اینفوگرافیک؛ هزینه مصرف سیگار در ایران و جهان
۸۲۸۴۴۳
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
۳۶۱۴ 
طبق آمار مربوط به جمعیت مبارزه با دخانیات در ایران، نزدیک به ۱۲ درصد افراد بالغ (۱۵ تا ۶۹ ساله) سیگاری و حدود ۸۸ درصد غیرسیگاری هستند. در ایران سالانه حدود ۶۰ هزار نفر به علت عوارض سیگار فوت می‌کنند و ۹۰ درصد انواع سرطان ریه نزد افراد سیگاری یا در معرض دود سیگار اتفاق می‌افتد.

خبرگزاری ایسنا: طبق آمار مربوط به جمعیت مبارزه با دخانیات در ایران، نزدیک به ۱۲ درصد افراد بالغ (۱۵ تا ۶۹ ساله) سیگاری و حدود ۸۸ درصد غیرسیگاری هستند. در ایران سالانه حدود ۶۰ هزار نفر به علت عوارض سیگار فوت می‌کنند و ۹۰ درصد انواع سرطان ریه نزد افراد سیگاری یا در معرض دود سیگار اتفاق می‌افتد.

سالانه بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان برای تشخیص و درمان عوارض ناشی از مصرف سیگار در ایران هزینه می‌شود و هزینه سیگار در این کشور بیش از ۱۰ میلیارد تومان در روز است. اینفوگرافی پیش رو، برخی هزینه‌های مالی و جانی مصرف سیگار در ایران و جهان را بررسی می‌کند.

اینفوگرافیک؛ هزینه مصرف سیگار در ایران و جهان

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1397/11/16
سیگاری ها خیلی بی اراده هستند که در مقابل یک نخ سیگار زانو می زنند!
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1397/11/16
اره هیچ کس هم نه شماها برای سلامتی مردم نگران باشید
باز میخواین یه چیزی رو گرون کنیید دنبال بهانه هستین
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1397/11/16
چه اوضاع اسفباری. فکر می کردم 50-50 باشه !!!
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1397/11/16
ارائه مشکلات مالی در جهان را هم با ایران مقایسه کنید!!!سیگار یکی از پر درآمدترین راه برای دولت ها هستش به خصوص برای ایران که عملا سازمان دولتی دخانیات دارد و تولیدات خود را با کوهی از هنجار شکنی و قوانین شکنی بین الملل در چاپ ها و مارک های گوناگون به ملت خورد می دهد!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج