حرم رضوی، سوگوار یاس نبوی شد
۸۲۹۷۰۹
۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
۷۲۲۳ 
همزمان با سالروز شهادت یگانه دخت نبی مکرم اسلام (ص)، مشهدالرضا رخت عزا بر تن کرد و سوگوار مصیبت عظمای رحلت بزرگ بانوی جهان اسلام شد.

خبرگزاری ایرنا: همزمان با سالروز شهادت یگانه دخت نبی مکرم اسلام (ص)، مشهدالرضا رخت عزا بر تن کرد و سوگوار مصیبت عظمای رحلت بزرگ بانوی جهان اسلام شد.

حرم مطهر رضوی در چنین روزی میعادگاه عاشقان خاندان عصمت و طهارت (ع) است، زائران و مجاوران از هر سو رهسپار آستان ملکوتی ثامن الحجج (ع) می شوند تا ضمن عرض ادب، شهادت مادر بزرگوار ائمه را به فرزندش تسلیت بگویند.

همه صحن و سرای آستان حضرت رضا (ع) سیاه پوش شد و پرچم گنبد طلا نیز به رنگ سیاه درآمد، بوی عود فضا را عطرآگین کرده و نوحه خوانی مداحان اهل بیت (ع) بر معنویت این مکان افزوده است.

در حرم ثامن الائمه (ع) از هر سو که می نگری، نور ساطع شده از گنبد طلا چشم را نوازش می دهد و بغض نهفته از مصیبت هایی که بر اهل بیت (ع) خاصه زهرای مرضیه (س) روا داشتند، می ترکد و اشکها جاری می شود.

در سالروز شهادت بزرگ بانوی اسلام، همگان به احترام عظمت فرزند نبی مکرم اسلام (ص) و عرض ارادات به ساحت مقدس امام هشتم شیعیان (ع) در حرمش گرد هم می آیند و یکپارچه به سوگ می نشینند.

ویژه برنامه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) شب گذشته در رواق امام خمینی (ره) حرم رضوی برگزار شد و ذاکران اهل بیت (ع) به نوحه خوانی و مرثیه سرایی پرداختند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج