اژه‌ای: با قوه قضائیه مطلوب فاصله داریم
۸۲۳۹۱۴
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۴
۳۱۵۶ 
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با بیان اینکه قوه قضائیه با نقطه مطلوب خود فاصله دارد، اظهار داشت: اذعان داریم کار‌های خوبی انجام شده است. موارد زیادی در قوه قضائیه برای عرضه داریم، ولی توان آن را نداشته و نداریم. علیرغم رشد بیشتر و پیشرفت‌های خوب در این سال‌ها هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم.

خبرگزاری مهر: حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به رسالت رسانه‌ها با توجه به شرایط کشور گفت: رسانه‌ها می‌توانند برخی کجی‌ها را دنبال و آن‌ها را اصلاح کنند. از خداوند توفیق خدمت در راه اسلام و مردم را خواستارم.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی بر پایه اهداف مقدسی بنا شده است، اظهار داشت: هدف مقدسی که نظام بر پایه آن بنا شده، دفاع از حق، ارزش‌ها و اسلام ناب است و نباید از این دفاع کوتاه آمده و یا خسته شویم.

افرادی در طول این چهل سال از قطار انقلاب پیاده شدند و در مقابل نظام ایستادند و از هدف دور شدند. از خداوند امداد می‌طلبیم تا آخر در مسیر حق و دفاع از اسلام و مردم کشور پایبند باشیم.

اژه‌ای با تأکید بر اینکه در دفاع از ارزش ها، تحت جو سازی‌ها و اقتضائات زمانی نباید مغموم شویم، گفت: نباید با توجه به این عوامل تحت تاثیر قرارگرفت. البته از هر دستگاه ارزشی، چنین توقعی وارد است.

دیده ایم که در مقاطعی، شرایطی پیش می‌آید و برخی رسانه‌ها و دستگاه‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرند و در دفاع تمام قد از ارزش‌های اسلام ناب رودربایستی می‌کنند، اما باید برای دفاع از حق و ارزش‌های ناب اسلام دفاع تمام قد از سوی رسانه‌ها انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه و با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: اتفاق بسیار بزرگی در این قرن رخ داد و گاهی انسان محاسبه می‌کند و می‌بیند امام خمینی به عنوان یک رهبر عالم چه کار بزرگی در دنیا انجام داده اند و چه معاملاتی را ایشان بر هم زده اند.

امام (ره) بسیاری از معاملات جهان را بر هم زده و تغییرات گسترده‌ای را در کل دنیا سبب شده اند. کمتر توانسته ایم این بعد قضیه را به جهان و نسل سوم ابلاغ کنیم.

وی افزود: جمع بندی‌ای که برای نسل فعلی و آینده می‌توانیم انجام دهیم این است که به معنای واقعی کلمه «انقلاب رخ داد» و می‌توانیم در آستانه چهلمین سال از انقلاب اسلامی، ترسیم فضای قبل و بعد از انقلاب را برای نسل جوان بازگو کنیم.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به فشار‌ها و هجمه‌هایی که از ابتدای انقلاب به نظام وارد شد، گفت: فشار‌های زیادی بر این انقلاب وارد شد و این فشار‌ها تنها محدود به تحریم‌های چند سال اخیر نیست بلکه از همان اول انقلاب هم فشار‌ها و هجمه‌ها آغاز شد، اما چه آن روز که پرچم این انقلاب دست امام خمینی (ره) بود و چه امروز که دست مقام معظم رهبری است، یک لحظه هم از اهداف و آرمان‌های امام عقب نشینی نشده است. البته بمباران‌ها و فشار‌های دشمن همچنان ادامه دارد.

با قوه قضائیه مطلوب فاصله داریم

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه قوه قضائیه با نقطه مطلوب خود فاصله دارد، اظهار داشت: اذعان داریم کار‌های خوبی انجام شده است. موارد زیادی در قوه قضائیه برای عرضه داریم، ولی توان آن را نداشته و نداریم. علیرغم رشد بیشتر و پیشرفت‌های خوب در این سال‌ها هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی با طرح این سوال که آیا این برخورد قوه قضائیه توانسته فساد را به حداقل برساند؟ ادامه داد: پاسخ منفی است؛ متاسفانه اینطور نیست و با همه برخورد‌های قضایی هنوز به نقطه مطلوب نرسیده است.

علت هم این است که صرفاً با برخورد قضایی و انتظامی نمی‌توان جلوی فساد را گرفت. برخورد یک راه است. سایر اقدامات و اصلاح ساختار‌ها و امور اجرایی و اداری هم از سایر مسیر‌ها محسوب می‌شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج