پاک شدن خاطرات مربوط به اعتیاد از ذهن معتادان
۸۲۳۴۱۷
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
۷۶۲۱ 
اکتشافی جدید در تحقیقات مربوط به خاطرات احتمالا در آینده اجازه نمی دهد افرادی که اعتیاد را ترک کرده اند، دوباره به مصرف مواد مخدر رو بیاورند.

خبرگزاری مهر: محققان با استفاده از روشی جدید توانسته اند خاطرات مربوط به «کوکائین» را در موش ها حذف کنند. آنها معتقدند با کمک این یافته می توان از بازگشت معتادان به سمت مواد مخدر اجتناب کرد.

اکتشافی جدید در تحقیقات مربوط به خاطرات احتمالا در آینده اجازه نمی دهد افرادی که اعتیاد را ترک کرده اند، دوباره به مصرف مواد مخدر رو بیاورند.

محققان هنگام پژوهش روی موش ها روشی نوین برای پاک کردن حافظه مرتبط با سو مصرف کوکائین یافتند که از میزان رفتارهای مرتبط با بازگشت دوباره اعتیاد حتی در خارج از محیط های کنترل شده در آینده می کاهد.

به گفته کارشناسان با کمک این روش می توان درمانی موثرتر از گزینه های فعلی برای اعتیاد فراهم کرد.

به هرحال در این پژوهش از روشی به نام «اپتوژنتیک»(optogenetics) استفاده شد که در آن پالس های نور برای کنترل سلول هایی استفاده شد که از لحاظ ژنتیکی دستکاری شده اند. به این ترتیب عصب های مرتبط با خاطرات مصرف کوکائین در موش ها دچار شوک ناگهانی می شوند.

محققان متوجه شدند پس از پاک کردن این موارد، رفتارهای مربوط به جستجوی مواد مخدر در موش ها کاهش یافت. حتی وقتی موش ها در محیط جدیدی قرار گرفتند نیز این رفتارها همچنان اندک بود.

دانشمندان معتقدند با کمک این یافته ها می توان داروها یا روش هایی برای جلوگیری از روی آوردن معتادان توانبخشی شده به سمت اعتیاد ابداع کرد.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1397/11/03
رو موش جواب داده ولی بعید میدونم رو انسان دو پا جواب بده!
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1397/11/03
موش که توان خرید موادنداره مجبوره تحمل کنه...علت باید جویا شد..طرف ورزشکاره به سمت موادمیره چه برسه به معتاد موفنگی
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1397/11/03
یه دارویی نداری که تریاک وشیره منقل یادمون بره
پاسخ ها
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
15 ساله یا خماریم یا نئشه خسته شدیم تا میایم ترک کنیم سه ماه نشده دوباره شروع به چی دل خوش کنیم یه چیزی کسی سراغ شربت متادن نره از هیرئین بدتره
Iran, Islamic Republic of
03:29 - 1397/11/04
تنهاراه‌پیشگیری است وگرنه‌‌هردرمانی‌عود‌داره‌‌اونم‌اعتیادراه‌نجاتش‌مرگه‍
Netherlands
02:20 - 1397/12/25
دوستان ومعتادان گرامی اولاامیدوارم داروی جدیدبسرعت ساخته شده واین هیولای نفرت نابود گردد که هیولای ویرانگریست ولی دوستان دارویی که من کشف کرده ارزان ومجانی دراختیار شما قرارمیدم لطفا یادداشت کنید اؤلایک اتاق دنج وخالی وبی سروصد ۲، مقداری غذای مقوی مثل عسل ومغز گردو ۳_ دردست بودن حمام وتوالت ۵_ ازهمه مهمتروارزانتر خوب توجه کن یک جو غیرت ،_غیرت وغیرت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج