آب‌گرفتگی عمدی در بافت تاریخی یزد!
۸۳۱۱۰۶
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
۴۸۴۲ 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد ‌گفت: خراب شدن چند مورد منزل مسکونی تاریخی در بافت جهانی یزد که در فضای مجازی منتشر شده، هیچ ارتباطی با آب‌گرفتگی چند روز اخیر نداشته و طبق بررسی‌های انجام شده ناشی از آب‌گرفتگی عمدی توسط مالک با قصد تخریب عمدی بوده است.

ایسنا: هادی هادی‌نسب با اشاره به بارش بی‌سابقه دو روز گذشته در سطح استان، اظهار کرد: طی ۴۸ ساعته گذشته بارش بیش از ۴۱ میلی‌متر باران در شهر یزد ثبت شده است.

وی با بیان این که خوشبختانه هیچ موردی در حوزه خسارات ناشی از آب گرفتگی و بارش برف و باران در سطح استان گزارش نشده است، آب گرفتگی را یکی از چالش‌های جدی بارندگی روزهای گذشته در شهر یزد عنوان کرد و گفت: در بارندگی‌های اخیر ۲۸ نقطه در سطح شهر یزد دچار آب گرفتگی شده که با حضور به موقع امدادگران عملیات تخلیه محل و آزادسازی مسیر انجام شده است.

هادی‌نسب حفر چاه‌های سطحی، ایجاد کانال‌های هدایت آب با جانمایی صحیح و ساخت سیل‌بند در مسیرهای مشخص شده را از جمله اقدامات در دستور کار ستاد مدیریت بحران استانداری برای پیشگیری از خسارات احتمالی وقوع سیل در یزد دانست و بیان کرد: متأسفانه جانمایی و نحوه اجرای کانال مسیر بلوار شهید دهقان یزد که به منظور خروج آب‌های سطحی از سطح آسفالت ساخته شده بود مناسب نبوده و قرار است شهرداری نسبت به اصلاح این طرح اقدامات لازم را انجام دهد.

این مسئول در مورد گرفتاری برخی از شهروندان در ارتفاعات سخوید، تصریح کرد: حضور بیش از ظرفیت وسایل نقلیه شخصی و بارش برف در پیست سخوید یزد منجر به ایجاد گره ترافیکی و وحشت چند تن از همشهریان شده که با حضور عوامل راهور و راهداران اداره کل راهداری و حمل نقل جاده‌ای بعد از حدود سه ساعت مسیر باز شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد در پایان با بیان این که خوشبختانه مدیریت بحران خوبی در سطح استان یزد طی دو روز گذشته انجام شده است، گفت: ایمن‌سازی بیش از پیش شهر یزد در برابر بحران‌های طبیعی در دستور کار ستاد مدیریت بحران استانداری و دستگاه‌های مرتبط قرار گرفته است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج