دیدار خواهر امام موسی صدر با پاپ
۸۳۲۰۷۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
۶۴۳۹
جمعی از اعضای خانواده امام موسی صدر و در رأس آنها رباب صدر دیروز با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در واتیکان دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

روزنامه ایران: جمعی از اعضای خانواده امام موسی صدر و در رأس آنها رباب صدر دیروز با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در واتیکان دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

در این دیدار که در آستانه سالگرد خطبه امام موسی صدر در کلیسای کبوشیین بیروت (۳۰ بهمن ۱۳۵۳) انجام شد، نامه درخواست حمایت پاپ برای آزادی امام موسی صدر و دو همراهش در چهلمین سال اسارت منتشر شد.

دیدار خواهر امام موسی صدر با پاپ

در این نامه که خواهر امام موسی صدر به پاپ ارائه کرد آمده است: «جنایت ربودن امام صدر فرصت نداد تا او در حوادث چهار دهه گذشته حاضر باشد؛ اما اندیشه‌های اجتماعی‌اش و ارزش‌هایی که می‌خواست در جامعه نهادینه سازد، در تاریکی تفکراتِ تکفیری، تفکراتی که با فساد و جرم خاورمیانه و جهان را به ویرانی کشانده‌ است، چونان مناره‌‌ها درخشانند. تلاش‌های امام صدر برای بازگرداندن اعتبار انسان و کرامت و حقوقش، شایسته بررسی در جوامع شرق است؛ جوامعی که محل نزول وحی و خاستگاه رسولان و پیامبران‌ است. آن هم در لبنان، سرزمین ادیان مختلف و الگوی همزیستی فرقه‌های مذهبی.»

در بخش دیگری از این نامه آمده است: «آنان که حکم به حذف امام صدر از صحنه دادند، مشتی مستبدند و او را بابت احترامش به حق اختلاف‌ها و تلاش خستگی‌ناپذیرش برای حفظ کرامت انسان و پاسداری از حق تمایز و پیوند انسان‌ها مجازات کردند؛ و کسانی که او را به صحنه بازگردانند مبارزان راه آزادی و کرامت و عدالتند. از این رو، تلاش و مبارزه ما برای پیگیری ربودن آنان و نجاتشان از صمیم ایمانمان و بر مبنای واجبِ انسانی و دینی ماست.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1397/11/27
بغلش کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج