‌گرد و بی سواد نبودند و برهمین اساس در طی این چند هزار سال بارها در برابر ظلم قیام کردند و طی یک قرن گذشته منتهی به انقلاب اسلامی چندین قیام همچون قیام مشروطیت، قیام میرزا کوچک خان جنگلی، نهضت تنباکو، نهضت نفت، نهضت 15 خرداد در تاریخ ایران صورت گرفت اما در نهایت سرکوب شده و کشتارهای فجیعی انجام گرفت و قیام‌ها و نهضت‌ها به پیروزی نرسیدند تا اینکه انقلاب اسلامی شکل گرفت و پیروزی بزرگی را برای مردم ایران به ارمغان آورد و امروز به 40 سالگی رسیده است.

سردار نقدی تصریح کرد: انقلاب‌های بسیاری در کشورهایی چون ویتنام، مصر، تونس، الجزایر و غیره شکل گرفت اما عمر کوتاهی داشتند اما انقلاب اسلامی با حمایت و ایستادگی مردم بدون کوچکترین تغییر در اصول، ارزش‌ها و آرمان‌های اساسی چون استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، مردم سالاری دینی و... به 40 سالگی خود رسید.

وی گفت: امروز ملت ایران مستقل‌ترین کشور دنیا به شمار می‌آیند و این مردم هستند که با حضور در انتخابات مختلف برای آینده کشور تصمیم گیری می‌کنند. آزادی حاکم بر ایران اسلامی نیز مثال زدنی است چراکه پیر و جوان، مجامع مختلف به راحتی انتقادات و پیشنهادات خود را به گوش مسئولان می‌رسانند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بیان کرد: مردم سالاری در ایران اسلامی مثال زدنی است و نمونه بارز آن برگزرای انتخابات واقعی است و مثل کشورهای غربی نبوده که دو طایفه حزبی تشکیل شده، سرمایه داران در کنار یکدیگر جمع شده برخی در حزب دموکرات و برخی در حزب جمهوری‌خواه و انتخابات برگزار می‌کنند و مردم باید از بین این دو حزب فردی را انتخاب کنند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری انتخابات به صورت استانی نیز با همین مقصود بوده که مردم در سایه و حاشیه کار قرار بگیرند و برخی افراد سرمایه دار با تشکیل حزب به گونه‌ای عمل کنند که مردم مجبور به انتخاب یکی از آنها باشد و مردم دیگر نتوانند فردی مومن، متدین، انقلابی، خدمتگزار و ... که برآمده از دل آنهاست را انتخاب کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی تصریح کرد: در سال 76 برخی قصد ابطال انتخابات را داشتند اما رهبری بودند که از رای مردم صیانت کردند، در سال 78 برخی قصد تاخیر در برگزاری انتخابات را داشتند اما رهبری اجازه چنین کاری را ندادند. در سال 88 با ایجاد آشوب قصد ابطال انتخابات را داشتند اما ولایت فقیه پای رای مردم ایستادند و فرمودند من به مردم سالاری دینی پایبند هستم و با مردم عهد کرده‌ام.

وی گفت: برخی مطرح می‌کنند گرانی و مشکلات اقتصادی در کشور بیداد کرده و چرا مقام معظم رهبری فکری برای این موضوع نمی‌کنند، باید گفت معظم له سال‌ها پیش برای رفع مشکلات اقتصادی راهکارهایی را ارئه کردند و فرمودند من به نتیجه مذاکرات خوش بین نیستم چرا که این مذاکرات مشکلات اقتصادی کشور را حل نخواهد کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ولایت فقیه با راهنمایی‌های حکیمانه خود از انحراف جلوگیری خواهند کرد، گفت: البته اگر بنا باشد از مسیر خارج شده و استقلال، آزادی، مردم سالاری دینی کشور را بر باد دهیم در مقابل خواهند ایستاد و از آن کوتاه نخواهند آمد.

وی افزود: امروز هیچ بن‌بستی در کشور وجود ندارد اما برخی به دنبال القاء این توهم هستند و این در حالیست که بن بست به معنای آن است که ملتی از همه ظرفیت خود استفاده کرده و هیچ راه دیگری پیش روی خود ندارد حال آن که در ایران چنین مسئله‌ای وجود ندارد و چنانچه مشکلات اقتصادی وجود دارد به دلیل آن است که آن‌گونه که باید در عرصه اقتصادی ورود پیدا نکرده‌ایم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج