فلاحت پیشه: ایران با لهستان برخورد جدی کند
۸۲۵۵۷۸
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۰
۴۹۷۲
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم برخورد جدی با لهستان به عنوان میزبان برگزاری اجلاس ضد ایرانی گفت: لازم است جمهوری اسلامی ایران همزمان با نشست ورشو بیانیه و مانیفست جدیدی نسبت به کشورهای اروپایی درباره آینده همکاری با آنها ارائه کند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم برخورد جدی با لهستان به عنوان میزبان برگزاری اجلاس ضد ایرانی گفت: لازم است جمهوری اسلامی ایران همزمان با نشست ورشو بیانیه و مانیفست جدیدی نسبت به کشورهای اروپایی درباره آینده همکاری با آنها ارائه کند.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگویی در واکنش به تغییر عنوان نشست لهستان طبق بیانیه اخیر وزارت خارجه آمریکا گفت: آمریکایی‌ها برای تعدیل حداقل شکلی در اجلاس لهستان این تغییر عنوان را لحاظ کرده‌اند که البته نتوانستند نظر ایران را تأمین کنند.

وی توضیح داد: با توجه به عدم استقبال کشورهای مختلف برای شرکت در نشست ورشو و همچنین وحدت داخلی در ایران در واکنش به این نشست باعث شد که آمریکایی‌ها به سمت تعدیل موضوع نشست لهستان پیش بروند.

فلاحت پیشه یادآور شد: در طول تاریخ آمریکایی‌ها نتوانستند هیچ طرحی را برای صلح در خاورمیانه به نتیجه برسانند. آنها تنها طرح ایجاد رژیم صهیونیستی را به سرانجام رسانده که از سال ۱۹۱۷ تا کنون عامل چالش و فتنه در منطقه شد، بعد هم طرح شکل دهی گروه‌های سلفی را دنبال کردند که بیشترین قتل و جنایت را در منطقه انجام دادند. آنها عامل تفرقه و بروز جنگ‌های بسیاری شدند که این اتفاقات هم همه با پشتیبانی کشورهای غربی و آمریکا به وقوع پیوست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه اجلاس لهستان حتی با عنوان صلح در خاورمیانه هم موضوعی شکست خورده است، گفت: آمریکا از سال ۱۹۹۰ طرح‌هایی برای صلح در خاور میانه همچون اسلو و مادرید را دنبال کرد که نه تنها کمکی به صلح در منطقه نداشت که بعد از هر طرح صدها زن و کودک قربانی شدند. لذا این پیشینه نشان می‌دهد که موضوع اجلاس ورشو خنده دار است.

فلاحت پیشه در توضیح اقدامات ایران در واکنش به اجلاس لهستان گفت: در وهله اول انتظار برخورد جدی با لهستان وجود دارد چون رابطه ایران با لهستان به ۱۰۰ سال گذشته بر می‌گردد که ما از آوارگان لهستانی در غرب آسیا بیشترین استقبال را داشتیم؛ به طوری که اکنون چند هزار لهستانی در گورستان لهستانی‌ها در ایران هستند و هر ساله سفارت لهستان در ایران برای آنها مراسم خاصی را برگزار می‌کند.

در چنین شرایطی پذیرش میزبانی لهستان برای اجلاس ضد ایرانی ضربه جدی به این رابطه زد. این اجلاس تمام می‌شود و مقامات آمریکایی کنار می‌روند و لهستان باقی می‌ماند که نمی‌تواند بار این فضاحت را به دوش بکشد.

فلاحت پیشه اضافه کرد: باید همزمان با نشست ورشو بیانیه و مانیفست جدی نسبت به کشورهای اروپایی درباره نوع همکاری با آنها ارائه کرد. اینکه همکاری بدون ما به ازای اینکه ایرانی‌ها با اروپایی‌ها داشته باشند، بسته شود. اروپایی‌ها در حال حاضر SPV را دنبال می‌کنند که همچون گلوله یخی است که تنها از آن آب باقی مانده است. لذا ایران دیگر روی آن حساب راهبردی نمی‌کند. باید مانیفست رابطه با اروپایی‌ها ارائه شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:25 - 1397/11/09
مثلاً،چه برخورد جدی کند؟
خطرناک نشو دیگه،
تن همشون لرزید
پاسخ ها
بدون . نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
مثل سردار آزمون یک چک بزنید تو صورتش
Germany
03:32 - 1397/11/09
ایران که با همه دنیا دشمن شده این هم روش همه دنیا بدهستن و دروغ میگن و اصلا همه جمع شدن که مارو نابود کنند نیست خیلی قدرتمندیم مشکل از بقیه هستش نه ما
Iran, Islamic Republic of
03:55 - 1397/11/09
آقای فلاحت پیشه داداش رای میاری اما چرا انتقاد پذیر نیستید شما با لهستان برخورد نکنید و مانیفست هم نمی خواد در ارتباط با کشورهای اروپایی تهیه کنید اگر شما کاری می خواهید انجام دهید دست از نابسامانی بازار داخلی و فشار بر ملت بردارید!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Poland
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
مگه ایران کنفرانس نابودی اسراییل میزاره ، کسی چیزی میگه ، چیزی که عوض داره گله نداره ،
Germany
06:15 - 1397/11/09
بابا چکار ب دشمن خارجی دارید شماها بی لیاقتید وقتی عرضه اداره کشور را ندارید دیگران چ تقصیری دارن؟
Germany
06:15 - 1397/11/09
بابا چکار ب دشمن خارجی دارید شماها بی لیاقتید وقتی عرضه اداره کشور را ندارید دیگران چ تقصیری دارن؟
Iran, Islamic Republic of
07:05 - 1397/11/09
آی که ما در شعار دادن در دنیا از اولم اول تریم آخه یکی نیست بگه مثلا نمونه برخوردتو بگو ببینیم چه خاکی میخای تو سرت بریزی
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1397/11/09
مثلا ایران چکار میتونه بکنه که حرف مفت میزنید
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1397/11/09
برو بابا دلت خوش چکار میخواهی بکنی
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1397/11/09
دیگه گوسفندهامون رااونجا صادر نکنند!؟
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1397/11/09
مرگ بر لهستان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
مرگ بر کل کره خاکی و بعد نوبت مرگ بر مریخ و اورانوس و نپتون و کل کهکشان راه شیری
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1397/11/09
محکم میزنیم تو گوشش و پوزه اش را به خاک میمالیم . ما یا تهدید میکنیم یا تهدید میشویم آخرش هم وای به کلوخ
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1397/11/09
بگو مرگ بر لهستان
لهستان لهت می کنیم
United States
11:33 - 1397/11/09
استاد اگرراست میگید بملت ایران برسید با آنها کارنداشته باشید گوشت کیلویی 100هزار تومان رادرست کنید
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1397/11/09
اها الان اونام ترسیدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج