استفاده از سموم سرطان زا در کشاورزی ایران
۸۲۹۰۲۹
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴
۱۱۱۸۴ 
استاد سم‌شناسی اکولوژی ایران گفت: استفاده از سموم در سبزی‌ها و میوه‌ها بالاتر از حد مجاز بوده به طوری که طبق آخرین آزمایشات انجام شده در میوه و تره بار تهران ۱۰ سم خطرناک وجود دارد.

خبرگزاری ایسنا: استاد سم‌شناسی اکولوژی ایران گفت: استفاده از سموم در سبزی‌ها و میوه‌ها بالاتر از حد مجاز بوده به طوری که طبق آخرین آزمایشات انجام شده در میوه و تره بار تهران ۱۰ سم خطرناک وجود دارد.

احمد مهدوی در پنجمین همایش ملی تغییر و گاه‌شناسی درختی در اکوسیستم‌های خزری در مورد مصارف سم و آسیب‌های وارده به اقلیم و انسان گفت: اگر در مبحث استفاده از سموم نظارت کافی نداریم نباید مصرف کنیم زیرا اثرات بقایای سموم دفع آفات در میوه‌ها و سبزی‌ها بر سلامت انسان‌ها تأثیر مستقیم می‌گذارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰ هزار گونه آفت ثبت شده است، تصریح کرد: سموم این آفات موجب از بین رفتن حشرات نیز شده که غذای پرندگان است.

استاد سم‌شناسی اکولوژی ایران افزود: نباید از سموم آفت کش در جایی استفاده کنیم که پای تولید غذا در میان است، ظهور آفت کش‌های مصنوعی شیمیایی و آلی هرکدام آسیب زننده بوده و برخی سموم از ریشه وارد گیاه می‌شود و داستان آدم کشی را آغاز می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سموم آفت کش با طراحی دقیق برای کشتن آفات وارد بازار می‌شود، تصریح کرد: استفاده از سموم کشاورزی و برخی علف کش‌های فعلی که در بازار وجود دارد موجب افزایش سرطان نیز می‌شود اما متأسفانه هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مهدوی همچنین گفت: برخی موش کش‌هایی که در حال حاضر مصرف می‌شود نیز آفت کش‌های بدی هستند و استفاده از آنها موجب مرگ جانداران دیگر نیز شده است.

استاد سم‌شناسی اکولوژی ایران با بیان اینکه مسمومیت در اثر سموم در کشورهای در حال توسعه رو به افزایش است، اظهارکرد: این در حالی است که بیشترین سموم در کشورهای توسعه یافته مصرف می‌شود اما خطری برای انسان‌ها ایجاد نکرده زیرا در این کشورها حقوق مصرف کنندگان و فاکتورهای مناسب در تولید سموم به درستی رعایت می‌شود.

مهدوی ادامه داد: سم بر روی کارگران کارخانه جات تولید سم و کارگران سمپاشی مزارع و باغ‌ها بیشترین اثرات مخرب را داشته است.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از قرص برنج در انبار برنج و حبوبات برای جلوگیری از آفات منسوخ شده است، گفت: باید از ورود این نوع قرص‌ها به بازار جلوگیری شود زیرا در غیر این صورت کشتار ایرانیان با قرص برنج رقم می‌خورد.

استاد سم‌شناسی اکولوژی ایران با اشاره به اینکه ورود سموم و آفت کش‌ها از مزارع برنج به تالاب‌ها اثرات مخربی را برای آبزیان و ماهی‌ها دارد، تصریح کرد: در حال حاضر مازندران و گیلان بهترین و ارگانیک ترین برنج را در سطح جهان تولید می‌کنند و ما از برنج وارداتی بی نیاز هستیم اما با وجود این همچنان مشاهده می‌شود که برنج وارد کشور می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1397/11/17
چه عجب قبول کردین همه میوه های داخل تا زمانی که از سموم تقلبی چینی استفاده شود همه سرطان زا هستن
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1397/11/17
ملت ایران به دلیل استفاده از بی کیفیت ترین مولد غذایی در آینده نزدیک بالاترین مبتلایایان به امراض مختلف و سرطان را دارا خواهد بود .
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1397/11/17
وقتی نظارت نباشه . وقتی مسئولین بی تفاوت باشن . وقتی دولت مردان با جای اینکه به کار مردم رسیدگی کنند فقط فکر منافع خودشون باشن انتظاری بیشتر از این نمیشه داشت .
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1397/11/17
تمام مردم جنوب استان کرمان که کشاورز گلخانه دار هستند چه زن ومرد وبچه سرطان دارند به خدا حقیقت را می گویم کافی سری به بیمارستان باهنر استان کرمان سربزنید نود درصد کشاورز ومال شهرستان جنوب کرمان هستند باید مسئولین فکری به حال این منطقه مردم کشور که از محصولات کشاورزی استفاده می کنند باشد از سم وگود ه های استفاده می کند کوچه که یک هفته باید برسد بادادن ان گود ظرف بیست چهار ساعت قرمز می شود ومزه وبی طمع است یا هندوانه هنوز سفیداست کود مخصوصی که داخل گونی برنجی هستند داخل جوی آب می گذارند داخل جو رنگ اب مثل خون می شود وداخل هندوانه قرمز می شود بعد از یک هفته داخل هندوانه ازبین میرود اینها به چشم خود دیدم فقط بخاطر استفاده بی رویه از کودهای شیمیای است
France
22:03 - 1397/11/17
فقط شعار...‌‌ چه قدمی برای واردات و تولید سم و کود خوب کرده اید همه اش نق زدن و شعار دادن و اشک تمساح ریختن و تماشا کردن آمار بالای سرطان...‌‌منتقدان همین که خودشان شدند مصدر کار ، همه ی حرفهاشونو فراموش می کنند دوباره همان سم و کودهای مضر رو ترویج می کنند دیگر حنای شما رنگی نداره....
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1397/11/17
ايران موفق ترين کشور در حوزه ايجاد سرطان در مردم کشورش !
Iran, Islamic Republic of
07:03 - 1397/11/18
تروبه مقدسات به دادملت برسید زندگی شده استرس وناامیدی ماانقلاب دوس داریم ولی استرس اختلاس وموادغذایی بی نظارت بیکاری گرانی وتهدید استکبار وووو باعث استرس وناامیدی وافسردگی خواه ناخواه میشه
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1397/11/18
خلایق هر چه لایق
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج