القاعده به سلاح‌های آمریکایی دست یافت
۸۲۸۳۹۹
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
۲۷۳۴
شبکه خبری سی ان ان آمریکا بامداد سه شنبه گزارش داد: عربستان سلاح های آمریکایی که واشنگتن، ائتلاف عربی در جنگ یمن را به آن مجهز کرده را در اختیار نیروهای القاعده گذاشته است.

خبرآنلاین: شبکه خبری سی ان ان آمریکا بامداد سه شنبه گزارش داد: عربستان سلاح های آمریکایی که واشنگتن، ائتلاف عربی در جنگ یمن را به آن مجهز کرده را در اختیار نیروهای القاعده گذاشته است.

بر اساس تحقیقات شبکه سی ان ان، شماری از این سلاح ها به دست حوثی ها (انصارالله) رسیده که با ائتلاف سعودی و امارات در یمن مبارزه می کند.

عربستان و متحدان این کشور، سلاح های آمریکایی را در اختیار القاعده و شبه نظامیان رادیکال در یمن قرار داده است. در این تحقیق همچنین آمده است: عربستان و امارات از سلاح های آمریکایی به عنوان ابزاری برای خرید وفاداری شبه نظامیان و قبایل یمنی استفاده کرده اند.

بر اساس این تحقیقات، یک مسؤول پنتاگون تأیید می کند که تحقیقاتی درباره چگونگی در اختیار قرار دادن سلاح های ساخت آمریکا توسط امارات و عربستان در یمن گشوده شده است.

تجهیز ائتلاف عربی به سلاح های آمریکایی و استفاده از این سلاح ها علیه یمن و کشتار هزاران غیر نظامی، پیشتر نگرانی برخی اعضای کنگره آمریکا را برانگیخته بود.

ترامپ، فروش سلاح ها را تنها راه ایجاد فرصت شغلی در آمریکا می داند و ژانویه سال 2017 (دی/ بهمن 96) از فروش میلیاردها دلار سلاح از زمان ورود وی به کاخ سفید خبر داد.

واشنگتن نه تنها به هواپیماهای ائتلاف سعودی سوخت رسانی کرد، بلکه فرماندهان آمریکایی اهداف و اطلاعات عملیات نظامی در جنگ علیه یمن را ارزیابی، مدیریت و فرماندهی می کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج