دولت تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین نگرفته
۸۲۸۲۷۵
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۴
۹۶۱۱ 
زنگنه:
وزیر نفت گفت: در دولت بحث‌هایی درباره سهمیه بندی یا افزایش قیمت بنزین مطرح شده اما تاکنون تصمیمی در این حوزه اخذ نشده است.

خانه ملت: بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت درباره سرنوشت سهمیه بندی بنزین، گفت: طرح سهمیه بندی بنزین گرایش خاصی از سهمیه بندی بود. براساس این طرح به هر ایرانی روزانه یک لیتر بنزین -بدون توجه به اینکه فرد دارای خودرو یا موتور سیکلت است- داده می‌شد.

وزیر نفت با بیان اینکه باید با همکاری دولت و مجلس راهکاری برای ساماندهی وضعیت بنزین پیدا کرد، افزود: در طرح سهمیه بندی بنزین روش بسیار پیچیده ای برای فروش بنزینِ افرادی که مصرف ندارند در نظر گرفته شده بود؛ کمیسیون انرژی مجلس با توجه به مسائل مذکور و برخی از مسائل حقوقی طرح سهمیه بندی بنزین را رد کرد.

وی تاکید کرد: کمیسیون انرژی اقداماتی برای کاهش مصرف بنزین و جلوگیری از قاچاق این کالا انجام داده است و با جمع‌آوری اطلاعات از دستگاه های اجرایی، به دنبال برنامه ای برای بهبود شرایط است.

وزیر کابینه دوازدهم در پاسخ به اینکه چه تصمیم برای ساماندهی مصرف بنزین گرفته می‌شود، اظهار کرد: دو مسئله مهم در این زمینه وجود دارد؛ نخست قاچاق و دومی مصرف بی رویه بنزین.

زنگنه ادامه داد: مصرف بی رویه بنزین تنها منوط به عرضه نیست، بلکه به تقاضا نیز وابسته است؛ کیفیت خودروهای در حال تولید بر مصرف بنزین موثر است.

براساس گزارش ارائه شده از سوی نایب رییس کمیسیون انرژی خودروهای سایر کشورها در هر 100 کیلومتر 7 لیتر بنزین مصرف می‌کند در حالی که این رقم 11 لیتر در هر 100 کیلومتر برای خودروهای داخلی است.

وزیر کابینه دوازدهم با بیان اینکه مصرف بنزین را باید در کارخانه های تولید خودرو دنبال کرد، خاطرنشان کرد: در اقداماتی که کمیسیون انرژی برای ساماندهی مصرف بنزین انجام داده نکاتی نیز برای نفت و گازوئیل در نظر گرفته شده است؛ رسیدگی به وضعیت نفت و گاز بسیار مهم است چراکه قاچاق این کالا بیش از نفت و گاز است.

وی در پاسخ به اینکه آیا دولت برای افزایش قیمت یا سهمیه بندی بنزین برنامه‌ای دارد، یادآور شد: هفته گذشته کمیسیون تلفیق مجلس 10 پیشنهاد را در این حوزه بررسی کرد که هیچ یک از آنها رای نیاورد. در واقع گزارش کمیسیون تلفیق، پیشنهادی برای سهمیه بندی یا افزایش قیمت بنزین وجود ندارد.

وزیر نفت ادامه دارد: در دولت نیز بحث هایی در زمینه سهمیه بندی یا افزایش قیمت بنزین مطرح شده است اما تاکنون صمیمی در این حوزه اخذ نشده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1397/11/15
بعد ۲۲ بهمن خواهد گرفت....چه جور هم خواهد گرفت...دارید تو سر خودتون میزنید یکی بیاد جمتون کنه فقط
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
رو که نیست نه تو رو. خدا بیا گرون کن
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1397/11/15
هنوز تصمیم نگرفته ولی یه شبه قیمت رو اعلام میکنن اون شب هم همه تو صف بنزین هستیم که یک باک با قیمت قبل بزنیم
United States
20:18 - 1397/11/15
این طرح به ضرر کل کشور است ز یرااگر روزی به فرص ود هرار تومان نصیب هر فرد بشه فردا باید ۵۰۰۰ت براره روش بدش کرایه ماشئن علاوه بر ان کل اجناس دوباره افرایش پیدا میکنه
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1397/11/15
خیلی ناراحته که چرا هنوز واسه افزایش قیمت بنزین اقدامی نشده ، عجله داره اخه تا الان کم به جیب زده ! هر روزم که جنجال راه میندازن و یه تصمیم میگرن بعد خودشون اونو رد میکنن یه تصمیم دیگه میگیرن که آخر همه به چاپیدن منتهی میشه
Germany
20:32 - 1397/11/15
این دولت!!؟ محاله.حتما میخاد یه ظلم دیگه بکنه.
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1397/11/15
مردک اینقدر سر به سر این مردم بدبخت نذار به خاطر جیب خودت مردم را بدبختر نکن خدا از شما نگذرد
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1397/11/15
ای باباچقدربدماخودمون روآماده کرده بودیم
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1397/11/15
ایناهم خلن به خدا !
مردم ما تحمل ثابت موندن چیزیو ندارن تورو خدا اینم گرون کنید !!!!!!
United States
23:43 - 1397/11/15
شد نشد شد شد شد شد یهو نشد میشه نمیشه نمشه شد شد نشد نشد شد شد شد شد شد دیگه نمیشه و در اخر شد
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1397/11/16
دولت نباید هم بنزین را گران کند .اگه میتوانند کیفیت ماشینها رو بالاببرند تا بنزین خیلی کمی مصرف کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج