شناسایی ۲۷۰ ساختمان مشابه پلاسکو در تهران
۸۲۲۱۵۸
۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
۴۳۸۸ 
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: 270 ساختمان مشابه پلاسکو شناسایی و دستورالعمل ایمنی آنها نوشته شده تا در چند عملیات ارتقا ایمنی آنها انجام شود.

خبرگزاری ایرنا: معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: 270 ساختمان مشابه پلاسکو شناسایی و دستورالعمل ایمنی آنها نوشته شده تا در چند عملیات ارتقا ایمنی آنها انجام شود.

عبدالرضا گلپایگانی روز یکشنبه در آیین گشایش نمایشگاه پلاسکو نو افزود: اغلب این ساختمان ها در دهه 40 و 50 و حتی تعدادی نیز در دهه 80 و 90 ساخته شده اند که متأسفانه از منظر ایمنی حریق دچار اشکال هستند.

وی همچنین از تهیه شناسنامه سه هزار و 200 ساختمان بالای 8 طبقه خبر داد و اظهارداشت: علاوه بر آن برای ساختمان های بالای 6 طبقه نیز داشتن نقشه عملیاتی آتش نشانی الزامی شد.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با بیان اینکه در آتش سوزی ساختمان پلاسکو هیچ نقشه ای وجود نداشت خاطرنشان کرد: در جریان این حادثه هیچ اطلاعاتی از وضعیت ساختمان وجود نداشت.

به گفته وی باید ساختمان های بلندمرتبه به مرکز آتش نشانی متصل شوند تا از لحظه وقوع حریق عملیات نجات آغاز شود.

گلپایگانی از آموزش سه هزار نفر از کارکنان نظام مهندسی و 120 هزار نفر از نیروهای خدمات الکترونیک شهر درخصوص مباحث مربوط به کنترل نقشه خبر داد و گفت: کمیته ایمنی مناطق نیز تشکیل شده تا دستور قضایی برای ارتقا ساختمان ها اخذ شود.

وی اضافه کرد: آیین نامه ایمنی برای ساختمان های زیر 5 طبقه با هماهنگی آتش نشانی در 6 جلد تهیه شده که از چند روز آینده مقدمات آن عملیاتی و به صورت اجرایی در دستور کار مناطق قرار خواهد گرفت.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران همچنین درخصوص آخرین وضعیت نقشه ساختمان پلاسکو اظهارداشت: برای تهیه طرح جایگزین پلاسکو در 2 نوبت فراخوان از سوی بنیاد مستضعفان منتشر شد تا بهترین ایده انتخاب شود که امیدواریم کار ساخت در برنامه زمان بندی به سرانجام برسد.

در نمایشگاه «پلاسکو نو» طراحی های مختلف برای ساختمان جدید پلاسکو، عکس هایی از حادثه پلاسکو و بخشی از تجهیزات آتش نشانان گرفتار در حادثه پلاسکو به نمایش گذاشته شده است. 

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج